» Poradna » Notebooky

Servis notebooku politého tekutinou

Ahoj, jsem debil a o vikendu jsem si polil notas pivkem, né nijak moc ale pivo se 100% dostalo dovnitř. Notas jsem nechal 12 hodin sušit a vyfoukal ho stlačeným vzduchem. Zkusil jsem ho zapnout, funguje zatim, ale čast klavesnice je zalepená a taky počitam s oxidací ktera se dřiv nebo pozdeji projeví na funkčnosti celého ntb.Otazka zniNotas je stary jeden měsíc a je tedy i v zaruce. Mam kontaktovat autorizovany servis asus nebo s nim hned v pondeli rano zajit do nejbližšiho servisu a nechat si ho za 2-3k dat do pucu

Odpovědi na otázku

No, pivko a podobné zalepí klávesnici. V podstatě je to neopravitelné, klávesnici bývá nutné vyměnit. Nevím, jaký je to noťas, ale běžně klávesnice stojí mezi 1k-2k Kč. S výměnou bude problém, noťas je třeba rozebrat a to znamená ztrátu záruky. Takže asi brnkněte na ofic servis a poptejte se na cenu výměny klávesnice.

ne pivem politá klávesnice není neopravitelná.. stačí jí pořádně prolejt čistou vodou (třeba ve sprše) než to zaschne. A pak to nechat pořádně vysušit - čistá voda jí neublíží.Nová klávesnice běžně stojí na ebay (z číny) 400-600 na všechny typy notebooků. Nemají ale český popisky. Česká pokud se dá u nás sehnat stojí jak píšeš 1-2000.Ztrátu záruky výměna klávesnice neznamená. U části notebooků ho není potřeba rozebírat, jen se dole povolí šrouby a klávesnice sew vycvakne. U jinejch se rozebrat musí, ale když se to udělá čistě, tak nikdo nic nepozná (žádný záruční samolepky tam obvykle nejsou)

Maji. Na Latitude E7450 maji ryzaci i ceskou

Vsem diky za rady, zjistil jsem ze se na mou licenci vztahuje bezstarostný servis ROG ve kterem je mimo jiné zahrnuto pojištěni proti nešikovným rukou a budu platit jen 20% z vysledné částky, ktera bude vynaložena na opravu

napiš sem pak jak to dopadlo, resp. kolik to nakonec stálo... Dík.

napišu

Když už se tu to téma objevilo, možná by stálo za to zdůraznit to co už zaznělo. Samotnou klávesnici vypláchnout vlažnou vorou za čerstva, dokud to nezaschne. Tím se dá zachránit docela dost. U piva to ještě není takový problém. Není moc agresivní. Limonády s karamelem, takže všechny pepsi, coca, kofo - ly obsahují nějakou kyselinu a ta vám z té vodivé fólie a i z jiných kovových komponent udělá neopravitelný šrot dost spolehlivě, pokud to z toho nedostanete ven včas. Bohužel polití často neodnese jen samotná klávesnice, ale i nějaká elektronika na desce pod ní. ne všechny notebooky jsou konstruované tak, aby tekutina protekla na stůl a nezatekla do desky. Kamarádovi klávesnice notebooku politá kofolou přestala fungovat za cca půl dne. Moje klávesnice, stolní politá pivem co prostě vylítlo z flašky protože bylo asi zkažené, funguje bez nejmenších problémů dál, ale hned po polití jsem ji rozšrouboval, horní plast s klávesami jsem důkladně propral aby nikde nic nelepilo, vodivé fólie jsem promyl vlažnou vodou a osušil opatrně fénem, z pod švábů jsem pak vodu vyfoukal stlačeným vzduchem. Funguje dál a to už je to tak pět let. Jinak ale není nad dobré pojištění, protože u notebooku do kterého to vlítne v zapnutém stavu, asi není moc co v domácích podmínkách zachraňovat. Snad jen tu klávesnici.

No..Asus vyčíslil opravu notebooku, který prozatim fungoval na 20 093Kč s DPH (notebook jsem kupoval za rovných 19 000 bez DPH)Po následném odečtení 80% (Pojištění proti nešikovným rukou od Asus) budu platit 3 804KčBude vyměněna základní deska (vcetne cpu, gpu a ram) - 17 505,- a klavesnice - 1 607,- Jsem s tim v pohodě jen moc nechapu tech 17k za zakladovou desku

To není za základní desku, vždyť sám píšeš, že to je včetně CPU, GPU a RAM...

Ja vim, takhle jsem to dostal od asusu na fakture - zakladni deska 17k až po další komunikaci mi bylo zdeleno ze ta cena obsahuje gpu, cpu a ram

V servisu se ti stím nikdo čistit nebude, i když by to stačilo omejt destilkou a isopropylalkoholem. Tam mění kus za kus a základní deska je na ntb to nejdažší.

a robota. Nebudu mu to menit zadarmo ked to nespada pod zarucnu opravu.

On je problém právě už s tou zárukou za opravu. Oni to budou rozebírat, umývat, vyfukovat, sušit, testovat, složí to zpátky a ono tam za týden něco stejně umře a jedeme na novo a tentokrát už na záruku. Do toho se nikomu nechce. Když je to na pojišťovnu, tak ještě dobré, ale mít to platit sám, tak kupuju destilku, stlačený vzduch a možná i ten isopropyl a jdu na ňu. Horší to být nemůže a dražší taky ne.