» Poradna » Notebooky

Set klávesnice-myš k notebooku

Ke svému malému notebooku potřebuji externí klávesnici a myš pro pohodlné psaní textů. Prošel jsem řadu nabídek. Rád bych si přečetl zkušenosti, zda jít do bezdrátu (odezva, výdrž, kvalita) nebo do drátového setu. Mám volný jeden USB 2.0, další obsazeny. Lze k případnému USB rozbočovači připojit drátovou klávesnici a vysílač na bezdrátovou myš? Díky všem za tipy a zkušenosti.

Odpovědi na otázku

Mozem odporucit bezdratove periferie Logitech, kroe podporuju unifying controller(tusim sa to tak vola). Cize mas jeden USB dongle a fungujes na Logitch mysi a klavesnici.Jednoznacne neodporucam kombinaciu BT klavesica + BT mys, to sa zvykne medzi sebou bit a su s tym problemy, obzvlast na malych zariadeniach typu tablet/2v1/ultrabook.

bych koupil usb hub a normální drátovou myš i klobásnici. Ne nutně sadu, osobně kupuju zvlášť.

Na to čo budeš potrebovať na NB stačí ti každá klavesnica a myš , samozrejme bezdrtová , malý dong to vyrieši. A aká ? V dobrom obchode kde sú všetky vystavené si odskúšaj čo ide ide na ruku najlepšie ! Žiadne test , ale páči , nepáči !

Pro domácí použití (malá mobilita) lze použít Fujitsu LX901. Je to velice slušný set.

Mohu doporučit k notebooku programovatelnou myš od A4Tech 710BK https://www.czc.cz/a4tech-x-710bk/55601/produkt + klávesnici od Dellu s minimálními rámečky https://www.czc.cz/dell-kb212-b-quietkey/953... .Samozřejmě záleží hodně na tvém vkusu. Někteří zase dávají přednost podsvíceným klávesnicím (které jsou samozřejmě mnohem dražší) nebo konfigurovatelným myším se závažími a pod. .Já jsem osobně konzervativní uživatel, který nemá rád výstřelky a vystačí si s klasickou myší se dvěma tlačítky na boku a na klávesnici si nastavím klávesové zkratky, tudíž nevyžaduju ani multimediální klávesy.A pokud by ti došly USB porty, tak můžeš vzít i nějaký klasický HUB, osobně používám tento v s vypínatelnými porty https://www.czc.cz/crono-usb-hub-4-porty-usb... abych nemusel zbytečně stále odpojovat periferie.

Koupit USB Hub a pak k NTB připojit buď bezdrátovou myš a drátovou klávesnici nebo ten systém od Logitechu, co funguje na jeden přijímač (jak psal sandisxxx). Nekupoval bych to v setu, ale každé zvlášť (tedy pokud chceš lepší myš... myš v setu je obvykle nějaká základní). Oboje by se mělo dát spárovat do jednoho přijímače (pokud to je oboje logitech). Na nějaké psaní je to asi jedno. Pokud bys ale hrál hry,kde je potřeba rychlejší odezva, pak by bylo lepší mít aspoň klávesnici drátově.Ať už koupíš cokoliv, tak koukej na výdrž. Já mám bezdrátovou myš od Logitechu (M525) na 2 AA baterky (jede i na jednu). Baterky používám nabíjecí a na tu jednu 2000mAh to vydrží několik měsíců (na 2 zhruba půl roku při používání 8h denně), což je krásné.