» Poradna » Web a internet

Signál WIFI, listnatý les, déšť

Zdravím odborníky!Chytám wifi signál, který prochází listnatým lesem. Za moc to nestojí, ale funguje to. Když začne pršet, asi hodinu se nic neděje, pak signál dalších 5-6 hodin klesá až někam na hranici "viditelnosti AP". To je zvláštní, protože to listí na stromech musí úplně provlhnout už za tu první hodinu.Pak přestane pršet a signálu trvá asi 3 dny, než se zmátoří na tu předdešťovou úroveň. To se mi zdá ještě divnější, protože zvláště v létě při mírném větříku musí listí vyschnout během několika hodin.Spíš než na mokré listí se mi zdá, jakoby síla signálu reagovala na vlhkost půdy, která při deští pozvolna několik hodin navlhá a po dešti několik dní vysychá.Je to tak vůbec možné? Díky za názory. J.

Odpovědi na otázku

WiFi = nespolehlivá nouzovka, pokud není jiná možnost.Vede k dané lokalitě telefonní kabel?Co s tím?Prověř technické možnosti připojení k internetu kabelem, např. telefonním (DSL) apod.

Tam na chatu nevede vůbec nic, ale to není důležité, dobrý internet mám doma. Mi nejde ani tak o to připojení, ale fascinuje mě to zvláštní chování síly signálu.

Není to spíš dotaz do botanické poradny?

Botanici o tom nic neví , Ale možná to souvisí se změnou kapacity půdy před a po dešti. ale ta se mění všude, i tam kde les nezavazí. Chová se tak signál i na volném terénu?

Definuj "volný terén" včetně jeho fyzikálních vlastností, pak si i odpovíš

Bože, ty jsi důležitý kokot ??

Možná zeleň do sebe po dešti kumuluje vodu (kořeny, možná i listy).

Ano, uvažoval jsem i o tom, že i kmeny a větve mají po dešti o něco víc vlhkosti než před. ale nejsou to houby, ten rozdíl (asi) nebude tak veliký, aby tak moc ovlivnil sílu signálu, takže nevím....

Dešťová voda je zhruba destilovaná voda, ta ničemu nevadí. Chvíli trvá, než se zasákne a "ušpiní". Potom vydrží v pórech několik dní. Oschne jenom na povrchu.

S tím zatečením do pórů, třeba kůry, můžeš mít pravdu. Ale wifi je mikrovlnné záření a voda jej pohlcuje stejně, ať je destilovaná nebo špinavá

Co ked je to inak ako si myslis? Pri navlhnuti anteny, alebo kabla k nej sa to bude spravat rovnako, alebo velmi podobne. To plati aj pre antenu na druhom konci.

I to je možnost!

A co ked navlhne sam ten "signal", preto je tazsi od vody a taha ho to k zemi? Skus dat prijmac na zem.

Zdravim panove. Muzu z vlastni akce potvrdit totalne rusivy vliv H2O na wifi.Kamarad me vcera pozadal o natoceni jeho rybicek v zamrzlem zahradnim bazenku.Pripravy probehly peclive. Fotak pod vodu bez potizi propojen pres wifi a app.(symagix) do tabletu. Uz ji nekolik let pouzivam. ale na on-line propojeni pod vodu to byla vyzva.jakmile se fotak ponori treba jen 10cm. je po spojeni. Aparat sice toci dal.ale neda se ovladat a obraz na tabletu je samo pryc.Pokud mate nekdo podobny zazitek nebo pripadne reseni (ocenim radu).Dratove spojeni by bylo ok.ale jak dostat draty dovnitr vodotes.pouzdra a zachovat vodotesnost./Zabery rybicek se podarily.ovsem zamerovani jejich polohy pod ledem a ne v prilis ciste vode. nic moc/Petr