Sestavení pc -> Alza Vs Czc.cz

Dobrý den. Brzy budu objednávat pc sestavu. Cenově mi to vyjde stejně dobře jak u czc, tak u alzy. Otázkou je, u koho si to mám nechat sestavit? Ano, samozřejmě že bych jsem si sestavu sestavil sám, ale se svými zkušenostmi si příliš tolik nevěřím.

Odpovědi na otázku

Nejlepsi bude si tonechat sestavit tady podle fora, jsou tu zkuseni borci co ti poradi a sestavi daleko lip nez prodejna.

jak, líp? jakože líp zastrčí paměti nebo líp umí zašroubovat disk a vyvázat kabely ?

Mu asi nejde o výběr komponent, ale o fyzické sestavení. A to mu přes internet na dálku fakt nikdo neudělá ;)

Ahoj, vzdyt prece uplne jasne pise o co mu jde. Moc nechapu ze velka cast prizpevku je uplne offtopic.Jak uz jsem psal za me bych si to nechal udelat v CZC a rekl bych ze ty lidi tam na montazi pocitacum a komponentum vic rozumi, soude dle nasi komunikace (detaily psat nebudu nudily by). Z CZC byl kejs z venci jeste v ochranne folii z vyroby, v alze nikoliv a take mozna proto byla kejs z alzy mirne poskrabana.Stejnou otazku kde si nechat pc sestavit jsem si pokladal pred 3 mesici a musel jsem si projit tim co pisu v jinem prizpevku vyse.Nastesti mi dvakrat hned v alze vratili penize dobropisem, ale ta drzost a hloupost mi i po te co jsem ho okamzite vratil jako zcela nefunkcni mi napodruhe poslat uplne stejnej pocitac a zase uplne mrtvej, to je fakt neskutecny a na me moc. Ty nervy, zbytecne vyhozenyho casu, jizd autem, benzinu atd.Nehnul se v nem po zapnuti ani vetrak, proste ani ťuk.Jinak jeste jeden rozdil ktereho jsem si vsiml je ze zatimco u alzy se da celej pocitac okamzite vratit, u czc tohle nejde, a da se uz jen reklamovat. Takze v tomhle je alza lepsi.Ted jsem ale nekde cetl ze shop alzy lidem sam hazi do kosiku nejaky zbozi, tak to je pak v pripade skladani pc dost o nervy, hlidat porad jestli a co mi tam zase prihodili :) Tak hlavne at pc slouzi a dela radost, a at uz se rozhodnete pro kterykoliv obchod, tak at se jim to povede a jste spokojenej.Ahoj.

Převoz zkompletované PC sestavy není zcela ideální řešení..1. Jestliže je na CPU NEboxovaný chladič - bylo by vhodné jej před převozem demontovat a doma jej na CPU opětovně instalovat(namontovat) - to předpokládá rovněž opětovně vrchní plochu CPU přepastovat 2. Dedikovaná grafika - před převozem by bylo vhodné grafiku demontovat ze základní desky a doma ji opětovně zapojit a přišroubovat. 3. Kabeláž - vlastník počítače si kabeláž sváže pečlivěji *Po převozu PC domů se mohou projevit nějaké závady a reklamce bude velmi obtížná(komplikovaná)*Doporučuji PC zkompletovat doma. Případné reklamace jednotlivých komponent skládačky jsou bezproblémové do 14ti dní -> bez udání důvodu lze cokoliv vrátit... *Kompletace PC je celkem jednoduchou záležitostí. K tomu je jen zapotřebí přistupovat pečlivě a hlavně v klídku -> mít na sobě jen bavlněné lehké triko a trenky.. Co bys nevěděl, stačí se zde jednoduše zeptat..

