» Poradna » Ostatní

Seřazení kanálů na LG OLED 2020

Ahoj,pod stromeček jsme si nadělili novou televizi, konkrétně LG OLED55BX. Máme satelitní televizi od Skyline, avšak po naladění kanálů je skrze sekci pro seřizování kanálů nelze přeskupit. Dole je primo legenda tlačítek, kdy jedno říká "změnit číslo programu", další "posunout program" apod. Tedy jsem dle všeho ve správné sekci. Při aplikaci jakéhokoliv takového tlačítka mi naskočí chyba "nelze měnit čísla kanálu od 1 do 778", tedy nejspíš všechny nalezené. Dále bych dodal, že jsem kontroloval, že opravdu měním satelitní kanály a ne žádné jiné. A rozhodně bych řekl, že v technologiích nejsem začátečník, ale vůbec netuším, kde je chyba. Proto bych se rád zeptal zde, jestli někdo neřešil podobny problém nebo ho nenapadá příčina.Díky moc a hezké svátky.

Odpovědi na otázku

Ahoj, doporučuji program ChanSort.

Super, po 2 hoďkách zkoušení to nakonec šlo skrze tento program. Jen teda nerozumím proč to neumí sama TV. Díky moc a hezke svátky.

Ahoj, projela jsem si vaši diskuzi, neboť mi také nešly uspořádat programy od Skylinku na LG Oled. Pomocí programu ChanSort se mi to podařilo, vše funguje, jak má, až na maličkost - každý den musím z USB zkopírovat znovu do tv seznam uspořádaných programů, jinak řečeno - vždy přes noc se programy zase vrátí zpět do původního uspořádání, jak jsou naleděny ze Skylinku. Nevíte prosím, čím to může být? Děkuji

Máš a zkoušel jsi?-https://www.lg.com/cz/podpora/manualy-LG OLED55BX-uživatelská příručka-w5.0_mr_e03.zip (56,3MB)-rozbalit-userguide.html-čeština-zavřít-prohlídka nastavení-kanályprošel bych si-aktualizace seznamu programů + správce kanálů

Děkuji, tohle jsem uz prosel, ale nejsou tam žádné užitečné nebo nové informace. Hezky den.

na tv prijímači kanály určite idú manuálne usporiadať, ale predpokladám, že ste si pri ladení zjednodušili túto činnosť a vybrali metódu "skylink fastscan". je to rýchle, pri prípadnej programovej zmene u providera sa automaticky doladia nové stanice, ale poradie a číslovanie kanálov je nemenné. Ak by ste si ladili kanály satelit, astra3, atd... naladili by ste spústy programov, ktoré Vás nezaujímajú, ale zasa by šli v tv usporiadať bežným spôsobom....

A máš pocit,že všichni žijí jen pro skylink?https://github.com/PredatH0r/ChanSort/releasesvyzkoušej a uvidíš.Funguje-je určen pro modernější televizory značek LG, Samsung, Panasonic a Toshibaa co bych třeba měl říkat já,kdybych chtěl srovnat kanály ručně tak se z toho asi picnu-samsung a v tv-skylink,3 další satelity,pozemnia aby toho nebylo málo tak sledovánítv.V tv by to byla nepředstavitelná práce a v pc otázka do půl hodiny vše co potřebuji.

Ja som odpovedal na položenú otázku, s tým, že som predpokladal preklep v názve providera Skyline? Skylink. To , že som sa nezmienil o Chansort, neznamená, že ho nepoznám, nepoužívam, práve naopak a zbytočné poučovanie si strč za klobúk. Ak si spomínam,tak otázka znela prečo nemôže presúvať programy na jednotlivých predvoľbách ako potrebuje, napriek tomu, že postupuje podľa návodu. Ak použil ladenie skylink "fastscan" poradie programov je dané tabuľkou:https://www.skylink.cz/doc/cms_library/fastscan-... a je štandardným spôsobom nemenné.

Pokud jste tv naladil pomocí Fast scan , programy nejsou řadit , je to seřazeno podle Skylink . Pokud tv naladite na ruční lazeni , to znamená podle Skylink dopsat parametry které chybí v tv , potom je možnost řadit kanály podle vás