» Poradna » Mobily

Síla signálu satelitu

Dobrý den,moje babička měla satelitní televizi FreeSat. Cca před 1,5 rokem ukončila smlouvu a přešla na DVB-T. Teď se rozhodla, že chce znova satelit, ale tentokrát od Skylink-u. Anténu (talíř) i kabely má původní. Tak mě napadlo, že bude stačit koupit přijímač a kartu + zaplatit a vše zapojit a bude to fungovat. No spletl jsem se :)Koupil jsem přijímač GoSat Sunsat S400HDi (má Skylink ready) a kartu SkyLink K-SKY-IR-HD-M7. Zaplatil aktivační poplatek i servisní poplatek a přijel jsem to zapojit. Nicméně nejsem schopen naladit většinu českých programů a ty, které se povedlo naladit zobrazují chybu E106-9 a nehrají. Z programů ČT se mi povedlo naladit jen ČT3.Když jsem dal ruční vyhledávání a nastavil transpondér, kde vysílá ČT, tak síla signálu byla jen 5%Já si myslím, že se nějak pohnul talíř a je slabý signál. Myslíte si, že je to tím a mám sehnat nějakého technika a ten talíř seřídí? Nebo se po aktivaci musí počkat třeba 24 hodin? Nebo potřebuje Skylink nastavit talíř jinak než FreeSat? To si myslím, že ne. Ale jsem amatér a rád bych požádal Vás odborníky o radu. Předem děkuji za Vaše postřehy a rady.P.S. babi nebydlí zrovna blízko ode mě. Takže dojet tam je náročnější. Proto bych rád věděl v čem je problém, aby se mohl co nejrychleji vyřešit.Ještě jednou díky

Odpovědi na otázku

co si matně vzpomínám, tak pro různé služby bylo potřeba patřičně jinak nasměrovat anténu - technik to samozřejmě umí. Skylink možná má nějaké smluvní, co ti to udělají přímo pro ně.

Asi nemáš moc znalostí o satelitech. Jde o to, že pro příjem SKYLINK je třeba natočit parabolu oproti FREESAT o 24,5° východním směrem a o cca 2° nahoru. Nejlepší řešení je pozvat si místní anténářskou firmu, která parabolu nastaví pomocí měřících přístrojů.

Google nic ?Nech to udelat nekoho kdo vi co dela a ma ro cim merit.Skylink 23,5E, Freesat pokud se neplatu byl 0,8W.Obecne to je velmi jednoduche spravne natocit antenu, na settopboxu spravne hodit LNB a naladit 👍.Lovu zdar !!!

Skoro 0.8 mel thor ale freesat mel satelit intelstat na 1° sle šlo to chytat obe

Samozřejmě přeměřit a technik to může i naladit.No a za mě dbt-t2 nebo IPTV.Ze skylinku se stal odpad,který chce jen spoustu prachů.V lepším případě má neschopnou aplikaci na chytré tv a v horším si zbytek zaplatí zákazník sám.A jsem zvědavý kolik lidí zapláče v novém roce 2021-https://www.parabola.cz/clanky/6974/skylink-chyst... Satelity jsem provozoval někdy od roku 96 a se skylinkem se rozloučil asi tři roky zpátky při výměně systému a karet,kdy jsem na doporučení skylinku nakoupil certifikovaný cam modul a jejich poslední kartu jenže po půl roce vypadly všechny HD kanály kromě čt a po týdnu dohadování s podporou mě bylo sděleno,že pokud se chci dívat tak ať si koupím vše nové.Tak jsem sat zrušil a v současné době kombimace pozemní+IPTV.Platím třetinu co u skylinku a jsem spokojen.

A pro případné rejpaly-Nově přidávané programy ve firmě skylink pojedou jen pod kodováním Nagra.https://www.parabola.cz/clanky/6975/skylink-zacat...

Ale to se týká jen CryptoWorks - tedy CAID 0D96

Jo a jak dlouho?Celá evropa pod canal+ bude přecházet pod nagra a my dostanem vyjímku?Všechny nové programy co se budou přidávat tak jedině v nagra a to znamená nové přístroje nebo moduly.Zatím ještě zůstane irdetto a viaccess orca,protože by nasrali tak zákazníky,že by tam jim nikdo nezůstal,protože poslední dobou všechny změny co dělají tak neplatí firma,ale zákazník a měnit to každé dva nebo tři roky tak se jim na to každý vybodne,protože už dnes IPTV vyjde levněji.Proč se tak nehorázně u skylinku zdražilo?Jednoduše odchází spousta lidí a někdo to musí zaplatit.Pokud někdo bude blábolit o kvalitě na satu tak kvalitní HD je 15 až 20Mb/s což žádný z poskytovatelů v našich končinách nenabízí.Skylink se dostane u špičkového vysílání v HD na 5Mb/s?To samé nabízí i pozemní tv,jenže to nikdo nechce přiznat.Ono je dobré důchodce podojit o nějakou kačku,protože tomu nerozumí.

Tak si to přečti a pak spekuluj.Každý má stejně možnost výběru."Jak Irdeto tak Viaccess používá velký počet zákazníků. Náhrada spojená s výměnou karet a přijímačů by proto nebyla efektivní. Oby systémy fungují k naší spokojenosti, pro náhradu není důvod."

Opět -jak dlouho?Stačí postupně přidávat zajímavou nabídku,kterou canal+ jistě má a jak jasně řekli-nové programy pouze v nagra a je otázka kolik lidí se přizpůsobí a ten náš prťavej trh je nespasí a dělaj si jen prostor aby ovládly východní trhy.Začalo to u nás se skylinkem a freesatem+slovensko a ukrajina+západ a ty si myslíš,že se jim vyplatí udržovat tolik systémů než to všechno propojit a jet jen jeden?Co takhle pomálu a jistě likvidace cardsharingu,který jede v jakém kodování?

Jak píšu, i kdyby to jednou udělali tak máme možnost výběru.

musis otocit parabolu smerem nalevo(proti smeru hodinovych rucicek)v nastaveni prijmace vybrat sat astra 3a 23.5 a sledovat silu signalu z okna a koukat na tv ale pozor ne vypadnout z nej.

Doplním: podklady pro předběžné nasměrování paraboly se dá zjistit na následující stráncehttps://www.dishpointer.com/Vlevo zadat místo příjmu. V otevřené mapě přesunout zelený balónek na přesné umístění paraboly. Vpravo nahoře vybrat satelit, pro SKYLINK:23.5 ASTRA 3BObjeví se optimální směr. V komentáři pod mapou je pak důležitý elevační úhel a úhel natočení LNB (konvertoru) od vodorovné polohy.

opr.: 23.5E ASTRA 3B

Pokud máš chytrý telefon tak můžeš vyzkoušet-https://play.google.com/store/apps/details

Blbě anténa.E106-9Program je kódovaný. Zkontrolujte parametry naladění programu, pravděpodobně máte naladěnou špatnou předvolbu programu určenou pro jiné operátory. Správné parametry programů naleznete na webových stránkách.Zde se najdi a naladíš to i sám https://www.dishpointer.com/