Sestava na úpravu RAW v Lightroomu

Zdravím,chtěl bych požádat o pomoc s návrhem sestavy. Největší využití bude pro úpravu 24Mpix RAW fotek v Lightroomu, možná občas Photoshop, skládání panoramat atd. Dále pak CAD a běžná kancelářská práce.Rád bych osadil pc 250gb SSD a 1TB hdd. Pokud by to bylo možné, tak bych byl rád aby mělo pc tichý chod, ale není to priorita. K pc bude připojen monitor Dell U2515H (2560x1440). Předpokládám, že by měla postačovat integrovaná grafika, případně nějaká levnější, pokud by nedostačovala dokoupím později. Rozpočet bych rád udržel do cca 17tis, ale je možné přidat.S pozdravemMartin

Odpovědi na otázku

na RAWy vem rozhodne i7 a pridej par tisic.. orientacne..https://www.czc.cz/f8esp6roncha2a1qhccbf2nkl...

vidím, že můj nástřel ceny od boku nebyl až tak daleko od skutečnosti Akorát ta skříň EC

https://www.czc.cz/118314,%20124736/kody - zdroj dostačuje nejen na iGPU, ale i dedikovanou GK, jen nemá PCIe rozšiřující napájení, nutná redukce. A zdroj proto, že novější topologie podporuje také nové úsporné módy a rychlé změny odběru u nových CPU.

Zde chceš co nejvyšší výkon na jedno jádro (Photoshop, Lightroom), takže budeme stavět na Intelu. Integrovaná GPU bude stačit, ale časem bych dokoupil dedigovanou kartu.https://www.alfa.cz/basket.phpIdeálně pak počkej do 11.4.2017. To vyjdou nové AMD Ryzen 5.Ale k sestavě. Máš tam Core i5-7500, 16GB paměti, 512GB SSD na práci, protože s klasickým HDD by to byl šílenej vos*r a můžeš ho dokoupit pak a GPU taky můžeš dokoupit pak, doporučoval bych alespoň RX480(580) nebo 1060-6GB.Pokud chceš tichý chod, https://www.alfa.cz/basket.phpIdeální by bylo počkat na Ryzen 5 a sáhnout po modelu 1600, který bude mít 6 jader. To se dá zúročit při práci s CAD. Naopak Lightroom/Photoshop neumí využít více než 4 jádra, takže by se udělal takový kompromis.Pokud sestava bude převážně na Lightroom a jsi si ochotný trošku připlatit, navrhl bych PC s Core i7-7700K, který je na úpravu fotek snad nejlepším CPU.

Ideální by to bylo takhle, ale tam už hodně připlácíme... Cena té sestavy je 27k.https://www.czc.cz/204092,204228,183539,2003...

a s legálním Windows skoro 30k. Ale koneckonců on ten SW od Adobe taky není zadarmo, tak co by nechtěl...

S těmi 17 tisíci a ještě s legálním Windows by se nic moc vykouzlit nedalo...Kdybych se o to pokusil, tak:Windows 10 - 2700 KčCore i5 7500 - 5900 Kč16GB RAM jakýchkoli - cca 3500Kč256GB SSD KC400 - 3200 Kč1TB HDD jakékoli - 1500 Kča máme 16800 Kč... A kdepa je zdroj (CX430 cca 1300Kč), chladič (Freezer 13 - 699Kč / Fera 3 700Kč / Spartan 3 500Kč), skříň (Fractal Core 1500Kč / Regnum 900Kč) a ventilátory?A s tou i5 to nebude žádná sláva, když ji ani nelze přetaktovat. Na pohodlnou práci alespoň Core i7 s odemčeným násobičem (nebo i5-7600K).CADu bude Core i7(i5) stačit, ale tam by byl ideální AMD Ryzen 1700.

A koukam, že jsem tam zapomněl na desku Ta by nejlevnější byla za nějakých ~1500.