» Poradna » TV, audio a video

Seřazení obrázků při nahrávání v aplikaci Facebook

Ahoj. Prosím o radu.Nahrál jsem si fotky na paměťovou kartu a tu vložil do mobilu (Huawei P9 Lite 2017). Vše je OK až na jednu věc. Když chci v aplikaci Facebook nahrát obrázek (stisknu zelenou ikonu s nápisem Fotka) zobrazí se mi "Galerie" obrázků, které jsou seřazeny patrně podle názvu. Je možné je nějak seřadit podle data? Předem mnohokrát děkuji za odpověď.

Odpovědi na otázku

Bohužel nejde, žádné takové nastavení v aplikaci není.

Děkuji za odpověď. Avšak nějak (v samotné aplikaci asi ne) to jde. Omlouvám se tedy, že jsem svůj dotaz nenapsal úplně detailně. Před nějakou dobou jsem vyměnil v mobilu paměťovou kartu. Na novou větší jsem přes PC zkopíroval úplně vše z té původní menší včetně systémových souborů. Předtím jsem měl v aplikaci při vkládání obrázků, tyto obrázky seřazené od toho "nejmladšího" po ten "nejstarší" (fotky podle data pořízení, obrázky podle data stažení). Po vložení nové karty došlo ke zmíněnému problému. Obrázky byly seřazeny podle jejich názvu, takže nejprve jsou fotky, protože jsou pojmenovaný ve formatu RRRR-MM-DD..., a pak obrázky abecedně. Několik dní jsem nad tím laboroval a pak jsem udělal "něco", bohužel vůbec nevím co, jen si vzpomínám, že jsem si sám pro sebe řekl: "Tak to byla pěkná prkotina.". Nevzpomínám si, jestli jsem něco nastavil v mobilu nebo přes PC. A včera jsem opět vyměnil kartu za větší a problém je tu zase. A já si ne a ne vzpomenout.

Pokud si všechny fotky/obrázky přejmenuješ do formátu RRRR-MM-DD tak ikdyž se ti zobrazí abecedně, tak to bude chronologicky správně.Jakým způsobem dosáhneš toho přejmenování nechám na tobě.

Děkuji. Rozumím. Abych měl ale fotografie seřazené, tak jak chci, tak bych musel třeba na PC v Total Commanderu přejmenovat tak, aby nejstarší fotografie, měla název jako ta nejnovější a obráceně. Dělat takové harakiri jenom kvůli Facebooku nechci už proto, že jiné aplikace řadí obrázky správně od nejmladších po nejstarší. Jak jsem psal, problém jsem vyřešil nějakou "prkotinou", ničím složitým. Jen si vzpomenout