Sestavení PC

Dobrý den po přečtení fóra jsem došel k závěru že sestavené PC z obchodů se nevyplatí a proto bych chtěl poprosit nějakou hodnou duši jestli by nebylo možné sestavit nový PC do 26 000 Kč.(jediné co chci v PC mít jsou: grafika GTX 1060 6gb ,procesor od Intelu a 16gb RAM zbytek prosím doplňte dle vlastního uvážení). Předem moc Děkuji

Odpovědi na otázku

A co vše potřebuješ? Má být v ceně i Windows, nějaké příslušenství (LCD, myš, klávesy,...) nebo něco dalšího?

Nepotřebuji nic pouze PC a windows nevím zda mám koupit nebo sehnat protože cena se mi zdá trochu moc

Nevím zda do sestavy chcete i monitor,windows,klávesníci atd, ale zde je jedna možnost: ( 27 000 s windows 10 home) (omlouvám se za přesáhnutí rozpočtu)https://www.czc.cz/dl3q3a8ncmhku9ooi5d96ss0g... (popř. místo 240 gb SSD dejte tohle 120 gb:https://www.czc.cz/kingston-now-a400-120gb/2...

Tato základní deska má patice na AMD pokud se nemýlím ale zbytek sestavy by mel fungovat pokud vyměním základní desku na Intel ?

Ano, za tuto chybu se vám omlouvám.Pokud se vymění základka, tak by to mělo šlapat.

A myslíte si že takto sestavený PC je výhodnější než třeba Alza box 1060+ za 26 000Kč ?

U sestavených PC(hotovek) není často detailní popis všech komponent -> záměrně. V Alze se třeba zbavují věcí, které nejdou na odbyt.. ať už nekvalitní desky, malý SSDéčko, nekvalitní zdroj apod.. Vždycky je lepší volbou sestavit stolní počítač dle vlastního výběru. Víš přesně , co vybíráš.

Zde to neplatí. Seznam je dole včetně odkazů na komponenty. Jen mě tam mate, že tam stojí "Asus Turbo", což je grafika s chladiče typu "uřvaný vysavač", ale odkaz je na "Asus Dual". Na to bych se před koupí určitě zeptal, protože Turbo bych tam rozhodně nechtěl. Jinak to celkem jde. Není tam nic ojebaného (pokud je tam Dual) a zda je to předražené nebo ne, se dá ověřit jednoduše tím, že se to nahází do košíku. Ale Alza boxy většinou předražené nebyly. Nebo ne o moc.

Tak v tomto případě se musím přiznat, že jsem se na specifikaci té hotovky ani nepodíval.. Jestliže je u hotovky detailní výpis všech komponent, pak ano, kupující má kompletní informaci o HW.

Nechceš toho nechat? Celé je to nesmysl. Nejdřív tam nacpeš AM4 desku a teď B150 pod CPU, který vyžaduje Z370? Zde si najdi nějaké info o tom šmejdu VS550:https://www.czc.cz/amd-a8-7650k-black-editio... A celé to jako dá do krabice od bot nebo kam? Tvá přezdívka je velmi odvážná na to, že vůbec nic neumíš a jen plácáš páté přes deváté.

Builder už možná slaví Silvestra..

Dobrý den chtěl bych vás poprosit zda byste mohl sestavit PC vypadá to že tomu vážně rozumíte a 26 000 není malá částka.Předem děkuji za jakýkoliv návrh.

Když chvíli vydržíš, mrknu se na to. Ale nejdřív si rozhodni, jak s tím systémem. Jsou to cca 3000,- a to v tom udělá dost rozdíl.

Rozhodněte se podle sebe protože já vážně nevím. Je to podle vás výhodné si kupovat Windows ?

Přeci za tebe nebudu rozhodovat, zda si za 3000,- koupíš legálně Windows nebo si ho za 0,- ukradneš? To si rozhodni sám. Jen upozorňuji, že "upgrade zdarma" na W10, díky kterému byla druhá možnost brnkačka, by měl skončil 31.12., takže pokud to nestihneš, tak se ti to může dost zkomplikovat.

Dobrý den tak já si je někde seženu. Děkuji

https://www.czc.cz/dbe34s3uauhrdac3ncgu00a8s... +500,- přes. Kdyby to byl problém, dá se to někde oseknout, ale jelikož většina věcí je z těch levnějších, tak by to znamenalo buď nižší výkon nebo menší kapacitu RAM / disků.Je tak ale spousta věcí, co není skladem, takže je otázkou, jak moc na to chvátáš.

Když to porovnáš s tím Alza Gameboxem 1060+, je to velmi podobné. Hlavní rozdíl je v tom, že je tam lepší CPU (o dvě jádra více), ale na druhou stranu tam chybí Windows a budeš na to čekat kdo ví jak dlouho. Takže ten Alza box není zase tak špatná volba. Jen bych tam nechtěl tu Asus Turbo, takže se určitě poptej, co do toho cpou.Rozdíl v CPU je zde:https://goo.gl/3dhrkJ

K tomu ale opětovně změnit volbu CPU - SkylakePokud bude chtít CPU Coffee Lake, pak opět jinou desku. K mání jsou prozatím jen desky s chipsetem Z370