» Poradna » Web a internet

Seznam - Pozor, máte přeplněnou schránku. Smažte si některé zprávy.

Zdravím,- je má domněnka správná, že i když přesunu staré zprávy so archivu, je jedno, kde ty maily jsou /archiv či příchozí/ a tedy musím smazat i z archivu?- kde zjistím velikost mé schránky?- jak si ji mohu eventuálně zvětšit?

Odpovědi na otázku

Nemá seznam neobmedzenú veľkosť v mailovej schránke? U mňa v post.cz to tak je. Počet mailov je obmedzený asi na 2000 správ v každej zložke, ale to hádam nie je obmedzujúce.

Právě jsem se dočetl, že seznam má limit 60 000 zpráv. Já jich mám kolem 13 000. Proč tedy ta hláška?

Jen tak mimochodem - a ty se v těch 13000 mailech vyznáš?

Tedy pochopitelně, pokud je nepoužíváš k podnikání, ale i tak.

https://napoveda.seznam.cz/forum/threads/95306/1 Největší příloha na Seznamu může mít 25 MB na jeden e-mail, vlastní velikost schránky má být neomezená (datově jsou chránky neomezené). Limit je pouze na počet zpráv 60 000.

"schránka je datově neomezená, limit je však na počet zpráv 60 000. V takovém případě doporučuji tedy promazání daných zpráv - do daného počtu se počítají všechny zprávy ve všech složkách."https://napoveda.seznam.cz/forum/threads/132126/1Takže se do toho započítávají i emaily ve složce odeslané a koš. Pokud ale opravdu 60 000 emailů ve své emailové schránce nemáš, pak holt musíš kontaktovat Seznam, jen on může zjistit, v čem je problém: https://napoveda.seznam.cz/cz/mapy-kontaktni-formular/

pokud je schránka plná tak je plná a je nutno něco odmazat, z kterékoliv složky, nehledě na to, že je stanoven limit zpráv, na velikosti také záleží

Díky všem za cenné rady.Zítra budu kontaktovat podporu pro maily.

Pokud používáš bezplatnou službu, tak nečekej, že se kvůli tobě přetrhnou. Prostě smaž část mailů a vyřešeno. Jelikož jim nic neplatíš, můžou si určit jakékoliv podmínky a dokonce je můžou i kdykoliv sami nedodržet

Google je toho příkladem, kdysi platilo, že Gmail měl neomezenou schránku, teď má asi nějakých 15 GB, přičemž se do toho započítávají i další služby Googlu. Nebo donedávna platilo, že Google dokumenty a fotky, které jsou komprimované, mají neomezené úložiště, to už neplatí a započítává se to do těch 15 GB volného místa, které Google dává zdarma.

A což takhle uklidit? Mailová schránka je pro jakákoli data to nejméně vhodné úložiště.

Proč to píšeš mě? Ty už máš poslední dobou často problém rozlišit, kde máš kliknout, abys odpověděl tazateli...

https://napoveda.seznam.cz/forum/threads/69174/1Dobrý den, zřídila jsem si neomezenou schránku, přesto se mně v e-mailu objevil červený pruh s informací: "Pozor, máte přeplněnou schránku. Smažte si některé zprávy." Co s tím, prosím, mohu udělat? Mám zde zálohovaná důležitá data. Lze případně schránku ještě rozšířit?Děkuji za reakci.Pokud jste ještě schránku nenavyšovala, můžete se obrátit na kolegy online ZDE v pracovní době 8:00 - 16:30 hod v pracovní dny. Po platné autorizaci Vám mohou schránku navýšit na počet 120 000 zpráv místo 60 000.ZDE == https://napoveda.seznam.cz/cz/services/