» Poradna » Počítačové sítě

Server DNS neodpovídá - všechna zařízení bez internetu

Zdravím poradno,včera to byl již druhý den po sobě, kdy ve večerních hodinách (v cca 22h) se sám od sebe u ikonky připojení objevil oranžový vykřičník a přestal fungovat internet. Po kliknutí na "Odstranit potíže" jsem se dozvěděl, že "Server DNS neodpovídá."Zkoušel jsem se odpojit a připojit, restartoval počítač, zkoušel jsem to i na Androidu, ale internet stále nešel.Zkoušel jsem tedy v nastavení wi-fi adaptéru ručně nastavit DNS na googlovský 8.8.8.8 jako sekundární DNS server i jako jediný, ale stále nic. Pingem jsem se na 8.8.8.8 nedopingal. Zkoušel jsem vypnout a zapnout router, nechal jsem ho asi hodinu vypnutý, nic to ale nevyřešilo.Potřeboval bych pomoc někoho znalého. Není problém třeba u poskytovatele? Jsem u M-Softu na Vysočině a máme router TP-LINK TL-WR840N (cca 4 roky). Předem děkuji za pomoc.

Odpovědi na otázku

Ping na bránu poskytovateľa ti funguje normálne bez výpadkov?

Nejsem moc zkušený, jak zjistím adresu brány?Každopádně to zjistím, až přijde další výpadek.

A poskytovatel je?

Nejsem si jistý, ale není to M-SOFT?

A to se ptáš ty? Ty nevíš s kým máš smlouvu, komu posíláš peníze??

No účty neplatím a smlouvu jsem neuzavíral, ještě nejsem plnoletý, ale poskytovatel by měl být právě M-SOFT

Zapomněl jsem dodat, že jsem v obou případech nakonec nechal router celou noc vypnutý a druhý den všechno hned fungovalo, jako by se nic nestalo.