Silnejsi Router

Dobry den mam doma stary router od TP Linku uz 6 let :) https://www.czc.cz/tp-link-tl-wr340g_2/65466... V obyvaku v nejvzdalenejsim miste v dome chytam jednu max dve carky signalu.Jelikoz stal 500 predpokladam ze za 6 let jsou routery uz trosku nekde jinde a koupi noveho tak do 1500 by se mi o neco zlepsil signal.Byl bych moc vdecny kdybyste mi poradily nejake routery, vubec nevim podle ceho vybirat a co je dulezite dekuji moc za odpovedi :)

Odpovědi na otázku

Norma omezující maximální výkon routerů je stále stejná ne-li přísnější takže tudy cesta nevede. Řešením je AP (nebo router přepnutý na AP) umístěný do místa slabého signálu.

Signál se ti v principu o moc nezlepší. Moderní routery jsou možná rychlejší, úspornější, mají líbivější ovládací prostředy a více funkcí, ale výrazně větší dosah se u nich zaručit nedá. Anténa je pořád anténa a normy na vyzařování jsou pořád stejné.

Řešením může být tato malinká věc do zásuvky. https://www.czc.cz/asus-rp-n12/173446/produktSpárovat se stavajícím routerem a pokrytí se zvětší

Zrovna se na to divam ale od TP linku https://www.alza.cz/tp-link-tl-wa850re-d39014... Zapojeno v chodbe coz je stred domu. Ale je tam napsano ze se synchronizuje stisknutim tlacitka WPS jak na routeru tak na extenderu, ale tenhle stary TP link tlacitko wps na sobe nema. Jde to i jinak ?

Ano, jde, stačí se podívat do návodu, odstavec Způsob 2: https://files.i4wifi.cz/inc/_doc/attach/StoItem/3... Ale dávat tento repeater (300Mbit/s) k WR340GD (54Mbit/s) je poněkud diskutabilní. Pro správnou funkci by obě zařízení měla využívat stejný standard, jinak se budou počítače tvrdohlavě připojovat jenom k tomu "rychlejšímu", i když bude mít horší signál a výpadky. Tedy ho nejspíš budeš muset taky přepnout do b/g módu. Propustnost ti klesne z nějakých ca 20 Mbit/s na polovinu, tedy na ca 10 Mbit/s.Natáhnout kabel a na jeho konec umístit access point je mnohem lepší řešení než repeatery / range extendery.

Po koupi wifi extenderu v očekávání zlepšení pokrytí zpravidla následuje trpké zklamání. Vyhozené peníze.

Pokrytí se možná zlepší, ale dávat repeater k zastaralé, na dnešní poměry pomalé 340G, čímž se propustnost sníží ještě na polovinu? Jestli je to jenom na internet a máš pomalou přípojku...

WiFi sa stale zlepsuje aj ked norma zostava furt rovnaka a vysielaci vykon rovnez. Ked chces aby sa to spravalo lepsie tak treba hladat v technickej specifikacii tieto veci: STBC, LDPC, MRC, MLD, TxBF.Cim viac z tychto veci toho bude routrik (a nielen ten routrik) vediet, tym to bude lepsie. Napriklad 2-streamove WiFi zlepsuje signal o +3dB.

levné a poměrně kvalitní řešeni je např. TP-LINK TL-WR841N kde přehraješ firmware na OpenWRT případně DDwrt. Stabilita a pokrytí signálem se podstatně zlepší, na "testování" jde nastavit i větší výkon (zadáním jiné země kde se zařízení provozuje - např. v USA má wifi povolenej o dost vyšší výkon).Podstatná věc je taky nastavit šířku kanálu na 20MHz (místo 40MHz) což zaručí lepší šíření signálu skrz překážky (ale zpomalí rychlost).

Levné a skutečně kvalitní řešení je Mikrotik. Pokud ti do této chvíle stačil 340GD, budeš spokojený třeba s tímto: https://www.i4wifi.cz/MikroTik-RouterBoardy/S-k...