Sestava do 25000 Kč na hry a střiháni SD videi.

Dobrý večer poradíte jaký vybrat počítač?za dobrou cenu a fakt dobrý může být i dražší tak do 25000 Kč, který už bude hodně umět a s velkou paměti.Děkuji.//Pište vždy jednoznačné titulky, nikoli pomozte, dotaz a podobné texty. Při sestavách je nutné uvést rozpočet a účel.//

Odpovědi na otázku

Počítač na co? Co si představuješ pod "... který už bude hodně umět..." - co má umět? Počítače umí všechny v podstatě to samé... je to jen otázka SW a rychlosti. Co je pro tebe velká paměť (RAM nebo disk?) - RAM 8, 16, 32, nebo víc GB, disk 256, 512 GB, 1 TB, 2 TB... Co má těch 25000 zahrnovat - jen PC nebo i periferie (monitor, klávesnice, myš, tiskárna,...). Na takto položený dotaz nejde odpovědět.

Přijde chlapík do baru a na rameni mu sedí orel. Poprosí si o velký rum, dá ho orlovi a ten ho do sebe kopne. Takto se to opakuje asi pětkrát a orel je stále OK. Barmanovi to nedá a ptá se, co je to za orla. To víte - říká chlapík - jsem rybář. Jednou jsem chytil zlatou rybku, a že pokud ji pustím, splní mi jedno přání. Tak jsem chtěl velkého ptáka, který hodně vydrží ...

Jeden chce velkyho ptaka co hodne vydrzi jiny pocitac kteremu vydrzi i velka pamet, tedy oba co jim k zivotu chybi7Vydrz je nejdulezitejsi kdekoliv

To se možná dozvíte tak za sedm měsíců. Holt dočkej času, jako husa klasu.

Jsem laik,tak jsem chtěl poradit nemusí hned odpovídat inženýři,tak asi je lepší větší ram?fakt tomu nerozumím,a disk určitě tak Tera.., děkuji.

Veď ani nevieme či chceš PC na písanie textov, na hranie na fuuul, alebo strihanie videa popri spreamovania.

Stříhání videa i na hry

Z Teba to teda lezie.... Viac ako 1 vetu by sa nedalo? Je rozdiel či chceš hrať GTA San Andreas, alebo "vymaxovaný" (ako to pomenováva Prušák) Kingdom Come na 4K. A strihanie SD, alebo 4K?

No mám to spíše na převod DVD videa do počítače potřeboval bych asi tak 200 DVD převést a jedno má zhruba tak 4,7 GB.Pak to chci zkopírovat na hard disk, který potom přehraji v televizi.Děkuji.

Už jsi to někdy převáděl? Vyzkoušej si kolik času ti to zabere teď a pak zda stojí za to investovat do nového stroje. Tak 7-8 let zpátky jsem převáděl dvd na iso kvůli tv a zvládalo to i C2D celkem v pohodě. Když nebudeš komprimovat, tak by to nemělo být až tak moc náročné.

Počítač mám od roků 2002 tak snad nový by určitě stál zato né?

Ano převáděl , už jsem ale na tým starým to prostě nejde nevezme to už ani flash disk a opravdu mi záleží na těch DVD.

Andy | 11. 04. 2020 23:52 - četl jsi?! Je to úplně prvý příspěvek, kdybys to nemohl najít. A teď hůře, pochopil jsi, co je tam psáno?Rok 2002 je leda rok tvého vyskytnutí, aspoň podle písemného projevu a obsahu.

To nemá smysl tady si vyberu sám no tak mějte pěkný den.

Naprostý souhlas! Nemá smysl dohadovat se s někým, který vše úmyslně, nebo z naprosté hlouposti, sabotuje. Ty rady nechceš, chtěl ses asi spíše hádat.

Tak já chci poradit a hádám se tomu nerozumím co jsem napsal komu jsem nadával? já jsem se slušně zeptal kdo mi poradí nějaký dobrý Comp tak já nevím o čem je tady potom diskuze děkuji tedy za rady.

pozri ak chces PC primarne na prevod dvd-mp4, tak na to nepotrebujes nic extra, staci ti najlacnejsie hocico co dnes kupis. Kludne ryzen3000g, lacna doska, 8GB ram, bez dedikovanej grafiky, 350W lacny fortron, najlacnejsia bedna co najdes. Len to potom bude nakladnejsie rozsirit, ak sa rozhodnes, ze chces hrat GTA5, ale principialne to pojde! Zalezi iba a len na tvojich poziadavkach a $$$ ktore si ochotny do toho investovat.

