» Poradna » Programy

Set-top box Evolve

Zdravím. Potřebovala bych pomoc nějakého znalce. Mám starou televizi bez tuneru, DVD rekordér bez tuneru a teď jsem si pořídila dvoutunerový set-top box Evolve Mercury. Podle návudu jsem na stb připojila anténu a stb spojila přes scart kabely s televizí a dvd rekordérem. Evolve funguje dobře, ale na DVD rekordéru nemůžu naladit jediný kanál. ;-( Nevíte někdo, co s tím, prosím?

Odpovědi na otázku

Na rekorderu se zadny kanal ladit nebude. Vse budete ladit na tom STB. Na rekorderu jen nastavite, aby nahraval ze vstupu AV1 (nebo toho, kam je pripojeny ten scart z stb).

Aha, zkusím to tak udělat. Když jsem měla kabelovku od UPC, na DVD rekordéru jsem kanály naladila, takže teď jsem z toho krapet zmatená. Každopádně zatím děkuji za radu.

Na DVD rekordéru si naladila kabelovku? by musel mít DVB-C tuner...spíš jsi měla anténu připojenu do rekordéru a nladile jen terestrické vysílání.
Jinak je to jak radí..na STB naladíš a pak do rekordéru to půjde přes AV stup

To že by DVD - zvlášť značkové - mělo kabelový tuner, není zase tak nemožné. Takové hybridní tunery pro terestrický a kabelový příjem (pochopitelně analog) měly třeba už VCR Grundig vyráběné cca v roce 1985 - a to od nejlevnějších základních modelů řady. Nejspíš proto, že západně od našich hranic byly kabelové sítě přeci jen rozšířenější a tamní trh to chtěl.

UPC vysílá i analogově - základní nabídku programů (START nebo jak se to jmenuje).

vypni setobox a pojede DVD

Ne, opravdu jsem předtím při kabelovém připojení UPC naladila na DVD rekordéru programy, které dokonce šly, i když byl stb vypnutý. Měla jsem to nějak propojené se stb od UPC, ale dělal to kamarád, takže přesně nevím, jak to provedl.
Teď mám připojený stb Evolve, včera jsem zkoušela nahrávat na DVD rekordér přes AV1(stb) a něco se nahrálo, ale úplně dobré to není, když mám zapnutý stb, nemůžu se přepnout na AV2(DVD rekordér), až když stb vypnu.
Jsem si jistá, že ani televize, ani dvd rekordér (lg RH277H) tunery nemají.
Děkuji všem, co přispěli radou.

Lenko, asi si pleteš pojem, co je tuner. Napiš typ toho DVD recorderu. Televizi bez tuneru?

taky mame nejaky Evolve a jede to bez problemu DVB-T - to se resi ovladacem na Evolve, ne na tv, pak tam je pres skart DVD prehravac ten ma svuj a oboji jede ok

Lenka -plete tuner s VHS a UHF modulátorem