Shodnocení herní sestavy

Dobrý den,

chtěl bych si pořídit následující sestavu hlavně na hry a prosil bych o Vaše názory, zda je to vyvážená sestava (já myslím, že snad jo, ale chtěl bych vědět i názor ostatních), zda bude vše kompatibilní (myslím, že by zde snad neměl být problém), případně co by jste vyměnili.

Deska: MSI Z77A-GD65
Procesor: Intel Core i5-3570K BOX
Chladič: Gelid Solution Tranquillo rev.2
Paměť: Kingston HyperX Plug and Play 8GB (kit 2x 4GB) 1600MHz
Grafika: Gigabyte GTX 670 2048MB DDR5 GV-N670OC-2GD5
nebo
MSI N670 Power Edition 2GD5/OC
Disk: WD Caviar Blue WD5000AAKX 3.5" 500GB
Case: Cooler Master Storm Enforcer
Zdroj: Seasonic M12II-620 620W Bronze

U té grafiky se stále nemůžu rozhodnout, jestli Gigabyte nebo to MSI. Monitor mám 25" s full HD rozlišením.

Děkuji za Vaše názory a připomínky.

Odpovědi na otázku

Mně se to líbí jak to máš.
Vzhledem k rozlišení monitoru je to zbytečně výkonná grafika, ale je to dobrá grafika.

Něco jako "zbytečný výkon" neexistuje...

Existuje, 1kW motor je na pohon holícího strojku zbytečně výkonný

cpu nestojí za nic, jdi do i5 2500 K nebo i7 2600 K (tj starší cpu)

zdroj máš spíše sračkovitej, grafiku si klidně kup pomalejší

deska ok, zdroj ti stačí 450 W ale kup co nejkvalitnější, Fortron má teď s účinností 90% +

Ten procesor má sice vyšší teploty při vyšším přetaktováním, ale jinak nevím v čem by měl "stát za nic"?
Co se týče toho zdroje, tak jsem měl za to, že zdroje od Seasonicu patří k těm lepším, proč by měl být "sračkovitej"?
Tu grafiku bych chtěl nechat 670-ku, jen nevím jestli vzít tu Gigabyte nebo tu MSI.

Díky

Máš pravdu předsedo, na toho tupouna nedej.
( u procesoru záleží jak vysoce budeš taktit pokud do nějakých 4.5 GHz tak je to bez problémů, navíc stejně ten chladič nemá)
Sestava je slušná a kartu bych bral rozhodně -
MSI N670 Power Edition 2GD5/OC

Taktovat bych chtěl tak do 4,2 až 4,3 GHz.
Chci se ještěv zepatat k té kartě, myslíš, že kdybych nataktoval tu kartu od Gigabytu na stejne hodnoty jako je Ta od MSI, že bych dosáhl stejného výkonu? Ta karta od MSI je o cca 500-600 Kč dražší. Nebo v čem jiném ještě preferuješ tu MSI?

Díky

Má podle mě má MSI lépe řešené chlazení a automatickou regulaci otáček větrníků na chladiči.
Každý přetakt je individuální věc té či oné karty, takže některou dostaneš výše u jiné jsi rád, že se to vůbec "hne" a může jít o karty od stejného výrobce.
( navíc ty karty mají dostatek výkonu i bez domácího "ladění")

vzal bych Corsair nebo Fortron s certifikací 90+
Corsair 450 = předělaný Seasonic (je tedy ještě lepší). lepší větráček, kabely, kondík, uvnitř je seasonic oem,

procesory SB a IB maji při stejné frekveci stejný výkon, resp se to liší +- o 100 MHz,
navíc SB jsou odladěné, IB maji nějakou špatnou revizi a pak tam dal Intel pastu, takže při frekvenci nad 4 GHz se celkem nechutně přehřívají, takže levnější Intel i5 2500 K je lepší volba, pak taky některým lidem blbne bios s IB cpu, zatímco SB tam fungují uplně v pohodě
(týká se to hlavně dnes už starších desek s P67 čispetem a Z77)

desku MSI P67 s UEFI, výborná volba, 8-16 GB RAM 1600 DDR3, možná SSD

cpu bych zvolil i5 2500 K anebo i7 2600 K a další 3 roky neměnil, nyní i5 2500 K stačí na vše, od 2600 K se liší minimálně, nemá hlavně HT, což na hry nevadí

Ještě bych se chtěl zeptat k tomu zdroji. Utáhne tu sestavu, ikdyž ten procesor přetaktuju na těch 4,3GHz nebo jít raději do výkonějšího zdroje, např. Fortron Aurum Gold 700 nebo Seasonic SS-750HT-F3 750W?

Díky

to utáhne uplně v pohodě, cpu žere míň než 100 W, na 5 GHz asi kolem 100 W = záleží na chladiči a nastavenym napětí, proto řikám že bych volil 32 nm prozkoušený Core i5 2500 K, který jde většině lidí nataktovat až kolem 5 GHz, na 4,5 GHz je to uplně v pohodě při napětí 1,38 V, 4 GHz asi 1,2 V tam je 60° C nutno dodat že nové Ivy Bridge na 4 GHz mají teploty až přes 90 už na této frekvenci, holt se to nepovedlo

grafika Nvidia 670 žere asi 150 W, já mám zdroj Corsair 450 W a mnohem žravější GTX 260 přetaktovaná + žravý 4 jádro tam jede, jela tam uplně v pohodě kombinace GTX 470 s Q6600,

pokud si kupuješ 700 W zdroj tak to je na triple SLI tj 3x GTX 670 certifikovaný

Dneska jsi fak ve formě.