» Poradna » Web a internet

Server DNS neodpovídá - pouze na jednom PC z několika

Zdravím, u jednoho počítače mi nejede internet, hlásí to Server DNS není dostupný. Děje se tak ale pouze u jednoho počítače, ostatní jsou v pohodě. Může být i přesto, že na ostatních to šlape, chyba v routeru, nebo to bude třeba jen ovladačem v tom jednom PC? Díky za odpověď :)

Odpovědi na otázku

Mrkni na cmd -> ipconfig /all jestli mají počítače stejnou bránu i adresy dns, také můžeš mít spuštěný nějaký proxy, který tě směruje jinam.

Copak Jahodovi nejde net.

Ano, může to být ovladačem. Aktualizuj ovladače síťové karty na tom počítači. Už jsem se s takovým problémem setkal u zastaralých ovladačů karet Realtek, pomohlo stáhnout ovladač přímo od výrobce, tedy od Realteku. Místo ptaní jsi to už dávno mohl zkusit.Restartuj router (odpoj na chvíli od elektřiny).Podívej se do konfigurace routeru, jestli máš dostatečně velký address pool (musí být větší, než je počet připojovaných zařízení).Zkontroluj datum na tom počítači, kdyby byl rozhozený, nemuselo by fungovat přidělování adres z DHCP (i když na nových operačních systémech to už je myslím pořešené).