» Poradna » Notebooky

Servis notebooku

Dobrý den, mám jednoduchou otázku, když si necháš notebook vyčistit notebook od prachu v nějakém servisu přijdu tom o záruku notebooku? Jde o to, že mám Lenovo řady IdeaPad a zrovna u tohoto servis lenova moc dobře nefunguje. Notebooky prý posílají někam až do zahraničí a tam probíhá veškerý servis ani nevím kam a platit za dopravu a to vše no trochu jsme v tomto skeptický.

Odpovědi na otázku

O zaruku neprijdes pokud ten, kdo ti to bude cistit, nebude lempl a neco pri rozborce, sborce a samotnym cistenim neznici. Pokud mas strach o zaruku, obrat se na vyrobce a zjisti si podrobnejsi info o tom, kde zaridit autorizovany servis.

Vyčisti si to sám.1. Ušetříš peníze.2. Ušetříš čas.Na Youtube si najdi videonávod pro tvůj typ NTB. Jde sehnat/stáhnout i servisní dokumentce kde je popsána "rozborka". Pokud to uděláš rozumně, o žádnou záruku nepřijdeš...

Pokud je ten notebook v záruce tak netuším jak by se tam vzalo tolik prachu, aby to něčemu vadilo. Ale klidně se v tom vrtej (naprosto zbytečně) hlavně se pak nezapomeň pod jiným nickem ptát, proč to po čištění nefunguje

Nějak mi uniká, proč bys měl tak nutně potřebovat ještě během dvouleté záruky vyčištění notebooku, pokud teda nepracuješ v extra prašném prostředí nebo jiném humusu.

Protože s největší pravděpodobností na NB hraje hry, což se NB nelíbí a tak se zahřívá víc než se majiteli zdá normální. Z toho mylně soudí, že je nutné NB vyčistit a pod. Používám NB přes pět let v běžných podmínkách a žádné vyčištění od prachu nepotřeboval. Ale je pravda, že teplota procesoru byla kolem 38st. když byl NB nový a v současnosti je cca 40st.

jsem si říkal, jestli jsme takový prasata, protože firemní Thinkpady ani Latitudy u nás za celou svou životnost na žádném servisním čištění nebyly a taky s nimi žádný problém nebyl. Je fakt, že ty multimediální/herní stroje to profoukávají víc, tak teoreticky by tam mohlo být víc svinstva rychleji, ale i tak pochybuju, že se to stihne zaprasit v rámci záruky.

Mam jednoduchou dvouotazku. Jak často doma vyssavate nebo okno otevrene u prasne silnice mate ( napr u Štramberku u kutálistě bílé hory, skladky atd) a zda v te dobe mas notebook otevreny a v provozu.Nez dam notes na stul ( do postele nepatri) , tak utru prach. A to bydlim na sidlisti kus od hlavni silnice. Po pouziti putuje do ukrytu

Je možné si nechat vyčistit počítač doma.