3000G by som nebral. Ak chce prerábať do h264 (ak má zariadenia, ktoré tento kodek podporujú, prečo to nevyužiť?) a 200 DVD, môže s lepším CPU prerábať aj viac súčasne. S Athlonom by toľko DVD prerával dosť dlho. Aj keď neviem akú má trpezlivosť a či chce Microsoft MPEG-4, alebo h264.

ak ma naozaj PC z 2003, tak 3000g bude ako keby presadol z trabanta do ferrari. Jasne, ze 3000g je (skoro, este je v predaji aj 200ge ale o 2€ lacnejsi, to sa neopla) je uplne najpomalsi CPU ktory dnes mozno odporucit..

Pri takom rozpočte aspoň R5 1600AF, alebo skôr 3600. To potom už nebude Ferrari, ale stíhačka. A kľudne môže dať prerábať viac DVD súčasne a ešte si aj zahrá ak dokúpi vhodnú GK.

ako mas pravdu a vsetko.. ale skus sa trochu zamysliet nad tymto... nemusim vyuzit 100% budgetu a spravit dostatocny pc ;)

Ešte z neho dostať info o tom či chce hrať San Andreas a ak áno, potom aj ten Athlon bude super. A ešte mu s pravdepodobnosťou blížiacou sa istote to pocíti aj na účte za elektrinu. Ak má teraz P4 a nejakú blbú GK, tak aj hlučnosť pôjde rapídne dole. Ale možno chce hrať KCD na 4K, kto vie? Aj keď ako majiteľ zrejme P4 nič náročnejšie ako SA asi nebude chcieť. Ako to, že niektorí nedokážu dať už v úvode zákl. info a keď sa spýtam dodatočne 2 otázky, odpovedia len na 1? Rád by som to pochopil.

Moc ty hry né spíše opravdu jen ten převod DVD ,jinak hry spíše sportovní nejsem na střílečky apod.

ZNOVU:Tak si ujasni jaké hry. Práci s DVD videem to zvládne určitě, když to zvládne nějaké ne zcela pravěké hry. Ale jestli chceš hrát něco současného, musíš počítač vybírat podle toho - proto je důležité o jaké konkrétní hry ti jde.CHÁPEŠ?

Konečne! Tak potom máš na výber od spomínaného Athlonu 3000G s IGP po Ryzen 5 3600 s nejakou možno staršou GK (ja som šiel aj u staršieho PC do GT 1030 - bezventilátorová, žerie málo, podpora h265), alebo ak chceš delo, aj R7 3700X. Ale ak si mal doteraz P4 (zaujímalo by ma čo máš), tak akýkoľvek CPU Ti bude pripadať ako Ferrari. S SSD Ti to nabootuje do pol minúty, DVD do divx prerobí odhadujem s 1000 FPS (cca 40x rýchlejšie ako má DVD dĺžku). Aspoň ak bude DVD na HDD (ako ISO napr.)

Děkuji

Chceš rady, ale v popisu problému si sa neunúval dať ani zákl. info! A keď som sa sa spýtal aké hry a aké strihanie, odpovedal si len na 1 otázku z 2. Ak chceš PC, nestačí uviesť len rozpočet aj keď ten je dosť dôležitý. Ale ak chceš hrať, tak GT 710 Ti zrejme stačiť nebude, ale či poradiť R5 3400G, lebo chceš hrať max San Andreas, alebo musíme navýšiť rozpočet, lebo chceš hrať KCD na max. Na prevod DVD stačí akýkoľvek normálny CPU ak nerátame Celeron. Otázkou je len to ako dlho budeš na prevod čakať. Napadlo ma ešte, že mať viac jadier = súčasný prevod viacerých DVD, ale na to asi nemáš rozpočet. Takže: aké hry chceš hrať?

Tak si ujasni jaké hry. Práci s DVD videem to zvládne určitě, když to zvládne nějaké ne zcela pravěké hry.Ale jestli chceš hrát něco současného, musíš počítač vybírat podle toho - proto je důležité o jaké konkrétní hry ti jde.

Toto asi NIKDY nepochopím. Spýtam sa 2 otázky, ale tá druhá strana vidí len jednu. Kde je problém? Nie si jediný, tak sa nad tým zamýšľam prečo majú niektorí problém s viac ako 1 otázkou v správe. Takže ešte raz:1. chceš hať San Andreas, alebo KDC v rozlíšení 4K na plné detaily?2. prevod DVD je jednoduchý, ale buď chceš len zmeniť kontajner na mpeg, alebo previesť na lepší kodek ako je xvid, Microsoft MPEG-4, h264, alebo h265. V každom prípade Ti u SD asi veľa jadier nepomôže. Skôr menej a vyššia frekv. Ja by som dnes šiel jednoznačne do R5 3600 (ideálne aj s OC), 16 GB RAM (často mi OS a SW berie nad 8 GB), ak by nešlo o hry, tak GT 1030, ak na hranie, tak aspoň GTX 1660S, M.2 nvme SSD, s aspoň B450 doskou.

ffmpeg převádí i za použití více vláken bez ohledu na rozlišení videa. Na upřesňující otázky neodpovídá, radu tedy nechte >> Troll.Ať si poradí samo, ale pak ať sem neleze až zjistí, že jeho monitor s VGA nejde připojit. Je to marné.

