Sestava na hry intel s i7 do 40k

Dobrý večer mohli by jste mi poradit ,navrhnout sestavu na hry i s OS a Monitorem 2K a procesorem core i 7 děkuju moc předem

Odpovědi na otázku

Myslím, že I7 je zbytečný. 43khttps://www.czc.cz/dhbj5ucfskh37b2kf0kssnq3o...

41k - upravil jsem GPU

"-1" Požadavek byl i7 a monitor. Ani jedno není dodrženo.

Podle mě je lepší vzít I5 a 1080 místo I7 a 1070, ale holt každý má jiný názor. Otázka na tazatele: Budeš např. editovat videa, nebo co konkrétně budeš na PC dělat? Ona by možná I7 opravdu byla vhodná.

Souhlas, ale to jaksi nesouvisí s tímto dotazem. 1) Jsou požadavky na i7. Byť by na ty hry bohatě stačila i5.2) V ceně má být 2k monitor3) V ceně má být operační systém.

Tedy jde mě o to, že když OS a monitor započítáš do ceny, tak to vyjde tak na tu i7 +1070, ale už asi ne na tu i5 + 1080, protože rozdíl mezi grafikami je větší než ušetřené peníze za procesor a prostě by se vyplatilo je investovat spíše do ram, disků, ....

Mě prostě profese nepřipustí tam tu I7 dát, byť ji tazatel chce. Je to zbytečné, protože:1/ peníze se dají lépe investovat do lepší grafiky2/ výkon I7 je na hry zbytečný, kord osekané 6700, která má cca stejný výkon jako 6600K. Jen je dražší a u her výkon nepozná. Tedy pokud mu nejde o 3FPSka 3/ I5 6600K lze přetaktovat a výkonem převýší i 6700Operační systém lze koupit originál už za 1200Kč, monitor bych si připlatil.Mezi 1080 a 1070 je celkem velký rozdíl. Kdybych dal 1070, je i na ten monitor. Dáváš 8GB RAM, což je velký kompromis. Prostě radím dát I5 a vzít 16GB RAM, než dát tvrdohlavě I7 a 8GB RAM! Mysli mozkem!Proboha, to píšu na všech fórech! Lidi! Myslete hlavou!

Souhlas. I5 6600K bude rozhodně lepší volba. Po přetaktování bude i výkonnější než zamčená i7. Stejně tak s těmi ram atd. souhlasím. Jde mě spíše o to, že kombinaci i5 + 1080 tam asi nedostane.Dopadne to spíše na slušné PC s i5 6600K (nebo zamčenou verzí) + GTX 1070 s 16GB ram a pár vylepšeními, než že by výrazně zvedl výkon.Tak jako tak, variantu se svými požadavky má s tím, že můžeme doporučit, že i5 by byla asi lepší volba, pokud to PC bude opravdu jen na hry a ne třeba i na rendering, atd. Ale to se tazatel nezmiňuje.

PS: tím přechodem na i5 6600K se ušetří asi jen 1000Kč, takže to také není tolik relevantní, ale je pravda, že výkonu to rozhodně neublíží, spíše možná naopak a 1000Kč dobrejch.

Já tedy sestavil ještě jednu sestavu s I5-6600K, protože něco v mozku mi prostě nechce dovolit (že by rozum?) tam tu 6700 dát.Nyní už i s monitorem Ale můžem to vzít takhle. Má 2 návrhy. Jeden s I5 ode mne a jeden s I7 od tebe. Může se rozhodnout na základě dalších příspěvků, co veme. Já osobně bych tedy vzal tu I5, proto se ji taky snažím prosadit, ale volba je na tazateli.https://www.czc.cz/176319,176876,191580,1925... A Winy: http://www.vyhodny-software.cz/windows-7/

Tazatel chtěl do sestavy i7, měl jste mu ho tam nechat. Chybějící monitor, který byl také výslovně požadován vysvětlíte jak?

''Chybějící monitor, který byl také výslovně požadován vysvětlíte jak?''Nevešel se kvůli 1080. V druhé sestavě je i monitor, i když cena je lehce přes. Ale zase tam je obrovské SSD.

