Sestava do 100 tisíc Kč, herní mašina, náročnější uživatel.(Profesionální hraní)

Zdravím lidi, přeji vše do nového roku a hezké dny v tomto roce ! :)Zase jdu otravovat, ale budu vděčný za kritiku a vaše názory. Prvně bych rád obhájil proč takovou mašinu za tolik peněz. Brácha hraje hru na dost slušné úrovni a zadařilo se a může si dovolit i mašinu nad 100 tisíc, ale to už je až moc zbytečné za mě vyhazování peněz.Přemýšleli jsme nad tou novou i9 a k ní 2080TI od gigabite či asusku. Sestavil jsem komponenty v košíku pro přehled, jak by sestava mohla vypadat. Očekávám pokud někdo bude mít náladu mi poradit, v čem jsem vůl, co bych měl změnit, proč nejít do toho atd. Základní deska či pc skříň a i9 co by se časem mohla přehřívat při vyšším zatížení mám obavy.Zde je prozatím prototyp sestavy :)CPU: Procesor Intel Core i9-9900KGPU: Grafická karta GIGABYTE GeForce RTX 2080Ti AORUS 11GMB: Základní deska ASUS ROG MAXIMUS XI HERO (WI-FI)Zdroj: Počítačový zdroj Fortron Hydro G 850RAM: Operační paměť HyperX 32GB KIT DDR4 3000MHz CL15 Predator Series HDD: Pevný disk Seagate BarraCuda 2TBSSD: SSD disk Kingston A400 960GB 7mmCASE: Fractal Design Define R6 USB-C černá Tempered GlassChladič na CPU: Chladič na procesor SCYTHE Mugen 5 Rev. BCelková cena cca: 97 - 98 tisíc, každopádně ke skříni se ještě dokoupí ventilátory.Můj názor je, že počítač v ceně 50-60 tisíc zvládne dost podobný výkon, ale z hlediska budoucnosti pokud si může dovolit člověk investovat i více, není na škodu. Hlavně berte, každý FPS snímek je cenný a monitor k tomu bude 244hz, hodně dobrý hráč potřebuje tyto detaily, to je jak když nějaký závodník v autě má minimální výhodu co na trati udělá 2 vteřinový náskok při celé jízdě a může to pomoct :) Takže kdo se ozve a bude mít nějaký názor, poznámku, co by vyměnil, základní desku atd. Budu moc rád, vždycky jsem Ukázat celý příspěvek

Odpovědi na otázku

Oprava celkové ceny o 12 tisíc méně, je tam dohozený monitor. LCD monitor 25" Zowie by BenQ XL2546

a windows 10 takze cca počítám 80 tisíc.

Proc chcete monitor s freesync a k tomu kartu od nvidie?

Děkuji za reakci, můžete to více rozebrat ? Tomuhle úplně nerozumím a je něco na tom hodně špatně ? :)

Kartu určitě nVidii, podle mě nemá konkurenci. Z hlediska softwaru, nastavení rozlišení a funkčnost a spolehlivost. AMD mě hodně zklamalo a už nemám dále zájem.

Žiaľ, nemá. Preto freesync nevyužiješ a preto má nVidia ceny aké má

Klid, i nVida je na tom dost mizerne co se tyce bugu v obladacixh nekdete funkce jsou nepouzitelne.A jinak narocny uzivatel, drahy herni kom a nerozumi te ani zakladu... tohle mi hlava nebere... a nebo jenom trollite

Freesync je technológia AMD, takže ak tú tech. využiť, tak s AMD GK. Druhá vec, že nič také ako RX 599 neexistuje (niečo na úrovni RTX 2080 Ti)

Ten CPU sa dá pretaktovať, ale aj bez OC žerie dosť. Neuvažuješ nad i7-9700K (8c/8t je stále až až na nejaký ten rok) a na neho vodníka? Bolo by to tichšie a nemal by si throtling. Ale neviem nájsť TDP toho scythé.

Ohledně vodního chlazení na to máme doma kritický názor, pokud se to uchladí dostatečně vzduchem, tak si říkám, není to zbytečná investice ? Brácha aby udržoval a staral se tak o HW, nemáme stím zkušeností a ohledně té i7 9700K uvažovali a hodně z hlediska teploty je momentálně ve veliké výhodě a co se týče herního výkonu jsou na tom dost podobně. Co se týče spotřeby W, jsou na tom podle parametrů stejně.Ještě dodám, že brácha bude i streamovat, ale to pomocí GPU.

O jakou jde hru?

Není to náročná hra jedná se o hru fortnite. Momentálně jede na procesoru i4460 a 1060 od asusky.Takže už tak bude veliká změna a stejně bude hrát na nižším rozlišení a menších detailech aby byl co nejlepší herní výkon.Každopádně hra dovoluje neomezené snímky, které se teď pohybují okolo 90 - 180, ideální by bylo 200+ stabilnějších, což bych očekával i se streamem.

Na fortnite mu stačí za 20 klacků a neuvidí rozdíl. Na fortnite pc skoro za sto táců.... kde jsem se to k ur va narodil

No za mě si blbec, ale v pohodě.

Z hlediska "budoucnosti" by jste takto uvažovat nemusel, je to zrádnej předsudek a ještě v době,kdy se vše rychle mění. Sice neporadím, tak vysoko se nepohybuji a ani ti, kterým případně sestavuji. 2 až 3 roky max. a pak přijdou situace, kdy to nespraví HW ani za 200 táců. Za mě bych se spíš držel té vaší zmínky o nějakých 50-60 tisících do HW a něco do software.

