» Poradna » Programy

Sháním starou Half life 2

Čauky, poraďte prosím - kde je ještě možno sehnat starou krabicovou hru Half life 2? Takovou, kterou je možno nainstalovat a provozovat na PC bez připojení na internet. Prohledal jsem celý cz internet, ale marně... Moc díky za radu! R. I.

Odpovědi na otázku

Ted je na Steamu cela serie zdarma. Steam je mozne spustit i v offline rezimu.

Zdarma rozhodně není. Jedná se o trial na 2 měsíce.

Ano ale za 2 mesiace to ma v pohode prejdene 1 aj 2 aj aj skôr nemá to 50 hodinový príbeh

Half-Life 2 nemá DRM, takže když si složku se hrou zkopíruje někam jinam...

Half-Life 2 má DRM a to Steam. Po poklikání na .exe tě to vyzve k přihlášení na Steam.

já je tam včera hledal a zdarma jsem je nenašel, jen v akci

https://store.steampowered.com/franchise/Half-Life/list/... Je pravda ze je to jenom na ty 2 mesice.

Klidně bych tu hru i zaplatil! Kdyby byla...

I úplně původní krabicovka HL2 vyžadovala aktivaci na steamu a internet. Bez netu jedině orange box na xbox/ps

Nebo ulož.to verze s crackem. Ne, že bych k tomu někoho vyzýval.

Ď.

Já osobně bych to raději za těch pár kaček koupil. Pak jsou tady dotazy: "Vyskakují mi divné obrazovky při prohlížení internetu a počítač se zpomalil, co mám dělat."

Je spousta moznosti,trebas jskukoli torrent,ale stoji ti to za to kdyz zas ve steamu byla akce a kupil sis ju za krabku cigaret a origo?

Děkuji za rady - ale zásadní předpoklad je, PC bez internetu. Her cca 10 - 15 let starých mám hafo, v té době stačil klíč v krabici, a už se pařilo.

To ano ale ten tvůj zmiňovaný stačil "klíč v krabici, a už se pařilo" se dalo snadno zpirátit a nebo rozpůjčovat. Single player si pak klidně mohla zahrát celá ulice, aniž by za hru zaplatila. Ten mechanismus s aktivací přes internetem to zamezil, jeden uživatel = jeden účet na steamu = jedna licence na hru (už žádné půjčování kamarádům).Chce to hrát soused, kamarád, spolužák? Musí si to koupit.

navíc tato série je přímo steam produkt.

Vy jste asi neslyšel nic o sdílení her na Steamu mezi rodinou a přáteli, že?

Ale slyšel. Má to dost zásadní omezení. Pokud někdo hraje hru kterou jsem mu nasdílel a já si jí zapnu toho druhého to vykopne.

No, pokud hrajete zrovna single player hru, tak stačí vypnout internet když vám to řekne abyste vypadla můžete hrát dál. :D

Za mě celkem dost zásadní omezení:"Ale vše má své omezení. Více uživatelů nemůže hrát ve stejný čas, vždy jen jeden. Pokud by se tak stalo, majitel hry má přednost a druhému se objeví výzva k zakoupení nebo ukončení hry. Stejně tak nepůjdou sdílet některé hry, které vyžadují další prvky aktivace."

to není ani možnost dočasně (cca 1/2-1h podle rychlosti internetu) ten PC připojit k internetu na instalaci steamu a hry? Po instalaci hry pak už není internet pro hraní potřeba.

Za1100kč? Tak jsem se rozpomněl, jak jsem to před 15ti roky udělal a už to frčí 😂

Kvůli half-Life (mno aktualnosti verzí CS modu) Valve založilo Steam. I druhý HL vyžaduje Steam k běhu a dodám, že Steam může zůstat v offline režimu myslím jen 14 dní, pak chce i tak připojení. HL2 nikdy neměl verzi která nevyžadovala Steam - i CD verze ho bude chtít...