Nevím, v jaké "branži" působíte, ale pro mne osobně je požadavek zákazníka závazný. Nedokážu si představit prezentovat zákazníkovi projekt, který jeho požadavky nerespektuje a ještě mu vysvětlit, že je to pro jeho dobro.Asi jsem moc konzervativní...

https://www.czc.cz/176319,176876,191580,1925... Druhá sestava. Myslím, že zde ''zákazník'' má na výběr ze dvou sestav. Kterou veme je jeho věc.Toto je PORADNA, od slova PORADIT. Já radím vzít I5 6600K, protože se na mě nezlobte, ale do sestavy za 40k s dedigovanou grafikou a určením: HRY je nesmysl dávat I7 6700. Za procesor vyhodit o 3 tisíce víc, když mohu mít lepší komponenty. 6600K úplně v pohodě stačí na sedmičku!Ještě se k tomu nevyjádřil, tu sedmičku si tam může klidně dosadit, ale já budu čistej, protože jsem tu kravinu nedoporučil!

btw. Jsem 6 let v IT, skoro 7! A naučilo mě to jednoduchou věc... POUŽÍVAT MOZEK! Dívat se na číslíčka a říkat... jo, ten procesor má 8 jader, tamten jen 4, beru osmijádro... NE! Kravina! Abych to vysvětlil celkově.Na hry stačí čtyřjádrový procesor. Dát do sestavy s dedigovanou grafikou pod 40 tisíc, která je určená na hry procesor I7 je zlo.Hry více než 4 jádra nevyužijí a myslím, že je lepší vzít větší, rychlejší disk, grafiku, nebo desku pro upgrade. Já ani nevidím důvod, proč by ten procesor měl upgradovat.Hele, kdyby to byla sestava za 50 bez monitoru a Winů, tak tam tu I7 dam a ani o tom nepřemýšlim, ale takhle? Hry jsou o grafice, ne o procesoru.

Naprostý souhlas.. Někdy je to hold tak, že má zákazník představu o cenovém limitu a základních požadavcích, které ale do sebe nezapadají.. Buď tedy připlatit a ponechat základ.. nebo vyloučit třeba grafiku, kterou může dokoupit později.. Osobně bych doporučil k procesoru vybírat i kvalitnější desku. Ne žádnou levnou sračku, která nenabízí úpravy všeho druhu. Když jsem si stavěl sám počítač, několikrát jsem v něm komponenty měnil.. V konečném výsledku sestavy jsem vzal lepší desku, lepší zdroj.. Měnil jsem i monitor. Dlouho jsem zvažoval výběr bedny. Nechtěl jsem žádnou plechovou sračku bez izolačního materiálu... Jo a můj seznam jsem konzultoval jen tak s jedním zdejším poradcem. Nejspíš bych mu nikdy na e-mail nenaspal, bylo to na doporučení dalšího experta odtud, se kterým jsem byl už v minulosti v kontaktu pro jinou věc. Takže jsem byl dokonce odrazován od zdroje.. Napadlo mě, že si ze mě dělá pr.del.. U toho mého zdroje jsem samozřejmě zůstal, protože jsem tvrdohlavý beran a jen tak si do čehokoli nenechám kecat. A jsem rád, že jsem takovej, protože jsem i dost vybíravej a většinou jsem ochoten si za kvalitu připlatit. Ze srandy jsem mu tedy poslal odkazy na jiné zdroje.. a který tedy z nich.. ??? Ani neodpověděl.. On si totiž hraje na Boha.. I když proti němu v podstatě nic nemám, neboť věřím, že zkušenosti má..

"...je požadavek zákazníka závazný. "Každý slušný IT konzultuje s neznalým to téma... pokud si zákazník vymyslí kravinu, tak jen hovado ho bezmyšlenkovitě splní...BTW: Zažil jsme v praxi to, že zákazník trval na tom, že chce síť roztahat po budově routera (v podstatě víe) až po dvou dnech vysvětlování pochopil, že router a switch fakt není to samé... Stejně tak, když někdo trvá na Win Profesional i když neví k čemu to má, případně to, že chce někdo i7 6700 na hry... (i5 6600K má ve hrách lepší výsledky než i7 6700)

Konečně někdo, kdo myslí a nestaví na I7 6700, protože to ''zákazník'' chce i přesto, že je to kravina.

