Sestava PC

Zdravím, chtěl bych poradit se sestavou pc do třeba 8 tisíc :). PC by měl být na internet, maximálně občasné zahrání třeba cska :). Nemám žádný komponent takže uplně vše potřebuju nové, nepotřebuji cd rom, děkuju za všechnu pomoc. :)

Odpovědi na otázku

Vcetne monitoru a periferii nebo mas? Protoze pokud nic nemas, tak 8k je velmi napnuty rozpocet.

Monitor mám, ten nepotřebuji ani klávesnici a myš :D. Jen prostě case a komponenty v tomhle rozhraní. :)

Kam už ľudia zájdu v zostavovaní PC ohľadom rozpočtu? Za 800 Kč PC nechceš? Ale počítajme:CPU Ryzen 2400G: 4000 KčDoska mortar: 2100 KčCase: od 1000 KčChladič: je pribalený, ale ja by som zmenil za FeruHDD: od 1100 KčOS: cca 3300 KčCelkovo: 11500 Kč bez SSDSSD: od 1400 KčTakže pod 15000 Kč je to ťažko ak nemáš HDD a OS

Sel bych do neceho takoveho: https://www.czc.cz/230412,212424,110330,2335... 2400g je podle me prilis drahy, na to co chce, navic ty jsi zapomel pridat ram a to je dalsich 1k, pokud by stacilo jen 4gb a to je moc malo dneska, takze 2k.

2x 4 GB? Prečo? Kvôli dual chanelu?

Dalo by se asi nějak takhlehttps://www.alza.cz/nakupni-seznamy.htm

Jen par poznamek.A320 chipset je moc drahy na to co b350 nabizi navic, single-channel ram je velka brzda pro apu, cenove neni o moc levnejsi a zdroj je zbytecne naddimenzovany.

VS nebrať

Ale za 8 tisíc si nemůže vybírat.

PC sa za 8k Kč takmer ani nedá zostaviť. Nech došetri aspoň 2-3000 a dá sa niečo. Aj to bez Win

Na CS:GO se to sestavit dá, dokonce s 240GB SSD, viz můj koment níže

8 tisíc s DPH ti stačí tak akorát na nějakej Ryzen 3 2200G s 2x4 GB DDR4. A s jedním diskem - si budeš muset vybrat - zda SSD a normální HDD koupit později, a nebo naopak.základní deska - 1200 KčCPU - 2500 KčRAM - 2100 Kčcase - 600 Kčzdroj - 600 Kčdisk - 1000 Kč---8000 Kč

OS: zdarma z uloz.to

S tímhle rozpočtem bych ti doporučil se kouknout na bazar. Dají se tam sehnat věci v záruce za polovinu ceny. Většina komponentů má stejně mizivou poruchovost. Ale to je jen pro odvážnější jedince, mimo zdroje je můj počítač postaven taky takto.Akorát zdroj a SSD si kup nový

https://www.czc.cz/53376,223308,222258,20410... 8080 včetně 240GB SSD (340kč slevový kupón)Nicméně bylo by lepší koupit nějaký repas - ilustrační příklad: https://www.levnapc.cz/hp-compaq-elite-8300-cmt.... a k němu třeba GTX1050

Pentium kaby lake a GT1030? To radšej Ryzen 3 2200G

To bude muset taktovat aby se v CS:GO dostal před to pentium.https://www.youtube.com/watcha v mnoha jiných hrách to Pentium překonává toho přetaktlého ryzena, Ryzen navíc bude potřebovat RAM navíc, co nejrychlejší, dual channel, to zvedne cenu za hranici 8 tisíc.