Úplně bych nesouhlasil. Počítače teda nestavím, kupuju je hotové. Všechny tedy s boxovým chladičem a bez dalších tuningů.Počítače mi chodí hotové, stačí zapojit do zásuvky. Pokud mají GPU, pak nějaké profesionální. Už mi jich takhle dodali cca 50, u žádného nebyl problém s ulomeným/vypadlým příslušenstvím nebo komponenty.Zato se mi jednou stalo, že PPL při dodávce (do rodinného domu) zazvonilo a hned hodilo bednu s PC přes plot. PC to přežil, ale osobně bych takový balík prostě nepřevzal.Co se týká možnosti vrácení do 14 dnů - náhoda je blbec, a člověk umí hodně podělat. Pokud se vám to nechce skládat samotnému, taky bych to koupil hotové. Máte pořád těch 14 dní na vrácení, zato celého stroje, a nehrozí, že si třeba paměti odpálíte statickou elektřinou.

1. Ano toto riziko u velkých chladičů je.2. Grafika je upevněná podstatně lépe než chladič CPU a převozem jí nic nehrozí. To by s tím museli hrát vyloženě fotbal a takový balík prostě člověk nepřevezme. Takže o tu bych se nebál.3. To je dost naivní představa. Ano, někdo si s kabely jistě rád pohraje, ale většina lidí na to kašle a prostě to jen nějak zapojí, aby to fungovalo. Často ani netuší, že dnešní bedny mají za deskou místo na kabely a tahají to horem přes desku nejkratší možnou cestou. Takže ve výsledku PC z eshopu může vypadat podstatně lépe.Proč by byla reklamace složitá? Je to stejné jako u vlastní stavby. Jediný rozdíl je v té možnosti vrácení do 14 dnů. "Kompletace PC je celkem jednoduchou záležitostí." - opět dost naivní. Pro tebe jistě ano. Ale už jsem toho viděl tolik, že mám pocit, že pro některé jedince je to skoro raketové inženýrství a opravdu by se do toho neměli pouštět sami. Ono je to jednoduché jen pokud v tom máš nějaký, alespoň základní přehled.

S tím upevněním grafické karty. Před pár lety jsem si takhle nechal dopravit PC z czc a česká pošta mi pc vyladila tak, že se s grafikou vylomil PCI-E slot.

Je docela fajn slyšet někoho, že si je vědom svých limitů a nechce se mu montáž riskovat. Já to sice zvládnu, ale nemám na to čas a někdy ani nervy, takže mi to CZC složí zdarma.Ke kabeláži jsem výhrady neměl - svázáno plně funkčně, nikde nic našponovaného ani zauzlovaného ani nic blízko větráku... Někdo s herním "akvárkem" by to možná nepovažoval za dostatečně estetické, ale pro mne OK.Navíc vím, že mi to rovnou celé odzkouší a pokud by např. procesor vyžadoval update Biosu, tak to musí udělat - jinak jim to nebude fungovat.

Update Biosu je nebezpečné životu?Proč jsou všichni z aktualizace Biosu tak strašlivě posraní..??? Vždyť na tom nic není a i kdybch to posral, napravit to vždycky nějak lze.. i kdybych měl toho švába vyloupnout a přeprogramovat.. nebo koupit novýho . Vždyť je to jen posranej počítač. Když nejde o život, jde v podstatě jen o hovno.. asi tak..

mno, nevím u kolika strojů to jde udělat bez Windows. A přeprogramovávat švába fakt zvládne málokdo. Beru to tak - proč bych se s tím s*al, když to v CZC udělaj zadarmo a ještě to celé odzkoušej. Navíc to dělaj často, maj to v malíku, já budu muset hledat, jak se to dělá.

A to si naozaj myslíte , že !švába! vám preprogramuje tech "technik" v Alze , alebo v CZC.cz ? A nie je to iba o nabáchani súčiastok podľa zoznamu a základanej inštalácie WIN 10 , bez aktualizícii, atď. To určite vám tam budú aktalizovať BIOS !

Co vím, tak CZC nedávno koupili MALL.CZ. A z jejich vystupování a řešení reklamací bych si to těžce rozmyslel. Je fuk, jestli koupíš u nich myčku, nebo pc ..., když se k problému staví následovně: https://finance.idnes.cz/problemy-a-reklamace-zkor... . No když do myčky pro záruku nesmíš dát prostředek na mytí, můžeš do pc pustit el. proud?

