» Poradna » Ostatní

Silné chrčení v mikrofonu

Dobrý den,chtěl jsem se zeptat na problém ohledně mikrofonu a záznamu zvuku.Mám nová sluchátka a pár dní zpátky fungovala perfektně (připojení přes USB- IT Biohazard). Připojil jsem je k PC a nejde mě vůbec slyšet a mikrofon chrčí jako by do něj šel proud. Takže to u posluchače nesnesitelně chrčí a hučí. Nevím si s tím rady, ovladače jsou aktuální,kabel v pořádku a USB a jejich ovladače jsou také aktuální. Je možné že je problém v základní desce? Nebo řadiče USB? Ale vůbec nevím jak si mám poradit. Jestli zkusit přeinstalovat ovladače základní desky (MSI 790 G45) Pokud vím, deska je už starší kousek a PC jsem v loni instaloval i s nejnovější verzí ovladačů k desce.Prosím o pomoc a předem děkuji za jakoukoliv radu.

Odpovědi na otázku

Jestli jsou to USB sluchátka, tak to budou nejspíš přeslechy mezi kabely. Nejspíš kabel od sluchátek kříží nějaký jiný kabel ze kterého se přenáší šum. Rozhodně je nezapojuj do předního USB, nebo do USB hubu, ale přímo zezadu na desku a snaž se držet ostatní kabely mimo dosah.

Jelo to i na přední USB, ale zapojil jsem to do zadních a dělá to pořád. Kabel je mimo dosah jiných kabelů. A sluchátka (kabel) je vybaven odrušovacím filtrem (u zásuvky USB) Spíš to zní, jako by šel do mikrofonu nějaký ten Volt (napětí) Koukal jsem, jestli si PC nemyslí, že to je jiné zařízení (joypad a pod) a bohužel tam je zvoleno zvukové zařízení. Instaloval jsem Realtek audio driver přímo od výrobce desky...nepomohlo

Ascimo hlavně tvrdí nesmysly, samozřejmě že je irelevantní kde to bude zapojené

"Instaloval jsem Realtek audio driver přímo od výrobce desky"s těmi sluchátky ale driver k integrované zvukovce nemá co do činění, zvuková karta je v těch sluchátkách, proto se připojují USB a ne jackem. Zastrčením toho konektoru do USB se připojí nová zvukovka a stane se defaultní (to lze samozřejmě měnit) a interní se nepoužije, stejně tak si můžete audio poslat na HDMI/DP a pak zase integrovanou zvukovou kartu nepotřebujete protože o audio se bude starat grafická karta. Já třeba integrovanou zvukovku zakázal, buď mám USB zvukovku, kde můžu zapojit sluchátka, nebo mi jde zvuk s obrazem do TV.

To je stranšný nesmysl. Jak se přenese "šum" do digitálního signálu? Ano analogový signál to ovlivní, ale digitální, to jako ten "šum" ten signál rozkóduje, modifikuje a zase zakóduje? Právě že USB zvukovka (což ty sluchátka mají), zcela irelevantní zda je v předním panelu, v interním USB, v USB konektoru desky nebo kdekoli jinde, odstíní ty nepříjemné indukce (různé bzučení, vrčení atp.) do analogového audia. Rušení digitálně přenášeného audia poznáte spíše jeho výpadky, asi jako když máte na mobilu špatný signál

To je pořádná blbost... Přeslechy v USB :D