» Poradna » Ostatní

Sériové zapojení baterií

Dobrý den přeji,stavím s kolegou model motorového letadla a potřebujeme zvýšit napětí ale nevím jak to je , když zapojím dvě rozdílné Li-Pol do série.DěkujiTomáš

Odpovědi na otázku

Dve rozdílné baterie do série zapojovat nemůžeš. A v případě LI-ion baterií obzvláště ne. Tam ještě navíc musí být použitý balancer, aby se zajistilo, že bude nabíjení a vybíjení článků rovnoměrné.

To co hledas je DC/DC menic. Step-up.https://www.gme.cz/vysledky-vyhledavaniZvol podle odebiraneho produ.Zapojovani rozdilnych baterii do serie je vyslovena blbost. V pripade Li-xxx z toho muze byt i pekny ohnostroj.Neni zac.Pa.