Sempron 3000+(A) a (hodně)dlouhý boot XPček.....

Ahojte. Zakoupil jsem zmíněný procesor (nový, BOX), a po výměně (předtím Athlon XP2000+) najednou strašně dlouho (cca 2minuty - předtím max20 vteřin) boooooooooooooootujou XPčka...Nepomohla ani přeinstalace widlí, ani reforma BIOSu, ani vymítání ďábla. Nevíte někdo co s tím provést? Jinak mimo toho dlouhýho bootování všechny aplikace fungují správně a žádné zpomalení není patrné. Přetaktování nemá vliv, ať tam dám FSB 166 nebo 200, trvá to stejně dlouho. Ostatní HW: MB GigaByte GA7N400 Pro2 (nVidia nForce2 Ultra 400), 2x512MB DDR PC3200 Dual Channel, GigaByte GeForce6600GT, dva Seagati v RAIDu a 5.1 Livka. Chlazené je to vodníkem, takže přehříváním to nebude.Dík za veškerý užitečný rady.

Odpovědi na otázku

2x512MB DDR PC3200 Dual Channel na Semprone???? som myslel ze ma len single radic.

Je na skt A, a ten snad ještě nemá integrovaný paměťový řadiče???????

Nikdo neporadí???

můžeš to vrazit zpátky a ověřit jestli je to skutečně procesorem ? použij program cpu-z a podívej se jestli cpu bios dobře nastavil /rychlost/ zkontroluj nový bios případně jej stáhni a flashni. tipuju bios nebo vadný cpu /vyplá cache např

Když to vrátím zpět, tak to funguje v pohodě....Cache vyplá není, BIOS je FK čili nejnovější jaký se ze stránek výrobce dá stáhnout.... Tudy asi cesta nevede....

Nahoru, nahoru, nahoru, nahoru Jistě mně omluvíte, ale technický stav mého PC má velice silný vliv na moji duševní rovnováhu(Ještě dodám: proto jsem tady)

No, já tě chápu, já mám, teďkon, dva Operační systémy Microsoft WINDOWS, najednou, tedy Operační systém Microsoft WINDOWS OEM Millenium Edition CZ, v podstatě, a pak mám, ještě Operační systém Microsoft WINDOWS XP Proffesional SP2 CZ, a už mi z toho začíná, skoro, hrabat, asi jeden, budu, muset smazat, no!

Teda, jako ještě, dneska, to vydržím, a jestli, těch dvou Operačních systémů, Microsoft WINDOWS, tedy Operačního systému Microsoft WINDOWS OEM Millenium Edition CZ, v podstatě, a Operační systém Microsoft WINDOWS XP Proffesional SP2 CZ, budu, mít, i zítra, plnou, hlavu, tak jeden Operační systém, smažu, no!

A vyrobce tenhle procesor na svych strankach oficialne podporuje? Mozna blba otazka, ale....jestli to skutecne funguje tak, ze stary procesor bootuje OK a novy pomalu a pri kazdem prohozeni to odpovida, asi by stalo za to to zkusit jeste v jinem PC. Kazdopadne to, ze nepomaha ani reinstalace PC, je divne. Chladic stiha chladit? Ve hrach nebo i v Sandre je videt adekvatni narust vykonu? Zkus vytrhnout jeden DIMM a jet jen v single channel modu chvili, jestli to nebude lepsi. Nebo dej FSB az na 133MHz, aby ses co nejvic priblizil tomu starsimu CPU... uvidime co to udela...

Bezva, díky za tip Podtaktování jsem zkoušel, podporu jsem taky očekoval - tudy taky cesta nevede. Teplota při plný náloži je cca55stupňů (senzor na desce)/40stupňů (senzor nalepenej na waterblocku) - je to při 2,4GHz a 1,7V. Ještě zkusim ten singl, ale to by mě dost mrzelo, kdybych nemoh jet v duáluJinač nepřetaktěnej se mi v AIDA32 a Sandře identifikuje jako Athlon XP 2600+ Barton a v BIOSu je to OK..... Při 2,4GHz se idetifikuje jako Athlon XP-A

co cpu drivery? nebo reinstal os...

Odkdy na CPU existují drivery? A přeinstal mamutowec dělal, jak psal...

Jo, já mám procesor AMD Sempron 2200+, v Socketu (A), a když mám, v pokojíčku, teplotu asi tak +24C, tak má ten procesor, AMD Sempron 2200+, v Socketu (A), taky asi teplotu +55C, Celsia, no!

může bejt aji v prdeli HDD, může to tak začít zpomalováním

1.A co ovladace zakladni desky? 2.Nahral jsi? 3.Za kolik byl ten procik? 4.A kde?

Tak už jsem na to přišel Světe div se, bylo to nastavením DVD smažítka... Já měl původně dvě optické mech. na jedný xandě (jak se dělá háček nad x????) a protože jsem měl volný IDE 1, tak jsem je dal každou zvlášť a zapomněl jsem je obě dát na "master"... Docela mě to překvapilo...Ale teď už to facháááááJinak za 3800 v TeryCompu bo tak nějak se to jmenuje

Koupim desku GA7N400pro2 kdo ma a byla by na prodej necht pls napise na 323009377 moc moc shanim

asustek (asus) stále vyrábí levné prkno s nforce2 -cca 1400kč s dph

JA nechci NEJAKY s Ackem ja chci tohle nechci asus ale chci tento gigabit popr GA7NNXP pokud by nekdo mel na prodej jednu z techto 2 desek mile rad koupim.