» Poradna » Ostatní

Siemens řídicí jednotka a PLC

Dobrý den, Chtěl bych se zeptat. Mám řídicí jednotku Siemens SIMATIC S7-1200 a PLC obrazovku Siemens ona je propojená s tou řídicí jednotkou pomocí Ethernetového kabelu. A já bych potřeboval, jestli by mi někdo neřekl, jak typ zapojení toho Ethernetu má být použit.Předem děkuji za odpověď.

Odpovědi na otázku

Co myslíš tím typem zapojení Ethernetu. Ethernet je komunikační protokol implementovaný v TCP/IP. Jinak ethernetovým kabelem nemusí být vedený pouze ethernet. Jaký je na konci použitý konektor? Jedná se o konektor RJ45 nebo něco jiného?

Nechápu dotaz. Ovšem tím kabelem může "jít" i třeba Profinet, ne jen běžný Ethernet.

Na té jednotce je napsané Profinet (LAN) a potřebuji vědět zapojení té zásuvky ethernetové