Jo je to tak, CZC se hodně zhoršilo co je koupil mall.cz, kór v tom skládaní těch PC. Stačí chvíli Googlit a je toho plný net...http://forum.zive.cz/viewtopic.php

A za mě bych doporučil nákup komponent v Alze. V CZC jsou šmejdi.. CZC nesahá Alze ani po kotníky

a podložíš to že jsou v CZC šmejdí nějakým faktem, nebo jen tak plácáš a snažíš se bejt zajímavej ?V obou obchodech kupuju v podstatě od začátku co existujou a poslední roky je toho za statisíce ročně a oboje mi přijde +/- nastejno. Alza je profesionálnější protože má na všchno postupy a procesy, ale že by CZC bylo horší.. v čem ?

Jo, jsem "zajímavej" tím, že se firma takto staví k zákazníkovi. A jestli je ti to málo, nakupuj si u nich dle libosti. Nebo se snažíš "bejt zajímavej" a ze statisíců ročně ve skutečnosti škrtneš pár nul?

ke mě se jako šmejdi nestavěj.. jak jsem psal - nakupujem tam už dlouho, občas reklamuju a někdy musím něco vyměnit když koupím třeba RAMky který v serveru nejdou - a vždycky je to bez problémů a vyjdou mi vstříc i když nemusí (při nákupu na firmu a nemožnost vrácení zboží). Navíc nám dávají na fakturu, což alza dlouho nechtěla udělat.Zajímavej rozhodně bejt nechci, ale tvoje ničím nepodložený tvrzení že v CZC jsou šmejdi je zkrátka trochu mimo - já jsem napsal proč mi vyhovujou ale ty si napsal jen že jsou to šmejdi a basta...

Ano, v CZC jsou šmejdi.. Nenapsal jsem to jen tak. K tomu mi stačil nákup jednoho produktu + reklamace.Ano, Alza je svým způsobem celkově vymakanější, od přístupu, přes poradenství a samozřejmě až po reklamační oddělení. V Alze nakupuju od r. 2010A proto v CZC už ani ťuk..

a reknes nam tu story o nakupu a reklamaci?

jestli to nebude ten s tim notebookem asi za 200 tisic

Je toho plný net stačí googlit jak skládá PC CZC, hlavně, jak řeší reklamace sprostě!http://forum.zive.cz/viewtopic.phphttps://www.facebook.com/photo.phpŘekl bych nic moc, a spíš NIC než moc!

Dej sem požadavky a rozpočet, tady ti navrhnou komponenty, co jen nahážeš do košíku a necháš sestavit. Já si nechávám sestavovat u CZC.

Hlavní nevýhoda alzy je, že sestavené PC berou jako celek, tzn. nedají vám na jednotlivé komponenty jejich záruku a záruka je pouze "alza individual" na 24 měsíců na komplet sestavu. Problém je, že spousta komponent má záruku třeba 3 roky, o to v alze přicházíte (ověřeno mailem v alze). Také pokud se něco stane, PC musíte donést celé, nikoliv pouze vadnou část.CZC má záruku na komponenty v plném rozsahu.Nedávno jsem kupoval PC u obou - alza bez problémů, super seskládaný i s instalací Windows a ovladačů. Z CZC došlo PC nefunkční (bylo bez OS). Neměl jsem náladu to řešit, tak jsem PC naložil do auta a řešil to na prodejně. Na druhou stranu, technik na prodejně byl velmi fajn a ochotný, nakonec přišel na to, že jen špatně zapojili power button z čela skříně na desku, takže jsem si do pár minut vezl funkční PC zpět. Na jednu stranu s tím měl člověk nervy, na stranu druhou profesionální přístup a řešení problému technikem ihned na prodejně během pár minut mne velmi potěšili a postavili se k tomu dobře, takže bych jim to odpustil.Vyvázání jak u alzy, tak CZC špičkové. Obě sestavy fungují už 3/4 roku absolutně bez problémů.

