Sestava na hraní a střih videa do 43.000 Kč

Dobrý večer,po několika letech půjdu do nového PC. Bude určen hlavně na práci, ale i na nějaké to plynulé hraní alespoň ve 2K. Prací je myšleno, práce v grafických programech a střih videa. Dávám to sem s tím, pokud by měl někdo nějakou připomínku atd. Samozřejmě do PC půjde ještě nějaká 3080, ale až budou k dostání. https://www.alza.cz/nakupni-seznamy.htm//Titulek změnen z téměř nic neříkajíciho "nový počítač".//

Odpovědi na otázku

bedna a ramy ok, ostatne vsetko zle. Hlavne ten srackovy intel ssd chces podporovat intel optane? To je blbost na ntu.

do obrovskej fractal skrine mITX dosku :)

Vím, že ten Optane nemá dobré recenze, ale řekl jsem, že zkusím něco na zrychlení HDD. SSD se stejnou kapacitou je samozřejmě mimo moje finanční možnosti. Pokud to nebude za nic stát, tak se toho zbavím. Ano, to SSD ještě s největší pravděpodobností vyměním. Tak poraďte jako MB.

"SSD se stejnou kapacitou je samozřejmě mimo moje finanční možnosti."O čem to sakra mluvíš?Vždyť tam 1 TB ssd máš.Tak na co optane?https://www.alza.cz/wd-black-sn750-nvme-ssd-1... Tohle tě vyjde levněji, než kombinace Optane+ten intel SSD.

cpu+mb mas 20389,- Asus Tuf x570 gaming plus + 5900x 20780,- Vykon mas niekde inde a 400 korun ta asi nezrujnuje. AIO vymen za Noctua NH-D15, -1000kc Optane vyhod -2200kc, 665p vyhod -2800kc co je 6000Kc Samsung 970 EVO PLUS 2TB stoji 8000, takze trochu dolozis...

patriot viper vpn100 je 7600kc

a keby sme chceli udrzat cenu, tak nepotrebujes ani noctua chladic, nepotrebujes x570 chipset.. ta ista doska B550 + stale velmi silny BQ Dark Rock 4 a si zhruba na tvojej cene s 2TB SSD

Zatímco to i9 je u Intelu téměř maximum, co jde do socketu 1200 pořídit (i9-10900K je prakticky stejný CPU), tak u AMD máš už u R7 5800X vyšší výkon a ještě jsou nad ním další dva o dost lepší CPU:https://www.cpubenchmark.net/compare/Intel-i9-10850K-v... A na popsané činnosti si myslím, že se ti ten výkon hodit bude. Opravdu to dnes chceš stavět na Intelu?

To je nějaký trolling nebo soutěž o nejblbější sestavu?

Proto to sem dávám. Pošlete jiné komponenty. S Grafikou max za 70K.

Tak děkuji za pomoc.

to vypada dobre!! a co k tomu za gpu?

Probůh na co vodník ? Žádný Threadripper tam nevidím, u kterého by měl vodník smysl ... (ale dobrý vodník, ne tahle hračka).