Chceme tam nasadit každopádně tu 2080TI, zajišťuje 10% vyšší výkon už teď a má novou funkci RTX, která může mít časem větší potenciál. A k tomu váháme ten procesor zda tu i9, nebo raději i7, jinak děkuji moc za názor a v určitě míře, máte jistou pravdu.

Az RTX bude mit vetsi potencial tak uz tu budou nove generace grafik.

Pokud jde o grafiku, tak bych zkusil toto.https://www.alza.cz/msi-geforce-gtx-2080ti-ga... Pokud použiješ tebou vybraný procesor, tak na tebou vybrané chlazení zapomeň.při OC si vezme klidně 200WTakže při chlazení vzduchem jedině něco takovéhohttps://www.alza.cz/noctua-nh-d15-d1480167.htmNavíc je dost možné, že to bez Delidu při OC ani nepůjde.

Proč Fortron a ne nějakou seriózní značku ? Proč total shit SSD ?

Zdroj bych vzal tenhle : https://www.alza.cz/corsair-rm850x-levne-d506... (seriozní výrobce, 10 let záruka)SSD : https://www.alza.cz/corsair-force-series-mp51...

Moc děkuji, na takové názory jsem čekal a popřípadě upravím nákupní košík.

Košík jsem upravil, souhlasím absolutně s tebou, proto je v názvu prototyp sestavy. Corsair vím, že je na trhu dlouho a chválí si ho všichni, hodně mě zaujalo to SSD, které je opravdu asi o dost lepší. Děkuji.

zdroj Fortron? jste fandy do ohňostroje,nebo členy dobrovolnách hasičů? za slušné ceny se dnes dají pořídit řádově lepší PSU..jen pro př. Seasonic,EVGA,Corasai,a další..jakýkoliv model Platinum,či aspoň Gold Plus,nejlépe modulární s 650-750W by měl stačit a rozhodně to bude lepší volba,než Fortron ..a další: na co do komplu na Fortnite cpát hlučný klasický HDD,když už tam bude terové SSD?(mmch. v testech to Adata A400 vychází často dost špatně,myslím,že nahradit ho třeba výborným XPG8200,nebo dalšími kvalitními modely,bude velmi rozumné) to bohatě stačí na systém,hry i dost místa pro data,potřebujete další disk,za malý příplatek si pořiďtě třeba 1TB Crucial MX500,nebo jsou i jiné slušné typy...zmenší se hluk a výrazně se zvýší rychlost odezvy systému,který nebude muset při každé aktivaci souborového prohlížeče,jledání,apod. roztáčet pomalý HDD... prostě HDD do mašiny,kterou chcete nepatří! a pokud si myslíte,že se bez něj neobejdete,poříďtě se externí s rychlám připojením pomocí USB 3.1,ketrý připojíte,jen když bude třeba a jinak to nebude prznit sestavu! další: proč jako "vrcholový" hráč chce mít desku s Wi- Fi..na hraní na úrovni je mnohem lepší propojení klasickým kabelem přímo z routeru,takže WI-Fi na desce je nesmysl..a opět,když si myslíte,že budou situace,kdy se bez něho neobejdete,kupte si nějaký slušný externí Wi-Fi modul,který stačí strčit v případě potřeby do USB a je hotovo,navíc jeho cenu z většiny pokryje úspora za desku bez Wi-Fi .... další: opravdu je na Fortnite pořeba 32GB RAM? Fortnite,jak je všeobecně známo nepatří mezi nejnáročnější hry a v dnešní době v 95% případů stačí 16GB... u té paměti(jako jediné) bych to asi byl schopen pochopit,pokuď jste si jist,že ty zvýšené nároky na paměť opravdu budete mít (tzn. že ji využijete),nevím,jaký vliv na práci s pamětí má konkrétně streamování,proto to nedokážu posoudit a tedy radím,zjistit si,zda je to opravdu třeba,a potom se rozhodnout! nakonec není nic snažšího,než kdykoliv k 16GB přikoupit Ukázat celý příspěvek

Děkuji moc, celé jsem to pročetl, čekám tyto reakce, které si nesmírně cením a nejenom tady Váš, ale i ostatních. S tím odborníkem je problém. Většinou to funguje, takhle. Příjdeš a začne ti na prodejně cpát komponenty aby prodal. Takže když příjde na peníze, znát toho člověka co opravdu si dá záležet je problém a když vypadá důveryhodně, ale neznáte ho jako osobu kamaráda atd., tak vždycky budou pochybnosti.Souhlasím jinak celkově se vším, už jsem teda přehodnotil zdroj a SSD, díky výše co mi doporučil. Dále možná změna za i9 vrazit i7 9700k, základní deska může být kámen úrazu, ale wifi jsem brál jako bonus, určitě nechceme tahat internet přes wifi :) kabel vyhrává a optiku nevyužít naplno by byl hřích. Základovka je tam dohozená ať ta sestava zatím nějak vypadá a tu změníme pravděpodobně.Co se týče RAM, pamatuji časy 4 giga ty si blázen, za dva roky jsem bojoval a 8 giga parádička, teďka jsem schopen naplnit pomalu těch 8 giga a mám osobně 16. Do takové mašiny bych se nebál už prostě hodit nějaké DDR4 2x 16 ať pracují na dual channelu.

Rozhodně ne kingston now A400!!!! To radši jakékoli jiné SSD, snad horší SSD na trhu se nedá sehnat, při vytížení na 100% se brutálně laguje!