» Poradna » Windows (a jiné OS)

Seznam balíčků pro macOS

Kde se dá stáhnout seznam všech balíčku pro macOS? Pokud tam nějaký chybí, jak se to dá doinstalovat? V Linuxu je to apt install nazev_balicku. Díky za vysvětlení.

Odpovědi na otázku

macman nezná žádnou stránku pro mac?

Nezná, jinak by se neptal.

seznam všech balíčků ?? A co si pod pojmem "baliček pro macos" jakože představuješ ??

To co se instaluje z příkazové řádky, apache, mysql, php, rsync, inotifywait atd... Nemyslím programy z app Store.

To je hodně blbá definice. z příkazové řádky se dá nainstalovat např. v linuxu cokoli. Ve windows pak cca 2700 programů např. libreoffice, winrar, VMware, totalcommander...

mysql,Apache a spol máš v systeme,treba to aktivovať cez sudo/terminal/shell príkazy,niektoré veci sú v core verzii a cez sudo/terminal/shell príkazy sa stiahnu kompletne a doinstalujú-pozri kompletnú dokumentáciu k macOS príslušnej verzie,tam nájdeš aj komplet obsah,čo všetko obsahuje system

Něco takového celý víkend hledám, bez úspěchu.

Slyším poprvé že by MacOS měl ve své instalaci MySQL databázi.Apache s PHP by ale mělo být součástí, stačí nakonfiogurovathttps://medium.com/nerd-for-tech/how-to-run-...

no nevim o tom, ze by mel macOS nejaky svuj vlastni nativni balickovaci system muzete si doinstalovat Homebrew (ktery je podle me k Aptitude asi tak nejbliz)https://brew.sh/index_cs

Čili mám nainstalovat nějakou pofiderní aplikaci, (která dělá kdo ví co), která mi nainstaluje do systému požadovanou aplikaci? To opravdu neumí systém nainstalovat sám? Hm.

pokud si to nepochopil tak Macos je tak nějak uzavřený systém a to co můžeč jednoduše instalovat je v Appstore.Cokoliv jinyho muze rozdrbat system - to si pochopil spravne.

Kolik těch Maců máš?Do Macu můžeš nainstalovat cokoli odkudkoli. Samozřejmě Store je jedna z nejpohodlnějších možností pro uživatele.A ano cokoli může poškodit systém, pokud je uživatel trdlo a aplikaci to dovolí.https://brew.sh/

co tak vím z jablečného okolí, tak Homebrew rozhodně není považován za "pofiderní" i když je možné, že přes to jde nainstalovat nějaká nestabilní alfaverze nějakého softu, co pak "bude dělat binec".Ono Masox je proti linuxu relativně dost sešněrovaný systém, co uživatele do lecčeho nepustí - na jednu stranu to pro BFU asi znamená stabilitu a nemožnost to rozdrbat, na druhou stranu to prostě jsou omezení... Já bych třeba ten OS mít nemohl.

brew se používá celkem normálně, aspoň mezi developery.A ano je víc svázaný, aplikacím je třeba udělovat oprávnění k nebezpečnějším činnostem podobně jako v mobilu.

Ta stabilita je taky docela mytus. Mam tu spoustu zazitku (dokumentovanych), kdy macOS krachnul a kravil* tak, ze realne pomohla az treti kompletni reinstalace.* je napriklad super, kdyz ti odmita uz jen pri instalaci vubec vytvorit uzivatelsky ucet a pochopitelne bez jakehokoli vysvetleni.

tak pokud má někdo luxus předem definovaného HW - vyvíjet OS s tím, že vím, že oficiálně bude nasazen jen řekněme na 4 modelech počítačů, plus omezení množství "ověřených" aplikací a omezená práva uživatele - to dává docela solidní možnosti vyladění a stability OS - proti Windows i běžným linux distribucím, které v principu musí nějak fungovat na široké paletě HW zařízení...Ale taky jsem slyšel, že Apple dávno není co býval - jak co se zpracování HW týče, tak kvality SW. Vyšší cena samozřejmě zůstává

Taky to povazuju za jejich vyhodu (mit kontrolovane prostredi (HW), ale popravde ani to zjevne neni 100% jistota. Jinak onehda mi krachnul i OS X na minimacu jeste s PPC procesorem, takze ono to asi nikdy nebylo uplne ruzove...

Z toho co jsi psal tě zajímá https://brew.sh/ je tam skoro vše pro vývoj co tě napadne.

že by měl zkušenosti aby si s tím dokázal poradit, ale neumí si takovou informaci za minutu na google najít ??

To co hledas se jmenuje "homebrew". Neni tam vsechno, ale to neni nikde