Sestava kancelářské pc

Čau , je někdo ochotný mi navrhnout sestavu dvou kancelářských PC 1ks - 15000 Kč ( 30000 Kč limit). Aby šel pěkně plynule , bez žádných zádrhelů? Nejlépe od CZC aby mi to i sestavili . PC se bude používat nejvíce na účetnictví, Word Excel, Word Office a nějaký ty blbosti (videa atd....)

Odpovědi na otázku

Čau oprava nadpisu - sestava kancelářského pc :)

A co se počítá do ceny? Je třeba jaký OS? Home nebo PRO?Nicméně i tak když to sečtu, tak OS cca 3000, Office cca 4500Kč, účetní program cca 10- 30tis.Předpokládám, že účetní program se do ceny nepočítá. Ale to ostatní? Co monitor? Ten taky, nebo ho máte? Případně jaký máte?

Jenom PC sestava , vše ostatní máme . Tak abych se vešel do 30 tisíc (PC sestava)

No a co tedy přesně pro to už máte? Aby to šlo spolu vůbec zapojit. Mám namysli především monitor. OS máte licenci Windows 10? Případně máte nějaké další věci co je třeba aby to PC mělo (mechanika, čtečka karet, ....).

Jen sestavu potrebuji, windows mame , možná jenom tu mechaniku. Co se týče monitoru ty ještě pak dostaneme podle PC :)

Pokud budu brát v potaz 15tis rozpočet a to, že chcete stavěnou sestavu a nepůjdete cestou nabídky některého z výrobců, kteří dávají NBD záruky, tak bych uvažoval asi nějak takto:https://www.czc.cz/187661,155324,259285,2304... Případný monitor pak musí mít HDMI, nebo Displayport. Přes redukci lze ještě vytáhnout DVI-D, ale to bych nedělal, když kupujete nové monitory. Kupte už moderní rozhraní. VGA, jakožto nejstarší a analogové zapojení, už nebude funkční vůbec. Leda přes aktivní převodník a to je jako se drbat pravou rukou za levým uchem.

Je potřeba šifrování/TPM?

Nevím co to je , ale myslím , že nic takové jsme neměli . Potřebujeme fakt jenom sestavu .

Aby šel kancelářský počítač pěkně plynule..???..

To je "nemoc" z výběru mobilních telefonů aneb "Chci mobil aby se nesekal."

Tak ono je to někdy umění vybrat nesekající se mobil. Samsung A6 2018 se s tím bloatwarem od Ťamťunku seká, přitom Huawei nebo Xiaomi za stejnou cenu (nebo i levnější) jedou plynule.

Takže je to PC pro práci? Pokud ano, šel bych do nějakého OEM s onsite NBD servisem.Nevím jaké máte požadavky na spotřebu, design nebo velikost.Pokud chcete něco kompaktního co se dá dát třeba zezadu na monitor, tak třeba:https://www.czc.cz/dell-optiplex-3060-mff-ce... sice nepíší ale obsahuje next business day on site servis, ten se dá za dalších cca 1500 rozšířit o další dva roky. V ceně je klávesnice a myš, Windows 10 Pro licence. Stačí přidal další 4GB paměti (alternativně dalších 12GB, pořád jste v nižším limitu i s extra zárukou).Pokud není limitující prostor a nechcete Tčkový (úspornější ale o něco pomalejší) CPU, tak https://www.czc.cz/dell-vostro-3470-sff-cern... , opět, přidat paměť dokoupit zárukunebo pokud chcete jiný design tak https://www.czc.cz/dell-optiplex-3060-sff-ce... , tady opět, extra záruka a paměť. Cena už bude přes 15, parametrově srovnatelé s předchozím..Přijde mi to jako velice dobré řešení, tu kancelář to zvládá, je to malé, úsporné, a s příplatkem 5 let NBD servisu, po 5 letech to "vyhodíte" a koupíte nový.

Na kancelařinu je IMHO naprostý nesmysl kupovat stavěnou sestavu, prostě doporučuji vzít nějaké HP, Dell, Lenovo ThinkPad apod s 8GB RAM, SSD a 4jádrovým,případně lepším CPU.

