Silná žárovka způsobila černý flíček na displeji notebooku.

Znáte to, mám na stole před sebou noťas, za noťasem lampičku s jakousi extrémně výkonnou žárovkou. (není na napsáno kolik Wattů). Pálí to jak sviňa... Okraj rozžhavené lampičky se ze zadní strany dotýkal víka notebooku. Černý flíček o průměru cca 4,7cm, který je naštěstí ještě transparentní, takže mě zatím nikterak neomezuje. Všiml jsem si toho před deseti minutami. Moje otázka zní, jestli je toto poškození permanentní.

Odpovědi na otázku

Znám. Provokatér se nudí, tak vymýšlí idiotské pseudotazy.

Nevěříš-li, postnul bych tu screen, ale obávám se, že ten flek by se zobrazoval pouze mě...

Flíček o průměru cca 4,7cm bych neřešil, ani kdyby by permanentní.

A jaké z toho plyne ponaučení?

Tak to opravdu neznám. Jen blbec si svítí tak, že má rozžhavenou halogenku přilácnutou na víko ntb.

Když mu nefunguje podsvícení... tak žárovka taky dobrá :D

Mam lepsi dotaz. Mam auto v servise, tak som si pozical od kamarata.Osral mi nejaky vtak kapotu, chlapi neblaznim ale tam je diera do plechu.Normalne mam problem mu to vratit, to neni skvrna na laku, to je diera (aj ked nie "durch" cez kapotu).

"Moje otázka zní, jestli je toto poškození permanentní. "Nie. To sa zahoji, len to neskrab. :))

Zkus notebook na nějakou dobu vypnout (vychladnout LCD). Pak ho zapni a podívej se zda ,,flek,, je.Pokud ano bude LCD poškozen. Pak zvážit zda Ti bude poškození vadit.Pokud ano koupit nové LCD na eBay (jinak to je v ČR úlet cena) a vyměnit.

Ne, tohle optravdu neznám, horkou lampičku nedávám blízko počítače, a už vůbec ne blízko plastového krytu. Mimochodem, "Znáte to, svítím si nad hlavou jakousi extrémně výkonnou lampičkou, Pálí to jak sviňa...lampičku jsem měl blízko hlavy, týden mi do ní pálila, až se mi z toho uvařil mozek. Myslíte, že je to poškození trvalé, nebo se to spraví?"...ne, to fakt neznám, normální je lampičku oddálit, když mi pálí do těla

Část mozku od lampičky poškozenou vypreparovat, (zbytku to vadit nijak nebude), obalit v trojobalu, usmažit a spokojeně pomlaskávat.

zalez debile!

Halogenové žárovky hodně topí povrchová teplota je 300 až 600 stupňů

Nechám si poradit:1. Jaký je rozdíl mezi halogenovou a běžnou žárovkou (pro ukojení EU a zelených blbců - tepelnou koulí)?2. Viděl jste někdy halogenovou žárovku na vlastní oči?3. Existují halogenové žárovky se závitem E27?

Chlapec má pravdu, halogenka topí víc než ekvivalentní obyčejná žárovka, ale s tou teplotou bych si jistý nebyl .1) Rozdíl je minimálně v náplni a halogenky mají o něco větší účinnost díky vyšší teplotě vlákna. Těch rozdílů mezi obyčejnou žárovkou a halogenovou je víc, přečtěte si něco třeba tady http://cs.wikipedia.org/wiki/Halogenov%C3%A1_%C5%... 2) Halogenové žárovky se používají všude, automobily, různé reflektorové lampy, studiové osvětlení, projektory, meotary, stolní lampičky atd. atd.3) Halogenky se již dlouho dělají do závitu E27 i E14.

Jsem se ptal "znalého" Kolesy.

Omlouvám se tedy, že jsem zodpověděl váš dotaz . Ale nějak nerozumím tomu neustálému navážení do p. Kolesy, když v tomto případě napsal celkem pravdivý výrok.

http://www.odpovedi.cz/uzivatel/profil/13974http://exotopedia.org/wiki/Michal_Kolesahttp://exotopedia.org/wiki/Michal_Kolesa...Stačí? Simulant, co užírá opravdu potřebným...A slovo "celkem" to vystihuje - někde možná něco vyčetl, ale bez jakéhokoliv pochopení obsahu a dalších souvislostí. Stejně tak mám veliké pochybnosti, zda dosažené vzdělání opravdu odpovídá proklamovanému:"...Brum způsobuje stejnosměrná složka elektrického proudu, který teče PEN vodičem..." http://diskuse.elektrika.cz/index.php - takový žblept, kdyby před třiceti lety pronesl někdo byť jen v prváku jakékoliv tehdejší školy zaměřené na elektrotechniku, tak by byl vyvěšen za koule na stožár a těžko by vůbec školu dodělal! Natož "s vyznamenáním" http://michalkolesa.funsite.cz/image/vyucni-list-michal-... ! Sice chápu, že došlo k prudkému poklesu kvality vzdělání, ale tohle je moc. Stejně mám pochybnosti o maturitě dotyčného. Podle mého vše neoprávněně získané. Za dobu jeho "studia" mnozí dosáhnou nějaké akademické hodnosti...

odpovědi.cz jsou nejlepší.

Za koule (jestli teda nějaké máš) patříš vyvěsit leda ty, starý lemple, mistře světa amoleta.Co ti kdo udělal, že musíš zasírat skoro každou diskusi?Vytahovat neustále nějaký brum z historie svědčí o pokročilé stařecké demenci a návratu k dětinskosti.

neboj, uz mu na exotopedi vznika take profil, tech jeho vyblitku uz ma nasbirano celkem dost, nektere jsou primo perly