Server ibm x346 běží ale obraz ne

Dobrý den, mám problém se starším serverem IBM x346 (rack server) jelikož je to server, tak má diagnostiku. Takže mi poslední dobou hlásil chybu CPU a NEŠEL logicky ZAPNOUT. Tak sem se rozhodl protože mám v tomhle více ram, přesunout z mého druhého stejného IBM x346 cpu (Intel xeon) tak sem tak učinil. Ale v momentě kdy sem cpu z druhého serveru, klasicky namontoval do nefungujícího serveru. Na diagnostice po vypojení a zapojení napájení přestala svítít chyba CPU. Takže šel server normálně zapnout ale cpu nic nedělalo, nenabíhal obraz jenom server hučel (integrovaná grafická karta). Tak sem CPU opatrně vyjmul a vrátil ho zpět do původního serveru ale na původním serveru i po namontování vypojení zapojení napájení serveru, svítí na diagnostice CPU a server nejde zapnout přitom předtim normálně fungoval (předem upozorňuji KONTROLOVAL JSEM ZDA NEJSOU OHLÉ NÉJAKÉ PINY A JESTLI JE DOSAZENÝ CPU NA ZÁKLADNÍ DESCE SPRÁVNĚ PODLE ZNAČENÍ A VŠECHNO SE ZDÁ BÝT V POŘÁDKU A CPU PADNE A SEDÍ NORMÁLNĚ). Pokuď se někdo vyzná v serverech ibm, prosím pomocte mi už jsem z toho dost Zoufalý a nefunguje ani jeden. předem děkuji za odpověď

Odpovědi na otázku

Nechces to slyset, ale to je fakt na muzeum nebo sberny dvur.Ja tu mam taky jeden x336 (nepouzivam ho, ale je mi to lito vyhodit), ale ta diagnostika popravde nebyla a neni nikdy uplne presna - nemusel umrit CPU, ale treba deska. Kuprikladu u vyrazne novejsich x3550 casem upadavaj drzaky chladice z chipsetu (at zije bezolovnara pajka), takze umrti desky neni nemozne...A teoreticky je i mozne, ze nejakym zpusobem mrtva deska muze odpalit CPU, takze je mozne, ze sis zrusil oba servery