Neviem či je Xmedia recode iný, ale pri konverte do divx sa mi zdá, že ani 4jadro to nevyužilo na max. Handbrake mi 4 jadro pri konverte do Microsoft MPEG-4 využíva na 94%. Chceš povedať, že ffmpeg vie využiť aj 32vlákno pri akomkoľvek kodeku?

DivX tedy hodně dlouho nepoužívám, to od Microsoftu také ne, ale x264 (x265) není problém, DivX by také měl být schopen využít více vláken. Handbrake také použije co může, pochopitelně s musí počítat s režií os a jinými aplikacemi. Jen mencoder pracoval jako jednovláknový.

Monitor bych určitě neřešil když mám led televizor a nemusíš nikoho tady urážet já jsem se slušně zeptal děkuji

co máš na těch dvd?

Moje osobní nahrávky, které určitě nenajdu na netu.Děkuji.

A pak také čím (program na ty jeho videa - podpora CUDA/OpenCL) a jaké zapařeniny a v jakém rozlišení.Průměrně inteligentní Primát by měl být schopen základní logické úvahy, nemusí být "inžinýr". To je obvykle výmluva jedinců bez funkční Poirotem oblíbených buněk.

Nejlépe v HD rozlišení nebo nebo v menší kvalitě vše mám škaredé obrazy kdysi jsem to nahrával na VHS a ztoho potom na dvd disky,a teď bych to chtěl prostě na hard disk převést pokud možno v lepší kvalitě jdeto? děkuji.

Kvalita je daná původem a zlepšit nejde ... Převést to na HD samozřejmě můžeš.

Tak naco tedy ten převod na HD když zůstane kvalita obrazu stejná??Jsem fakt laik nerozumím tomu a s nikým se nehádám.Děkuji.

HD nieje kvalita ale rozlisenie! Ludia si to pletu a nechapu to. Ty kludne video 320x240 mozes previest na 4K. Bez problemov. Aj na disku ti bude zaberat tolko co 4K video.. ale bude to hnusne, lebo krystalova ostrost sa da spravit iba vo filme :) tomu never ze odfitia flak a borec to tresne do fotosopu a je z toho ostry Leonardo Di Caprio.

Chceš defakto previesť 240p do 720p? Maj gát. Kvalitu obrazu nezvýšiš. Ak to bolo nahrávané na DVD z VHS, kvalita sa nelepšila a prevod do PC tiež kvalitu nezvýši aj keby si nastavil výstup na 8K. Stále to bude VHS kvalita. Max čo možno má zmysel, je nechať rozlíšenie na SD (576p). Takže nie, nejde to.

Děkuji za odpověď.

tak to si si mal odlozit tie povodne zdrojove videa co si nahral z VHS do PC. Ked si to prerobil do mpeg2 na dvd a teraz to budes znova prerabat na 264/265 tak zas nejaku tu "kvalitu" stratis, urcite neziskas.

Mám ještě ty VHS kazety tak kdybych je dál z toho do počítače tak by byla lepší kvalita než ztoho DVD?a co je ktomu potřeba abych to dal do toho počítače přes VHS děkuji moc,tomu nerozumím proto se ptám.

to, co si pouzil prvy krat.

Prevod z VHS do DVD môže mierne znížiť kvalitu. Ďalší prevod do divx/xvid/h264 kvalitu znova zníži, takže z toho vyplýva, že je lepšie prerábať z VHS rovno do PC. Ak máš ešte TV, alebo grabovaciu kartu.

DVD / VHS máš maximálně 720 x 576 pixelů a nic většího z toho nemá smysl dělat, kvalitu nezlepšíš. Pokud jsou to tvoje nahrávky z kamery, nech to, jak to je.Pokud jsou to nějaké filmy, zkus si je najít na netu, nejspíš cokoliv, co najdeš bude v lepší kvalitě, než VHS.

Děkuji to jsem chtěl slyšet že obraz bude stejný děkuji mnohokrát, takže lepší obraz nebude, mějte pěkný den.

