» Poradna » Mobily

Settopbox - nahrávání souboru ve formátu ".TS", ".avi", ".mkv" apod.

Dobrý den!Prosím uživatele settopboxů DVB-T2, kteří se zajímají o výsledný tvar nahrávky na USB, zda má některý povědomost o settopboxu nahrávajícím výsledný soubor s příponou ".TS" (resp. ".avi", ".mkv" apod.). Uměl to např. MASCOM DVB-T (".TS"), ale novější MASCOM DVB-T2 už má zcela jiný formát sestávající z několika souborů.Děkuji.

Odpovědi na otázku

Počítáš s tím, že to stejně může být kódováno pro použití pouze v tom konkrétním přístroji a jinde to nepřehraješ.

Made in China tohle neřeší - naštěstí.....

TeleSystem TS6820 T2 HEVC twin

V STB to zpětně přehraješ a v PC to případně překonvertuješ.

Třeba Evolveo Omega T2 dává k nahrávkám vlastní přípomu ".TSV", ale jedná se o normální mpegts.Neočekávám, že by ten novější Mascom z Vašeho dotazu prováděl nějakou konverzi, prostě jen zapíše příchozí MPEG Transport Stream na USB. Pokud není nahrávka rozdělená na více souborů z důvodu souborového systému FAT32, tak bych největší soubor přejmenoval na ".TS" a vymalováno. Případně pro jednoduchou identifikaci, co ty vytvořené soubory vlastně obsahují, stačí použít programy jako FFmpeg, nebo MediaInfo.