Jak víš, že zákazník neví proč si vybral právě Win Pro..???To samé se týká procesorů s rozdílem virtuálních jader.. Jak víš, že výhodu rozdělení jader nevyužije např. ve virtuálce..???A mimochodem, používání virtuálky je jeden z nejbezpečnějších způsobů, jak si nezaneřádit PC.To věčné šťourání rádoby poradců do požadavků tazatelů k sestavování PC je skoro na blití.. Kdyby mi tohle v reálu řekl nějaký servisák, tak mu vobouchám hlavu o ten jeho pracovní stolek, aby pochopil, že je mu do toho úplný hovno..

Tys utek z ústavu pro mentálně postižený? Když je něco kravina, tak to nebudu ještě doporučovat! Je to herní PC! Důležitá je grafická karta a z 1070 na 1080 se rozhodně nevyplatí upgradovat! K čemu je Core i7 v herním PC?! O virtualizaci ani slovo! A i to si dává Core i5 6600K na pohodku!

Ty jsi fakticky vtipálek.. Počítač přeci není jen na hry a postupem času i ten smrkáč může přičichnout i k jiným možnostem využítí toho svého PC.. A co se týče virtuálky..??? Je to bezpečné a 8 jader je prostě ňamika. Takže se jdi vysrat s i5tkou.. S tou i5 je to stejné, jako s neustálou propagací levných sraček ZD MSI.. jedna a ta samá stále dokola.. Jeden trouba s tím začal a ostatní to zde papouškují jako idioti.. Nasmál bych se, až se tady objeví ti samí zákazníci, že mají na desce vyboulené kondíky..

S virtualkama si moc lidi nehraje.i5 zatim na hry staci s prehledem. Jenze jak dlouho to jeste vydrzi? Pred 3 lety mi bylo taky receno, at kaslu na i5 a vemu Pentium a lepsi grafiku, ale protoze jsem si to nenechal vymluvit, tak jeste nejaky rok nemusim na CPU sahnout (grafiku planuju vymenit pri nastupu pristi generace).Mit tenhle rozpocet, tak bych vzal i7 treba i na ukor slabsi grafiky (1070 misto 1080), protoze to bude stejne prvni vec na vymenu.

Pokud ti někdo doporučil Pentium před 3 rokama tak to byl idiot, protože situace Zelenina, Pentium, i3, i5 a i7 už trvá 6 generací a nic se na tom nezměnilo... takže tohle jsou fakt jen kecy... (sory za upřímnost)

Heleď, mě se do sestavy vejde grafika GTX 1080. S i5 si dá i virtuální realitu, která by byla s 1070 horší. Kapiš to? Proč budu dávat CPU, kterej je na h*vno?Co se týče bezpečnosti, od toho je tu Linux!A pokud vim, I5 si na pohodku dává i edit 4K videa a virtuálky.

S tím souhlasím, pokud po konzultaci zákazník dospěje k názoru, že to, co mu bylo navrženo zcela odpovídá jeho požadavkům, je to v pořádku. Ale hned na zákazníka vypálit "k čemu Vám bude xyz" a hned mu švihnout jiné řešení, protože "tohle řešení je jediné správné" zase až tak košér není.Tím bych toto téma uzavřel...

Jenže hromada zákazníků ani pořádně nic neví, tak nevim co je na tom špatného mu říct, že když si pořídí nějakou alternativu, tak že udělá líp.

Vidíš. Dfg, kdyby dal I5 místo té I7, tak se mu vejde 16GB RAM. Na hry je I7 celkem zbytečný procesor a bohatě stačí Core I5. Díky tomu si můžeš připlatit třeba na RAMkách, SSDéčku, nebo grafice. Vše se vyplatí.

Nějak nechápu, jak můžeš tvrdošíjně někomu cpát tvůj návrh na jiný procesor, když má tazatel jiný požadavek.. Ještě bych to pochopil, když bys mu navrhoval lepší variantu.. i7 má 8 virtuálních jader, makovče,, A co se týče toho chladiče..??? Proč spartan.. který bude s největší pravděpodobností o něco hlučnější než Fera..???Ty jsi placenej agent CZC.. ???

