» Poradna » Programy

Šifrování, kryptování

Dobrý den,
máme na firmě přibližně 50 notebooků, ve kterých máme cenná firemní data. Tyhle data bychom potřebovaly zašifrovat. Využíváme OS od WIN XP po WIN 7.
Požadavky:
2 hesla (jedno uživatelovo a jedno centrální), centrální- aby se administrátor mohl vždy dostat k datům. Našel jsem, že windows podporuje nějaké šifrování a nějakou synchronizaci hesel s active directory? Podporuje winxp nějaké šiforvání, všiml jsem si přes pravé tlačítko vlastnosti? Nebo obecně jaký nástroj, třeba i komeršní byste mi poradily?

Děkuji předem

Odpovědi na otázku

U nas sa vyuziva cesky produkt TrustPort PC Security. Ma to nastroj na sifrovanie disku a okrem toho kopec modulov na ochranu a aj slusne AV. skus www.trustport.cz

Mohu se mýlit, ale šifrování se dvěma různými přístupovými hesly asi bude dost problematické. Zkuste zauvažovat, proč asi.

No třeba tenhle program umí centrální heslo v pohodě: http://www.discryptor.cz/produkty/discryptor-perso... ...

No vypadá to zajímavě, ale pokud jde o opravdu cenná data, tak bych tomu zrovna moc nevěřil, už jen proto jak je to na té stránce presentováno.

Bude to slovíčkaření ale klíč( heslo) nemusí být slovo, nebo věta kterou to bude zašifrováno.

Profesionální řešení pro firmy samozřejmě podporují přístup s několika hesly ,

S první větou souhlasím bez jakýchkoli výhrad, ke druhé lze říci, že to sice není nic neproveditelného, ale o neprolomitelnosti takového zabezpečení lze už přece jen mít pochybnosti. Pokud se totiž někdo bude chtít dostat ke skutečně významným a důležitým datům, tak to nebude amatér, ale profesionální kryptoanalytik s příslušnými znalostmi a jistě i vybavením a tam už to dvojí přístupové heslo představuje značné risiko. Diplomatické služby ani armády nic takového nepoužívají. Asi vědí proč. Syn jedné mé známé studuje kryptoanalysu na universitě Bundeswehru v Mnichově, tak jsem mu ze zvědavosti zavolal a zeptal se. Zkráceně řečeno to považoval za něco jako jeden z nejlepších vtipů na toto téma. U AČR by mne něco podobného nepřekvapilo, to je sestava hrající si na vojáčky.

A ide ti o sifrovanie ulozneho media dat tych NB-kov ako takoveho, alebo mas na mysli skorej sifrovanie prenosu dat po sieti?

windowsy sami o sobe, obsahuji celkem silny nastroj na sifrovani souboru. musi to byt ale verze professional. Jako klic je pouzit jedinecny certifikat, ktery se vytvori pri prvnim sifrovani a vztahuje se ke konkretnimu uzivatelskymu uctu, da se exportovat, tim padem muze ho mit jak uzivatel tak i admin.