Čau, kolik zaplatíš? Když chceš nějakou fyzickou službu od cizího?Takovýto dotaz směřuj přímo k obchodníkovi, třeba jak chceš do CZC!!! Mají tam obchodní oddělení které k tomu přizpůsobeno. Nedělají to zadarmo, mají provizi z prodeje.Ty děláš zadarmo?Ale jinak si kup Intel i5, ten je určen do kancelářského prostředí. A jestli bude pomalý, to já nevím, to neví nikdo. Bůhví co tam budeš na tom ve skutečnosti budeš dělat, a po 1/2 roce je stejně každý počítač pomalý. Ale 15t. na počítač s monitorem + Office ti nebude stačit.

Tak proč reagujete ? Ano pracují , ale zeptat se mohu , nikde tady není napsaný, že nemohu . Tak si Vemte své bláboli někam jinam a neotravjte mě Vašema kecama .

To HonzaA proč by nemohl být v kancelářském počítači CPU třeba Intel i3.. ??? Nebo nějaký Intel Pentium Kaby Lake / nebo Coffee Lake.. ???.. Nebo nějaký AMD Ryzen/2 s integrovanou grafikou..???Je možné, že by se Office "sekal".. A co třeba takový účetní program Pohoda..??? Ten by se možná vůbec nerozjel..

Může být, proč ne. Záleží na nabídce od výrobce. Já dělám Lenovo, tam není velká nabídka v AMD. Na Intelové generaci vůbec nezáleží. Teď dodávám i5 72xx ?!, jsou za dobrou cenu a hlavně zajímavou marži.Do firem jdou i i3 a někdy i Gxxxx, zcela výjimečně Jxxxx.Ale vždy je to dohoda obchodník - zákazník a jeho reálný rozpočet. A zákazník má vysokou míru vlastní iniciativy a za toto poradenství přímo/nepřímo platí obchodníkovi. Není problém objednat krabici. Ale vědět co chci. A buď to vím, a nebo za to platím.Dnes je problém dodat to s čím bude zákazník spokojený a co bude pro mne mít nejmenší a nejlevnější reklamace.Jinak již na poradně je další dotaz na počítač za 30 tisíc na hry. To ať zive.cz pro tyto dotazy vytvoří přímý kanál do alzy, czc a mall a jejich obchodníci těmto "zákazníkům" budou dělat otevřené košíky. Zive.cz z toho může dostat provizi (jako affilate program) a bude mít peníze na provoz.

Tak ony cile webshopu a lidi, kteri zde zadaji o pomoc s navrhem sestavy, se pomerne vyraznym zpusobem mijeji. Proto se ti lide neptaji rovnou v Alze, CzC, Mironetu..

Víš, myslím si, ale to je opravdu pouze můj názor, že pak ale lidi kteří skutečně chtějí počítač a neví jaký, tak dělají velkou chybu že se neptají přímo u obchodníka.Když se zeptám na poradně, kterou čtou, a ev. reaguje, nějaké množství lidí, tak se střetnou různé názory a pohledy. Někdo je fanda AMD, jiný ukrade OEM software a počítač smontuje, jiný má oblíbenou značku. U dalšího hraje větší roli záruční servis a NBD, jiný hraje hry i v práci atd.Výsledkem je myšmaš. X variant které tazatelům neřekne vůbec nic.A ve výsledku to dopadne tak, tím se nechci Harryho nijak dotknout, ale Harry objedná nějaký počítače, protože ze stylu jeho vyjadřování soudím, že se jedná o dominantního až přidrzlého zákazníka a vraceče, tak těch počítačů objedná víc, třeba různých, ty co přijdou první tři si možná převezme, vyzkouší je a když nebude spokojený tak jeden, dva, vrátí. Narazí na to, že to bude IČař a vrácení není u nich bezplatné, takže zaplatí 10% vratku, Harry bude naštvaný. Objedná tedy jiný počítač, třeba jeden z těch třech, který mu asi vyhovuje.Bohužel, ale takto obchody a eshopy již nechtějí pracovat, a tyto náklady, vratky jsou v IT skoro 10%, už nechtějí sanovat na úkor normálních zákazníků.Otázka je pak, kdo je Harry? Je to správce IT, je to majitel, je to syn majitele a nebo je to místní Ferda mravenec práce všeho druhu. Ta firma chce, možná potřebuje, dva počítače. Je otázka kdo ve výsledku zaplatí vícenáklady a za zdržení. Přitom objednávka dvou kancelářských počítačů s rozpočtem je záležitostí 10 minut, protože vlivem tvrdé konkurence jsou ceny všude stejné.

