» Poradna » Ostatní

Server pro program

Dobrý den,předem říkám, že jsem v těchto vodách úplný začátečník.Můj dotaz je ohledně serveru pro můj program (v Javě).Zajímalo by mě jestli (pokud to jde i jak?) bych mohl ze svého PC udělat server? Chci si napsat program, který by přistupoval právě k tomuto serveru na mém PC a jen si stahoval pár hodnot se kterými by později mohl pracovat.Př.: Program má za úkol 1x denně zobrazit ve Windows bublinu s anglickým slovíčkem (pokaždé jiné) a jeho překladem. Chtěl bych, aby to fungovalo tak, že si pustím program na kterémkoliv PC a ten se připojí na server/moje neustále zapnuté PC pro potřebné slovíčko a následně ho zobrazí.

Odpovědi na otázku

Tak v prvom rade Server je univerzalne slovo. Moze to byt standardne kancelarske PC s Windows 7 alebo drahy Stroj s 256GB pametami a serverovym hardverom s Windows Server 2012 R2.V zasade server bezi 24/7 a je v sieti, v ktorej su aj klienti(ostatne PC, ktory vyuzivaju zo servera nejake sluzby)No a to, ake sluzby na tom serveri bezia(SMB, SQL, aplikacny server atd.) zavisy uz od potreby softveru. Ty ako autor softveru musis vediet ake sluzby na tom serveri maju bezat. To ti tu nikto nepovie, nakolko ten softver este ani neexistuje a nikto o nom nic nevie.Asi tak v skratke.

Este dodak, ze ten server moze byt kludne aj male Raspberry s nejakym Raspbian OS, nemusi to byt v zasade vzdy PC.

Proč na server windows? Není to tak trochu prasečina? Debian to zvládne levou zadní a může běžet i na nějakém šrotu, pokud od toho nečeká výkon.

To bol priklad AI...

Licenční ujednání, které se při instalaci Windows 7 odsouhlasuje, neumožňuje na Windows 7 běh serverových aplikací - na to je potřeba Windows server

Pokud se chceš připojovat veřejně z mimo tvé sítě, musíš mít veřejnou IP adresu, tu si můžeš koupit od poskytovatele internetu. Na počítači spustíš program, který bude čekat na dotazy z klientských programů. "Server" nemusí být ani napsaný v javě, stačí obyč mysql server, na který se budou java klienti dotazovat.

Myslíš to tak, že by se klienti dotazovali zvenku přímo na SQL server? To je hloupé řešení.

A nebezpecne :)

Taky záleží v čem napíšete serverovou aplikaci. Nejlepší bud si to vyvkoušet clienta i server na jednom PC a pak až vymýšlet, jak to dostat "do internetu". Aby se dalo použít vlastní PC, muselo by se v routeru dát do DMZ a tím by se v podstatě stalo dostupné "všem", což se nezdá být zrovna rozumné.A nebo by se to dalo obejít tak, že by aplikace náhodně vybrala slovo ze slovníku a o překlad si řekla Google Translate API. Je jasné, že v tomhle případě by měl každý uživatel "jiné slovo dne".