» Poradna » Web a internet

Server Dns neodpovida

Zdravim .Mam internet od O2 . Nedavno jsme si nechali zrychlit net . Cela rodina se v naprostem klidu pripoji jen me to od te doby haze chybu a napise po reseni potizi server dns neodpovida . Zmenit na 8.8.8.8 nebo 8.8.4.4. Nepomohlo . Jsem totalni amater tak prosim vysvetlujte jako tondovi od lopaty co zameta chodniky . Dekuji .

Odpovědi na otázku

Jinak frcim prez wifi a adapter tp link . Win 10 home

Zrychlení nemá na nastavení vliv. Co jsi u sebe provedl ty, ví bůh.

Ja neprovadel nic . Jinak bych se tu neptal .

"od lopaty co zameta chodniky", lopatou sa moc zametat neda.Na akom zariadeni mas problem a aky OS pouzivas?

Mam PC a win 10

Myslel Tondu od Lopaty, nepíše velká písmena. Lopata je jeho žena.

ping projde? a co traceroute?spust prikazovy radek - start a napis cmdzadej prikaz a enterping 8.8.8.8a potomtracert 8.8.8.8vystup zkus nakopirovat sem.

1-30 - * * * request timed out

v tom pripade to neni problem dns, ale komplet pripojeni.

CMD jako správce a zadat:netsh winsock reset----------------------------Restartovat PC. Hotovo - internet funguje.

Tak tohle nefunguje

Dej sem výpis ipconfig /all

WIN+R, napsat cmd, enter, zvětšit si to černé okno, pokud by bylo malé (pravoklik na záhlaví, vlastnosti, písmo, velikost 16), napsat ipconfig /all, enter.Ve windows 10 stačí výpis označit myší, CTRL+C, otevřít texťák, CTRL+V, uložit na flešku, přenést na počítač, kde internet funguje a obsah texťáku sem zkopírovat.

C:\Users\Tomáš>ipconfig/allWindows IP Configuration Host Name . . . . . . . . . . . . : DESKTOP-4KI8UNP Primary Dns Suffix . . . . . . . : Node Type . . . . . . . . . . . . : Hybrid IP Routing Enabled. . . . . . . . : No WINS Proxy Enabled. . . . . . . . : NoEthernet adapter Ethernet: Media State . . . . . . . . . . . : Media disconnected Connection-specific DNS Suffix . : Description . . . . . . . . . . . : Realtek PCIe GBE Family Controller Physical Address. . . . . . . . . : 30-9C-23-3F-B5-67 DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : Yes Autoconfiguration Enabled . . . . : YesWireless LAN adapter Připojení k místní síti* 8: Media State . . . . . . . . . . . : Media disconnected Connection-specific DNS Suffix . : Description . . . . . . . . . . . : Microsoft Wi-Fi Direct Virtual Adapter Physical Address. . . . . . . . . : C2-25-E9-1B-AC-8A DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : Yes Autoconfiguration Enabled . . . . : YesWireless LAN adapter Připojení k místní síti* 10: Media State . . . . . . . . . . . : Media disconnected Connection-specific DNS Suffix . : Description . . . . . . . . . . . : Microsoft Wi-Fi Direct Virtual Adapter #2 Physical Address. . . . . . . . . : C0-25-E9-1B-AC-8A DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : Yes Autoconfiguration Enabled . . . . : YesWireless LAN adapter Wi-Fi: Connection-specific DNS Suffix . : Description . . . . . . . . . . . : TP-Link Wireless USB Adapter Physical Address. . . . . . . . . : C0-25-E9-1B-AC-8A DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : Yes Autoconfiguration Ukázat celý příspěvek

Windows IP Configuration Host Name . . . . . . . . . . . . : xxxx Primary Dns Suffix . . . . . . . : Node Type . . . . . . . . . . . . : Hybrid IP Routing Enabled. . . . . . . . : No WINS Proxy Enabled. . . . . . . . : No DNS Suffix Search List. . . . . . : .Ethernet adapter Připojení k místní síti: Media State . . . . . . . . . . . : Media disconnected Connection-specific DNS Suffix . : Description . . . . . . . . . . . : Intel(R) Ethernet Connection I219-V Physical Address. . . . . . . . . : B8-6B-23-F0-E4-C7 DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : Yes Autoconfiguration Enabled . . . . : YesWireless LAN adapter Připojení k místní síti* 2: Media State . . . . . . . . . . . : Media disconnected Connection-specific DNS Suffix . : Description . . . . . . . . . . . : Microsoft Wi-Fi Direct Virtual Adapter Physical Address. . . . . . . . . : A4-34-D9-8B-1B-82 DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : Yes Autoconfiguration Enabled . . . . : YesWireless LAN adapter Připojení k místní síti* 13: Media State . . . . . . . . . . . : Media disconnected Connection-specific DNS Suffix . : Description . . . . . . . . . . . : Microsoft Wi-Fi Direct Virtual Adapter #2 Physical Address. . . . . . . . . : A6-34-D9-8B-1B-81 DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : Yes Autoconfiguration Enabled . . . . : YesWireless LAN adapter Bezdrátové připojení k síti: Connection-specific DNS Suffix . : . Description . . . . . . . . . . . : Intel(R) Dual Band Wireless-AC 8260 Physical Address. . . . . . . . . : A4-34-D9-8B-1B-81 DHCP Enabled. . . . . . Ukázat celý příspěvek

tato je funkční

mas v siti 2 dhcp servery. prihlas se na 192.168.0.254 a zakaz dhcp server. pak bys mel dostat adresu od 10.0.0.138 a melo by to fungovat. teda pokud nemas nejake dalsi harakiri v siti jako napr 2 routery za sebou propojene pres wan atd.

Takže tvoje zařízení se připojuje k síti s DHCP serverem 192.168.0.254 a současně funkční služba je na 10.0.0.138 a přitom tvrdíš, že jsi nic neměnil? To bude ještě zábava.

Jedine co jsem udelal bylo po zrychleni internetu ve sluzbe reseni potizi restartovani site . Nic vic jsem neudelal . Pochybuji ze by tohle mohlo neco zmenit

Ocividne jsi pripojen na jinou sit nez ostatni ;)

Tonda at se radsi drzi lopaty a nepouziva sofistikovanou vypocetni techniku Prez jaka zarizeni se pripojujes k internetu. Jedno je dle konfigurace IP rozsahu DSL modem od O2 a to druhe, na co se pripojuje tvuj PC je co? Nejaky prasivy extender?

Ze by jsme tu extender meli ani nevim . Kazdopadne ted koukam ze v te externi wifi karte nebo co to je jsou site dve . Da se mi pripojit jen k te jedne . Obe maji stejny nazev . Ovsem signal tam docela hapruje . Kazdopadne deluji vsem za rady a jdu prohledavat zasuvky kdo si co poridil. Jestli najdu tak vazne deluji ;) jestli ne prijdu znovu :D