Kdyz ponechame stranou presne ty veci, ktere by tazatele mely zajimat (sestavy od HP, Dellu,..), tak jedinou nesebevrazednou metodou je mit vlastniho odbornika, idealne kvalifikovaneho firemniho IT. Pokud neni, je konzultace pouze s prodejcem sazkou do loterie. Ono to nekdy vyjde. Ale bohuzel uz jsem videl par odstrasujicich prikladu. (Ostatne kdo kdy nahledl treba do statniho IT Mordoru, vi toho vic, nez kdy vedet chtel. A mensi soukrome firmy s podobnym pristupem nejsou az tak vzacne.)

Protože zákazník má vždycky pravdu co se týče množství peněz které chce do toho vrazit.Prodavač tam nestojí kvůli tomu aby zákazníka odradil tím, že by mu řekl že za 500 Kč navíc může mít výkonnější počítač, zvláště pakliže ho zákazník celou předchozí dobu utvrzuje v tom, že víc než ten cenový strop nezaplatí. Ten prodavač to samozřejmě vždycky zkusí, ale pouze poprvé, a když mu takový potenciální zákazník se kterým strávil už 15 minut odejde, pouze kvůli oné "pětistovce" ke konkurenci tak se na to příště vykašle a "dá" příště zákazníkovi pouze to co on sám chce a "netlačí na pilu". Všichni spokojení, zákazník dostane co chce, prodavač dostane provizi za prodej.Samozřejmě, že až si to zákazník přinese domů, tak přijde plno radilů, kteří z něj udělají blba, a zboží mu pohaní. To že sám nechtěl dát víc se ale nikdo z nich nedozví.Ale to platí dnes již obecně všude. Nízké marže, vysoká konkurence, rostoucí platy a nedostatek zaměstnanců.

Nejak zapominate, ze velmi casto zakaznik NEpatri do skupiny "vsichni spokojeni". Vami popisovany idealni scenar proste v praxi neni prilis pravdepodobny. Vy jako prodejce / clovek spojeny s prodejem to vidite prilis ruzove.

My tomu říkáme win-win a nebo win-lose. Bohužel lose-win nebo lose-lose je dost časté, z různých důvodů. V každém případě, ale nevím osobně o nikom kdo by vědomě, a nebo zákeřně, se snažil zákazníka napálit. Já osobně jsem s.r.o., legislativa je výhodnější na straně zákazníka, tzn. pro nás příliš vysoké riziko. Tady nejde o jeden konkrétní kšeft, ale o ty další. Kvůli 500Kč marže na počítači ztráta reputace nestojí za to.Důvodů k nespokojenosti je celá řada, Z důvodu rychlého růstu mezd, došlo k růstu cen normálních počítačů, a aby se vykrylo prázdné místo, tak se dělají počítače/notebooky levnější, stejně drahé jako mobily. Z důvodu další legislativy, např. zákaz rtuti v pájce a tlak na ekologii, jde kvalita dolů, respektive počítače vydrží bezproblémů 1 rok, tzn. celosvětově platné a obvyklé záruky. Delší záruku musí krýt navýšení prodejní cena v regionu EU.Bohužel zákazníci se ale také změnili, někteří nás berou jako poradenský servis a nebo bezplatnou půjčovnu.Takže ve výsledku jsou téměř všichni spokojení co se týče obchodu. Kvalitu a výkon zboží nikdo neovlivní, ten je daný cenou, kterou zákazník byl ochotný do toho dát.On třeba ani místní IT správce, kterého doporučuješ za odborníka pro radu, nemusí být s tímto svěřeným úkolem spokojený.

Kecy, v práci mám Pohodu na počítači z roku 2002 fungujícím na Athlonu XP200+ a kdyby od 1.10.2019 nedošlo k změně zaokrouhlování DPH a nové verze Pohody nepotřebovali SSE2, tak mi klidně postačí i na dalších pár let vystavování faktur!

Core i5-x5xx a vyšší je určený pro kancelářské prostředí pouze v případě, že je potřeba šifrování a speciální vzdálená správa (Intel u nižších modelů zakazuje TXT) + je potřeba deska s Q-čipsetem a nastaveným MEI. A to tazatel hned v úvodu na můj dotaz vyvrátil.

Nahlášeno, skryte trolla Miru. Vypadá to na našeho dementa Rene, kterého asi děti ve škole šikanovaly a teď se líče komplexy na poradně.

Ahh...