» Poradna » Windows (a jiné OS)

Šifrování a poškození dat ve Windows 10 Pro

Dobrý den, jak velké je nebezpečí poškození dat v záloze (image) systémového disku WIN10, který je zašifrován Bitlockerem. Ukládání dat je na NAS, do kontejneru šifrovaného TrueCryptem (VeraCryptem) AES 256. Image je tvořen Acronisem, který šifruje Image myslím též AES 256, tj. celkem "trojí šifrování". Děkuji za přínosné odpovědi, případně lepší návrhy.

Odpovědi na otázku

100% ☺

Stejne, jako poskozeni nesifrovane zalohy.Mimochodem, ukladat sifrovany disk do sifrovaneho kontejneru pres "sifrovanou zalohu" ma jaky smysl? Stacil by obycejny nesifrovany klon disku chraneneho Bitlockerem.

nezdá se ti, že ransomware stačí zašifrovat soubor kontejneru, aniž by do něj jakkoliv získal přístup? Protože ty se do něj pak nedostaneš taky a o to tu běží.Mnohem víc štěstí bys dejme tomu mohl mít s diskovým oddílem třeba v linuxovém EXT4 a použití linuxového "ovladače":https://sourceforge.net/projects/ext2fsd/ (který připojí disk jen dočasně a jinak ho Windows nevidí)kde je šance, že ransomware nebude brát v potaz oddíly na které se nedostane, případně je vůbec neuvidí. Ani bys data nemusel mít šifrovaná TC/VC ...

Díky, to je dobrá myšlenka. Udělám asi podle Tvojí rady. Abych skutečně nedopadnul jako mi napsal "JO".

Koleduješ si o to zařadit se do dlouhé fronty těch co šifrovali, šifrovali.......až se ke svým datům sami nedostali.

Asi ano, to je pravda. Dík

Děkuji všem, co mi odpověděli. Já jsem to moc překombinoval. Vaše odpovědi mi pomohly.