» Poradna » Mobily

Set-top-box DVB-T2 se dvěma Scarty

AHOJ. Mám starou TV AKAI v ložnici. Je to taková ta malá přenosná. Má pouze jeden vstup a to Scart. Potřeboval bych k ní připojit SET-TOP-BOX, který umí DVB-T2 a zároveň DVD přehrávač Ferguson. Ale nemůžu nikde na trhu najít SET-TOP-BOX, který by měl dva Scarty. Doteď tam mám starý SET-TOP-BOX Philips, který dva Scarty má ale ten už neumí tu novou normu a taky asi odchází. Napadlo mně tam dát nějaký Scart rozbočovač ale anténář mně řekl, že by to nedělal, že to nebude dělat dobrotu a signály se budou mísit. Nevíte o nějakém přístroji, který by měl dva Scarty nebo navrhnete nějaké jiné řešení. Díky.

Odpovědi na otázku

SCART z DVD se dá zapojit i do CINCH vstupu, to leckde bývá někde zepředu pod krytkou (jasně, nebude to elegantní).Co koupit novou TV s DVBT2, ten CINCH vstup se ještě dost vyskytuje?

Když si koupím novou TV tak mně pravděpodobně vydrží 5 let a pak odejde. Tuhle TV mám už 15 let jako záložní v ložnici, a je to AKAI - japonská kvalita. Ta možná ještě 15 let vydrží.....

SCART se nedá rozbočovat. Ale možná by mohl existovat přepínač.

jo, před léty jsem viděl SCART "kalhoty" s mechanickým přepínačem.

=> nemůžu nikde na trhu najít...To preto, lebo to ma HDMI a ovlada to FHD.Zariadenia s 2 SCART zvycajne nemaju HDMI a funguju len v standardnom TV rozliseni.

Negeneralizoval by som takto, mam doma niekolko zariadeni, ktore maju HDMI a zaroven 2x SCART.Pre zadavatela otazky, kludne pouzi nejaku rozdvojku na SCART, pokial nebudes box a DVD prehravac zapinat naraz, malo by to fungovat.

Moze byt, ovsem tie veci, ktore spominas uz niesu najnovsie. Zariadenia s T2 tunerom nepocitaju s tym, ze budu pouzivane vyhradne na standardnom TV rozliseni. To by cele T2 rozsirenie vysielania bolo zbytocne. Ja mam napriklad zbierku funkcnych starych elektronkovych TVP, ktore sa dali do prechodu na digital lahko predvadzat na vystavach, pretoze fungovali po pripojeni kuska dratu ako anteny. Teraz aby som vymyslal rozne konvertory a pod.

Existuji SCART prepinace, nejaky doma mam, je to hnusny a musi se k tomu vstavat, ale funguje to. Odkud jsi?

K tomuto SCART switchu netreba vstavat...https://www.philips.co.uk/c-p/SWV2054W_12/4-way

Akorát už se nedá koupit....

ČB

Není to DVBT2 ...

To mě vůbec nenapadlo že ještě prodávaj ty starý.

Musí se toho zbavit, dokud to ještě funguje :)