Dražší do 25 tisíc který bude hodně umět? No to nic moc. Já bych bral počítač dražší kolem 250 000, jen CPU něco takového:https://www.czc.cz/procesory/produktyNechal bych ho zpracovávat sdílené vědecké výpočty (např. Boinc) a ještě by zbylo hodně výkonu pro mně.

No, min. kolem 250 000, i o 100, 150 tisíc víc. To by byl dražší počítač, který by toho hodně uměl.

Nestačil by tentohttps://www.czc.cz/amd-ryzen-threadripper-39... v praxi by měl být stejný, jen s tím, že Epyc by měl být schopen adresovat dvojnásobně více paměti (pokud jsem to pochopil správně), takové umělé přiškrcení AMD, aby Threadripper nekonkuroval právě Epycu (protože intel v dané ceně konkurenta nemá).

"(protože intel v dané ceně konkurenta nemá)"Respektive v té cenové relaci není konkurenceschopný.

Co jsem si tak pročítal, diskuzi, tak jsem z toho vyvodil tohle:1. Chcete počítač na hry do 25k přičemž i na nějaké občasné stříhání videa2. Taky máte v plánu převádět DVD filmy do PC. Začnu bodem 2:Před pár lety jsem si taky chtěl filmy z DVD převést na HDD, ale jednak to dlouho trvá, druhak kvalita je na dnešní poměry mizerná a velikost obrovská. Vyřešil jsem to tak, že filmy které jsem opravdu chtěl, tak jsem si stáhl z netu v HD či Full HD kvalitě a velikost výsledného filmu byla mnohdy poloviční než kdybych to převáděl z DVD a kvalita obrazu nerovnatelně lepší.Pokud to je ještě nahrané z VHS (jak jsem se někde výše dočetl), tak rozdíl bude obrovský, a najít se dají i starší filmy v dobré kvalitě, třeba takový Vinetou ve Full HD je ve srovnání s Vinetuem z VHS šílený rozdíl :D Pokud se ovšem ale jedná o nějaké domácí video nebo tak, tak tam opravdu jinak než převodem z DVD nepůjde.Jinak ohledně počítače do 25k primárně na hry bych to viděl na:Procesor: AMD Ryzen 5 3600 (vzhledem k většímu počtu jader, se hodí i na na jakoukoliv další práci kde je potřeba výkon včetně střihu videa)Grafika: AMD RX 5700 nebo Nvidia RTX 2060, tam teď z hlavy nevím která je výkonnější, ale moc velký rozdíl tam nebude spíše v některých hrách bude mít o kousel na vrch jedna a v některých zase druháRam: 16GB (2x8GB sloty) s frekvencí alespoň 3200MhzHDD: 1TB HDD s 7200otáčkama na data úplně v pohodě + 128GB M2 SSD na WindowsZdroj: dal bych alespoň 550W s certifikací 80 Plus (Bronze/Silver/Gold)základní deska: nějaká s paticí AM4 a chipsetem B450Jen pozor, že některé starší desky (tak rok 2018) ještě plně nepodporují Ryzeny 3. generace, ale to se dá vyřešit přehráním Biosu na novější verzi, to se dá vyřešit několika způsoby:1. Půjčit si někde procesor Ryzen 1. či 2. generace a přehrát Ukázat celý příspěvek

Třeba takhle: https://www.czc.cz/a9qj6ke4kige6btve35uhpib8... kde deska už i podporuje 3.generaci procesoru Ryzenu, takže nebude problém, můžu to i potvrdit, protože sám tenhle procesor a desku už nějakou dobu mám

Už sa vyjadril, že nechce hrať náročné hry. A inak kde je Windows? Na uloz.to?

zdroj nie, male SSD nie, maly HDD nie a nemas tam windows. Ak sa chces zmestit do 25, budes musiet ubrat z grafiky aby si napravil tie prve 3 veci.. a zprocesora aby si napravil aj ten win.

chce prerabat 200dvd na mp4 a ty mu tam das 1TB disk :)

Ak by použil h264, video z 1 DVD by mohlo mať dosť pod 1 GB, t.j. 200 DVD < 200 GB. Ale samoz. dnes radšej do 2 TB, lebo určite má aj filmy a do nového PC si môže sťahovať aj 15 GB h264 fHD, prípadne 5 GB h265. Moje grabované video z VHS do h264 má 800 kbps (čiže 700 MB/120 min).

podle mne grafika je overkill. Zvláštrě v kombinaci s tou levnou skříní Přidej:https://www.czc.cz/microsoft-windows-10-home... a mechaniku - chce převádět DVD:https://www.czc.cz/asus-drw-24d5mt-cerna_2/1... a skříň bych dal třebahttps://www.czc.cz/silentiumpc-regnum-rg4-pu...