Ked sa porzeme spet do historie, tak maloktory e-shop ponukal sluzbu "zoztavenie PC"Co sa zmenilo? Zakon o moznosti "do 14-dni vratit ...)Co ma chudak obchodnik robit?* dokonale vrateny vyrobok otestovat (naklady) a potom ho predat za menej ako novy* alebo vyrabat skladacky (stejne vyrobok otestujje), ale predsa ho za plnu cenu preda(bohuzial bezne vyroky z webu - kupil som tri HDD, po testovani som vybral ten, co je neni hlucny a najmenej vibruje a dva som vratil ... kupil som 5x CPU a testoval na smrt ... )Predajca (ked neni pako) musi sa chranit a ked nic ine tak do skladacky usetri rozbalovanie (šmail)Ked pridam dovody "Edysák | 24. 03. 2018 13:54 " ktore nemusia, ale mozu byt dolezite, tak moja rada:Vyber komponentov je dolezity, nech Vam pomoze kamarat znaly, alebo poradna, je to dolezity krok, nenechaval by som to na obchodnika. Obchodnik ma ine kriteria na radu (napr. vypredat leziaky).Kupovat len nove, original balene vyrobky s plnou zarukou.Na skladanie si prizvat cloveka znaleho (ci uz ako dozor, alebo si to nechat zlozit).

první můj počítač na míru sestavený mi dělali v Alze v roce 2007. Bylo to myslím sestavení za kilčo, ne zadara jako dnes, ale ta služba k dispozici byla už tehdy.

U té skládačky v CZC.. nebo i třeba v Alze, tam nikdy nevíš, zda použili opravdu nové nerozbalené komponenty.. Kdepak.. jsem zásadně proti takovému kompletování PC v obchodě.. Mých vybraných komponent se nesmí žádný špinavec dotknout..

Mas pravdu. aj ked rozhodne z nazvom "žádný špinavec" nesuhlasim.Synator mojho kolegu si kupil skladacku (ja som mu to doporucil) od jednoho predajcu zo spomenutych (naschval nepisem).Po case chcel pridat HDD, ziadny kabel SATA (doska Asus v prislusenstve 2x SATA kabel), ziadne srobky v prislusenstve bedni (uz si model nepametam).Skratka zlozia pozadovanu zostavu a co ostane je ich (aj ked si to zkaznik zaplatil).

tak moje poslední sestava od CZC dorazila v krabici jak na slona, protože byly přiloženy i kartonové krabice od základní desky, CPU apod. spolu s příslušnými "zbytky".

Hmm.. tak tohle bych tedy nečekal.. Nepotřebné věci z krabic měly být samozřejmě dodány kupujícímu.. Je to zlo.. není nad to, když si tu skládačku zkompletuje vlastník PC..

AI Wintermute : Mam problem, som Cechoslovak (babicka z Ostravska), ale zle jazyky z Prahy (zil som tam osem rokov), tvrdia ze na Ostravsku je divna cestina.Takze "kilčo" moze byt kilo "Kilo (symbol: k) je predpona v SI a iných jednotkových systémoch označujúca 1 000", alebo Prazsky sleng kilo = 100 (co som nikdy mepochopil?Ale asi je to zbytocne, jasne si naznacil, ze kedysi za skladanie chceli e-shopy poplatok, dnes nechcu. Preco asi som naznacil.

já taky nikdy nechápal, proč se desetikoruně říká "pětka" Ale jestli je "kilo" pražský slang, to si nejsem tak jistý. Tisícovka to ale být nemůže - to je "tícka, litr, tác" apod.

AI Wintermute, dakujem za bleskovu odpoved, ale som z toho "Jelen"Zistil som, ze 1000 = 100 a 10 = 5 (pětka).Clovek sa uci ... aj tak zomrie sprosy.Prajem Ti peknu noc.

To pochází z dob Rakousko-Uherska. Pět zlatých bylo deset korun.

Dakujem ja mam len 70, a Rakousko-Uhersko si uz akosi celkom nepametam.Dufam, ze to neni "starecka demence", ale aj moja dcera povedala, ze Rakousko-Uhersko si nepameta. Samozrejme si robim pr*del, dakujem, za vysvetlemie.