Edysáku, kde těch 8 virtuálních jader využije? U her? Těžko. Když oželí I7, má 16G RAM a možná i 1080. A to se prostě vyplatí..Na chladič neberu takový zřetel. Ten beru na výkon..''Ty jsi placenej agent CZC.. ???'' Proč?

Paměť může kdykoliv dokoupit a není ztratný nic. Zatímco výměna procesoru je ztrátová vždy.Ad chladič, při rozdílu ceny cca 100 Kč je nesmysl dávat do sestavy spartana, zvláště pokud je základem taktovací procesor a deska.

viz sestava č.2

Já souhlasím s Winterforce. Za 40k je to nádherná sestava. Má tam dokonce i GTX1080 a i5 na hry bohatě stačí. Ta jádra i7 by využilo nejspíš jen GTA V, protože to dokáže využít i virtuální jádra procesoru, ale to už by musel vzít spíš 6700K, protože i5-6600K je po přetaktování dokonce i výkonnější než ta 6700 bez "K" (taktovací procesor). Já bych rozhodně bral i5 + GTX1080 a má brutální sestavu na hry i render. Ale ať si vybere sám, je to jeho počítač a jeho volba.

Ten zdroj je tragickej ....

Proc by byl? Jasne, ze jsou lepsi, ale ani za tehle se stydet nemusi. Lak vam kvalitnejsi zdroj neudela.

https://www.czc.cz/178265,187659,70136,17565... Vecpal jsem všechno požadavky do ceny, ale je to už dost oškubané. Raději bych připlatil, za 27" monitor. Na 24" my to rozlišení přijde hodně jemné, až zbytečně. Skříň by mohla být lepší, ale tohle ještě stačí. Ram by to 100% chtělo 16GB, ale vešlo se jen 8GB. Šetřilo se také na místu, jen levné ssd 240GB, levnější zdroj (ale plně dostačující). No uvidíte, už se mě prostě nechtělo šahat na výkon a pokud chcete tu i7, i když to ve hrách moc nepocítíte, tak už to asi moc jinak nepůjde. Třeba ale někdo něco vytasí.

Dobrý večer dodatečně všem moc děkuji za info a rady ano,asi opravdu pujdu do te i5 nazor je většinou takový co se týka učelu bude opravdu převážně na hry jinak jsem ochotný si ještě připlatit 5 tisíc takže dejte prosím konečný návrh sestavu na hry do 45k s možností pozdějšího upgradu děkuji moc všem opravdu

ještě jedna informace disk ssd již vlastním 240gb ten není podmínkou a myslíte že k té grafice gtx 1080 by se hodil monitor z větším rozlišením než full hd ?popřípadě jaký? děkuji

Vlastníš 240gb SSD? No výborně, tak tím pádem nemusím psát, že v mém návrhu není místo na OS.

Do 45k? No to jsem nemusel mazat tu původní! :Dhttps://www.czc.cz/dhbj5ucfskh37b2kf0kssnq3o...

A dám sem i tu levnější sestavu...https://www.czc.cz/176319,176876,191580,1925...

myslíte že by navrhovaná sestava s i5 gtx 1080 zvládla monitor z vyšším rozlišením a popřípadě jaké?děkuji

1440p pre hry Ultra. 4K pre hry Medium.

Těch 1440p hry určitě a na nižší detaily i 4K.Okolo keců s procesorem... pokud nebudeš virtualizovat, vypočítávat let rakety NASA a podobně, tak I5 v pohodě stačí. Ten procesor je snad nejlepší na hry (levný, efektivní, výkonný), když přetaktuješ, strčí do kapsy i urputně propagovanou I7 a i virtualizace se na něm v pohodě dá.

A je ještě jiný dotaz? Hodil bys tedy finální sestavu?

Dotaz?Snad jen jaký k tomu vzít 3k monitor jestli s G-sync či ne a v sestavě bude ta i5 gtx 1080 paměti asi crucialy,zdroj EVGA finální sestava je už na vás děkuji

Zdroje EVGA bych nebral, ale pokud máte dobré zkušenosti, tak vám ho rozmlouvat nebudu.https://www.alza.cz/24-benq-bl2420pt-d2646706...