» Poradna » Web a internet

Šifrovaní mobilního internetu

Dobrý den,napadla mě otázka, jestli je připojení na internet přes operátora nějak šifrováno? Může někdo nabourat mé spojení, když se mobilem připojuji na internet přes operátora? Díky!

Odpovědi na otázku

Samozřejmě, že je.

Jakou část spojení máš na mysli? V rámci sítě operátora nebo i mimo ni?

Jestli máš nějaké obavy, tak si nainstaluj nějakou VPN - třeba Operu a už to nemusíš dále řešit. Že by ti však někdo ve vzduchu hacknul LTE připojení není pravděpodobné. Rizikový je samotný telefon resp. jeho systém.