Sestava a windows

Ahoj. Vybírám máti sestavu do práce a poskládal jsem si na Alza tohle: https://www.alza.cz/Order1.htm. Vynechal jsem windows a hledal jsem kde by se dal sehnat levněji. Chci se zeptat jestli si myslíte že můžu v klidu koupit licenci zde: https://aukro.cz/windows-10-pro-693928705 a jestli nebudu mít problém s instalací. Jsem v tomhle ještě panic a nevím jak to na PC nainstaluju bez Windows na Flash disku nebo CD. Přeci jen všechno je jednou poprvé, tak mě nezajímají rady typu radši si to nech někým složit. Děkuji za věcné rady

Odpovědi na otázku

Košík nejde zobrazit, aukro nejde zobrazit.Než aukro, tak to bych už neřešil vůbec a radši to upirátil, vyjde to stejně.

sorry, ale kupovat na "sestavu do práce" pirátěná Windows z Aukra je fakt nebetyčná hovadina koledující si o solidní průšvih. Buď kup normální legální licenci v Alze, nebo promysli, jaký soft potřebuje matka k práci a zda je vůbec závislý na Windows.

Díky taková odpověď mi stačí. Chtěl jsem vědět jestli to je v pohodě nebo ne. Koupim normálně na Alze licenci. Tu sestavu jsem sem chtěl dát jenom abyste se mrkli jestli tam neni nějakej větší problém, ale zas takovej panic nejsem a myslím že to bude v pořádku

ten seznam ti nikdo nezkontroluje, protože není veřejný. BTW, osobně si myslím, že nechat si to sestavit prodejcem je dobrý nápad, pokud se teda mermomocí nehodláš učit sestavovat kompy (k čemuž se ovšem fungl sestava pro matku nehodí). Já si to nechávám kompletovat v CZC - dělají to zdarma a neměl jsem důvod ke stížnostem. Výhoda je, že kdyby třeba daný CPU vyžadoval update Biosu, tak to v CZC udělají, zatímco já bych musel řešit jak to provést, když mi to vůbec nenajede.

Aha tak to jsem netušil že to na CZC dělají zadara. Mrknu na to díky

pokud máte doma štítek s w7 či w8, tak upgrade na w10 je stále zdarma, nebo insider w10 je zdarma

Tak je a není. Sice to funguje a na domácí použití ok, ale do pracovního PC bych to nedával.