Nech si to složit tam, kde ti dají lepší záruční podmínky (délka záruky). Výsledek složení stejně touto volbou neovlivníš, protože to závisí na tom, kdo to dostane do ruky a jak se k tomu postaví. Nepoužité a neznehodnocené věci (kabely např.) by jsi měl samozřejmě dostat. Pokud jde o skládání doma, jednoduché je to jen v tom smyslu, že každá komponenta jde správně zapojit jen jedním způsobem. Když to složíš a vše bude fungovat - řekneš si, že to bylo snadné. Když to ale fungovat nebude (nebude obraz, nenačte se instalační medium, bude to padat a mrznout atd. ) tak si s tím nebudeš vědět rady a nebudeš mít ani po ruce jiné funkčně ověřené komponenty k diagnostice problému.

V czc, v alze mi dvakrát sestavili zcela nefunkční co nesel ani zapnout. Ma osobni zkušenost. Jinak v obou obchodech te klidne okradou o původní chladič procesoru, pokud objednas lepsi. Proste originál do krabce nepribali

.. jeste bych dodal, od alzy byl kejs uz malicko poskrabany z montáže, u czc nikoliv. lépe to urcite dělají v czc. Alza to je jen zoufalý mc Donald. Fakt otresna zkušenost s montazi komponent noveho PC po montazi to PC nikdo ani nezkusi zapnout.

Řešil jsem poměrně nedávno, pc jsem si dosud - a kdysi i nejen sobě - skládal sám, jen už jsem na tohle zkrátka moc líný Nakonec u mě vyhrálo sestavení základu PC u Alzy v ceně 1 Kč (CZC to má tuším podobně), na celou sestavu je záruka 3 roky - ne 2, jak tu někdo psal.Sestavení samotné i vyvázání kabeláže na výbornou, následně jsem si ještě doplňoval vlastní grafiku a m2 disk - taky bez problémů, vše co "zbyde" z montáže skříně, zdroje (bral jsem s odpojitelnou kabeláží) atd. dají do krabice od MB, která je k samému PC přibalena.

Ahoj a co original chladič procesoru. Dali ti ho do krabice ? Nebo jsi lepsi nekupoval ?

Spatna zkušenost s CZC:Bohuzel jsem uveril a objednal si PC sestavu u CZC. Při ladeni komponent velmi rychla odezva k me spokojenosti, takze jsme odeslal objednavku. Z vykonove srovnatelnych komponent jsem vybiral ty, které uvadeli, ze jsou skladem, abych mohl mit PC v avizovane lhute 4-6 dnu doma. Když jsem po 3 dnech videl, ze nektere komponenty jsou ve stavu „1ks blokovan“ a jiné „0ks blokovano“, poslal jsme dotaz, abych pripadne komponenty, které nejsou skladem vymenil za jiné. Bohuzel bez odezvy (do dnes). Tak jsme po dalších 2 dnech volal na zakaznickou linku, kde mi rekli, ze cekaji na naskladeni procesoru (o kterem pisi, ze je sklade 5 a vice kusu!), ale ze je na ceste a odpoledne se naskladni. Vecer (15.4. 20:25) mi prisel mail, ze se sice nic nezmenilo, ale doba montaze se prodlouzila jiz na 9 pracovnich dnu od naskladneni všech komponent (procesor stále nenaskladnen). Takze jsem napsal mail primo mailove adresy a také přes kontaktni formular (také bez odpovedi). To bylo v stredu. V patek rano ale je status beze zmeny. Tak jsem se rozhodl objednavku zrusit. Na webovych strankach CZC to neslo a na zakaznicke lince mi rekli, ze se PC sestavuje, ze to nejde. Ale slecna nakonec ochotne nekam zavovala a pry to lze a rikala, ze objednavka je zrusena. Během dvou minut se objevil na webu změna statusu, ze je zbozi pripravene k vydeji (s casem 14.4. v 17:51) a po dalsich par minutach, ze je objednavka zrusena (s casem 17.4. 12:55 – skutecny datum a cas meho telefonatu). Ale zadne mailove potvrzni zruseni mi zatím neprislo, ted jen doufam, ze mi vrati peníze.