Sestava nového PC

Co vy na to?http://www.alfacomp.cz/php/basket.phppreferuji Asus,počítač bude sloužit na hry (žadné 3D ale wow,strategie,rpg)filmy,brouzdání... klasika

Odpovědi na otázku

V tom případku IMHO zbytečně moc paměti => zbytečně vybavená deska. Otázka je také přínos čtyřjádra, popřípadě GK (chápej přínos za cenu).PrasatkoPee

Zabudol si na jednu nezanedbatelnu polozku - operacny system.

Co šťouráš do operačního systému,na to se nikdo neptal...na to co na něm chceš dělat,je zbytečně "vybavenej" ale jako investice do budoucna,kdy na něj nebudeš muset hned šáhnout je celkem fajn...

Vynechal bych tu optickou mechaniku.Já už stavím PC bez těch zbytečností.Dosloužila stejně jako kdysi disketovka.Všechno se dá tahat po netu.

A na co, pěkně prosím, bude zálohovat případná data k archivaci?

drž hubu

to je tvoje matka

Voe ani nevíš koho nick máš? To je druh 8472

Jaká data?Filmy a fotky?Já mám fotky na SkyDrive a na Mega.A pro jistotu i na Rajčeti.

Aha, takže sprosté slovo "cloud". Znáte: "Data v cloudu, data v čoudu!"?A pochopitelně data, o které uživatel nechce jen tak přijít. Což je odpověď na otázku: "Jaká data?"

no tak drž hubu

Takže jsi Dr.No64, i mně jsi to říkal, když jsi nevěděl z které do které, jak blbě argumentovat. Pěkně nám to měníš nicky, ale ty se nezměníš. Jen rádoby odborné kecy...i s tím koaxem to budeš ty Kdyby sis zvolil třeba nick Druh 3259, najdi co je to za druh...vypadají sympaticky a ani na tento druh opravdu nemáš ani po první atom jejich nohy směrem od podlahy, v jejich stojící pozici

Optická mechanika rozhodně není zbytečnost... ještě pořád ne

ti stačí Core i5 2500 K z aukra, Radeon 6870 taky levně z aukra

Z aukra bych nekoupil ani dřevěnej špalek, natož nějakou elektroniku

Proč ne.Nějakou myš klávesnici a OS a je to.Já bych se bál těch vysokejch pamětí.Myslím,že při použití vybraného chladiče a jeho upevnění pro foukání dozadu skříně bude pamět vadit.Tenhle chladič mám a první pamět je pod ventilátorem.Mám na nich taky chladiče,ale klasicky nízké a je to tak tak.

Souhlas s pamětmi - chladič je zbytečně vysoký, třeba Corsair ValueSelect 16GB: http://www.alfacomp.cz/php/product.php dostačují - 16GiB, pokud bude jen na ty hry, mi připadá zbytečné - 8GiB http://www.alfacomp.cz/php/product.php by dostačovalo také.Skříň bych volil raději Zalman Z9 černá http://www.alfacomp.cz/php/product.php .

oúú panáček nemá nic proti Zalman najednou !

Jsem celkem náročný uživatel,jestli se to dá říci..(před pár lety jsem dělal pc prodejce ale už je to dávno a "pár" věcí se změnilo) nechtěl jsem to příliš rozvádět,jen jsem chtěl říct že 660tku beru jako ideální pro mé vytížení,že chci aby to pc nějakou dobu vydrželo,a vaše osobní zkušenosti se značkami či hlavně ty paměti,zdroj,základka zda to bude klapat,případně to časem taktnout,svého času jsem měl vodní chlazení cpu + grafa,teď už se mi do toho ale nechce.občas situace,hra minimalizovaná,několik programu ve winu je spuštěných vždy,20 oken v prohlížeči,hudba atd,tvorba webu,stahování dat.Opravdu mi šlo o to jestli tam není vyloženě nějaká blbost,nebo že dotyčná věc je často poruchová či ty komponenty spolu sedí ve smyslu cena/výkon apod.Každopádně díky za rady

Ok,já bych se bál pouze výšky chladiče těch pamětí,toť vše.

Pokud máš PC hlavně na hry stačí 4GB RAM.GB je rezerva a 16 je nesmyslné vyhřívání skříně a je jedno jestli 1333 nebo 1600MHz.Pro herní PC je taky důležitá grafika což a tady je vzhledem k ceně je dost ořízlá.Proč? V této ceně už by měl být i OS a pokud SSD vem Corsair Neutron.

"Ondatra a synové", alias "Kulhavec III.", alias..."Výhřevné" DDR3 paměti, ani ostatní žvásty doporučuji nebrat vůbec v potaz!

ms ms [212.79.110.xxx] ak Janinka ?

Pokud ta poznámka patřila mě,tak si nepochopil to co jsem psal.Skus to přečíst ještě jednou.

Není to špatné, ale proč proboha 16GB paměti? Na hry, které píšete naprosto bohatě stačí 4GB paměti nebo max 8GB do budoucna jako rezerva. V grafice problém nevidím, zlatá střední třída (RPG hry tak náročné nejsou, to samé platí o strategiích). Chybí vám tam systém, takže W7 Home Premium 64bit. Jinak nemám co vytknout.