» Poradna » Ostatní

Set top box

Zdravím vás,prosím o radu se set top boxem. Mám nový "seťák" a když automaticky vyhledávám kanály,tak mi to napoprvé našlo úplně všechny,ale u většiny nebyl signál. Zkontroloval jsem proto všechny kabely atd a dal vyhledávání znovu. Tentokrát to našlo jen 9 programů. Sice všechny fungovaly ale ty nejlepší koukatelný televize to prostě nenajde..Najde mi to čt24,čt sport a takovýhle stanice,který nezapnu ani jednou za celej rok. Zkoušel jsem to asi 20x A pořád to samý,pořád jen 9 programů. Nevíte čím to může být? Nebo má s tím někdo zkušenosti ? Já už fakt nevím...

Odpovědi na otázku

Buď tam není dostatečný signál těch "koukatelných" stanic, nebo pro dané kanály nemáš vhodnou anténu, nebo je anténa špatně namířena.

nepíšeš co máš za anténu, já na své i po letech od analogu nedávno nachytal programů asi 15. Běžná širokopásmová anténa. vysílač jen 5 km daleko

No... Je to byt v domě,kde je ještě asi 8 dalších domácností napojených na společnou anténu,a všem ostatním hraje např zoom úplně bez problémů. Jen tady jde 9 programů a konec. Prostě mi přijde že to bude určitě nějaká pitomina ale nemůžu přijít na to jaká. Už jsem seťák i několikrát uvedl do továrního nastavení,nic nepomohlo...

Takže, pro podruhé, neváhej se o takové nepodstatné pitominky, jako že se snažíš přijímat ze společné antény a podobně, poděl s námi hned zpočátku. Právě teď jsi dost naštval těch pár lidí, kteří se ti snaží nezištně pomoci.Já bych se pokusil naladit ten set top box u sousedů, abych zjistil, jestli chyba v set top boxu, nebo v přípojce (a zkusil bych i anténní kabel).

A co tak značka "Seťáku"(když už tomu tak říkáš).Měl jsem doma dva a každý se choval jinak.Opravdu je nejlépe zjistit u souseda,zda na něj (seťák) něco chytneš.Pokud bude v pořádku,hledej problém v zásuvce popř.kabel a doufám,že používáš k TV kabel Hdmi.Na scartu vypadávají konektory (zasunou se dovnitř samice a když ji vytáhneš,tváří se jakoby byly O.K.).

Oba dva tak jest, jen do něj fest, není v tom lest, jen problém obsluhy. Mám docela obyčejný neznačkový a rozběhl se ok. Jen vím že to není Mascom (je na chatě) či clatronic