» Poradna » Programy

Siet typu P2P v pristredi MS Dos

Caute.Je mozne vytvorit siet tyou Peer To Peer medzi dvoma pocitacmi, ked PC1 je W2k SP2 a PC2 je MS Dos 6.22?Rasto

Odpovědi na otázku

Ospravedlnujem sa za preklepy.Rasto

Pokud to potřebuješ jen na přenos souborů a ne na práci, tak stačí Windows Commander a na DOS počítači LPTDos (utilitka ze stránek WC)Pokud potřebuješ skutečnou síť, je třeba na počítač s DOSem nainstalovat síť, která byla třeba součástí Win3.x. Možná by se ta síť našla i na webu

Dakujem za odpoved. V otazke som zabudol napisat, ze by malo ist o siet zapojenu cez sietove kartu (3com 905C). Ak som pochopil, v Tvojom postupe ide o spojenie pocitacov kablom cez LPT port. Nad tymto sposobom som sice rozmyslal, ale odradila ma rychlost. Nemam to odskusane, ale ze vraj je taketo spojenie pomale a ja potrebujem prenasat subory s velkostou +/- 1MB. Ako dlho by trval prenos suboru (cca 1 MB) ze LPT port? Asi ako ked subor tlacim? (tiez ide cez LPT port - v tom pripade by to postacovalo).Dakujem,Rasto

Na ten dosovej pocitac si nainstaluj MS DOS Network Client - ke stazeni treba tady: http://www.idp.net/freesoft/netclient.asp

Vdaka za odpoved. V sucasnosti mam siet vytvorenu prave tymto sposobom. Mam ale niekolko problemov. Z dovodov velkosti sa na pocitac s MS Dos zmesti len klient, nie vsak server. Aj ja prave potrebujem, aby som mohol ukladat subory z pocitaca w2k na pocitac s MS Dos.Dalsia vec je, ze takto vytvorena siet sa akoby sama od seba strati a musim restartovat pocitac s MS Dos. V praxi to vyzera takto:1. Zapnute oba pocitace (MS DOS aj w2k), siet bezi.2. Pocitac MS Dos nacita subor z disku na pocitaci w2k, siet bezi.3. Pocitac s MS Dos spracuje subor v specializovanej aplikacii, ukonci spracovanie.4. Chcem nacitat dalsi subor, siet nefunguje.5. Restar MS Dos, siet funguje.A takto dokolecka, co je dost otravne.Rasto