» Poradna » Web a internet

Server nenalezen a pomalé načítání stránek

Dobrý večer, prosím o radu.Mám obrovské problémy s načítáním stránek. Na notebooku Asus N750JV (win 8.1 upgradován na WIN10) se stránky v 90% nenačtou, objeví se chyba server nenalezen a je třeba několikrát stránku obnovit F5, jindy se načítají neuvěřitelně pomalu (např. výsledky hledání googlu nebo seznam.cz naběhnou po 30. vteřinách).- problém se vyskytuje ve všech prohlížečích (Mozilla, Chrome, IE)- subjektivně se mi zdá, že se situace časem stále zhoršuje- T-mobile Internet Premium 40/2, model Zyxel- měření rychlosti ukazuje dobré výsledky včetně pingu, stahování souborů přes klienta běží také svižně- doma mám připojený ještě druhý - starší notebook, tablet a tři telefony, na žádném z těchto zařízení jsem podobný problém nezaznamenal- NTB mám cca 2 roky, upgrade na WIN10 na podzim 2015- zkoušel jsem připojit ntb k modemu přímo kabelem, nepomohlo to- včera jsem projel systém SuperAntiSpywarem, asi 30 minut se mi zdálo, že to zabralo, ale pravděpodobně to byla jen světlá chvilka. Dnes vše při starém, kontrola SAS už nezabírá.- nainstalován Avast, vypnutí štítu také nepomohloPřiznám se, že už nevím, kde problém hledat. Předpokládám, že zádrhel bude někde v systému, ale do přeinstalování se mi z časových důvodů nechce. Navíc nevím, jestli by to přineslo efekt.

Odpovědi na otázku

Asi Ti prijebabrany Microsoft pri aktualizaci (ktora nejde vypnut) nanutil ovladac, ktory neni kompatibilny s Tvojou sietovou kartou (Je to bohuzial bezny jav). Microsoft neni vyrobca Tvojej sietovej karty.Nainstaluj ovladac zo stranky vyrobcu karty (rozhodne to neni Microsoft)a zakaz MS menit HW ovladace (je trapny).

Jak se to zakazuje ?

A/ V politikách:gpedit.mscB/ V registru:regedit

můžeš být pls konkrétnější

Tak po přeinstalaci ovladačů síťové karty se situace vůbec nezměnila. Mám ale jeden hodně zajímavý poznatek. Jakmile spustím druhý notebook a připojím se s ním k síti, problémy na hlavním NTB odezní a stránky se načítají výrazně rychleji. Může být problém někde v nastavení modemu? Čekal bych ale spíš opačnou situaci, kdy druhý notebook ubere síťový výkon, toto je dost divné.

Spustit cmd jako správce a zadat netsh winsock resetPomohlo?

bohužel, pořád šnečí tempo. Budu muset asi zformátovat