» Poradna » Windows (a jiné OS)

Server 2012 R2 - pevná interní IP adresa

Zdar, jsem už asi přetaženej, tak mě třeba někdo nakopne... Předem dík.Nainstaloval jsem (virtuální) server 2012 R2, provedeny aktualizace, zařazen do domény, úspěšně nainstalováno AD DS včetně DNS.Jakmile zadám pro IPv4 údaje, obvyklé na dalších serverech a PC v síti, tak mi (pravdivě) zahlásí, že není přístup na internet. Ten funguje pouze při volbách IP adresa a DNS server automaticky, tam ovšem dá adresy 192.168.32.x pro počítač i bránu. Jenže já ty adresy potřebuju pevné pro vlasní síť 192.168.1.x.Jak to jde předělat?

Odpovědi na otázku

v com to virtualizujes?

Hostitelský a hostující systém je shodný: windows server 2012 R2 Standard.Chci tam přestěhovat všechno, co běží momentálně na 2008 a 2003.

Pravdepodobne mas virtualni sit v "NAT" rezimu. Musis ji prenastavit na "bridged". Ale nevim, jak se to ve Windows nastavuje, nepouzivam.

Bingo! Už to frčí. Děkuji.(Mám to ve VMware workstation, takže se to nastavuje ve vlastnostech stroje.)

Tak ze to virtualizujes vo VMware workstation, to si mohol napisat hned.

to jo.."Hostitelský a hostující systém je shodný: windows server 2012 R2 Standard"- jen se tam jaksi vytratilo to VmWare mezi tím

Tak sorry no, jsem byl tak rozvrkočen, že jsem tu otázku nepochopil správně.

obecne ve vmware ten adapter pres NAT neni spatna volba kdyz se neco testuje a jde o to aby to bylo mimo sit. Jinak ale vzdycky pouzivam ten bridge (default je myslim vzdycky NAT)

Co myslis tim "mimo sit"? Virtualni sitovka v NAT rezimu neni mimo sit - jen se chova tak, jako by byla z virtualnim routerem (tj. ma svuj adresni rozsah, neprojdou broadcast pakety atd. atp.)