Selhaní upgradu bisou

Dobrý den, chci se zeptat co mám dělat. Koupil sem si novou grafickou kartu a na stránkách výrobce jsem našel radu na upgrade biosu,tak se ten bios stáhl do Flash disku, vše sem udělal co jsem mel bios se začal nahrávat a z ničeho nic se mi na počítači objevilo, že nahrání biosu selhalo, tak sem dal ENTER a od té doby je pc nefunkční, zapnu pc vše se zapne, ale je černá obrazovka ikdyž pc běží, nemáte nějaké rady? dekuji desku mám asus m2n-e

Odpovědi na otázku

Zkus to znovu. Funguje to i poslepu. Tedy pokud víš, co tam zrovna je. Pokud ne, dá se to udělat v jiném PC, kde je funkční grafika. Kdybys měl integrovanou (bohužel nemáš), byla by to brnkačka.

nechápu jak to mám zkusit znovu, zapnu pc a když to řeknu jak idiot, proste nic obrazovka pořád černá, a ikdyž sem dal zpět tu starou tak pořád nic větráky se točí světla svítí tot vše

To, že je obrazovka černá, neznamená, že PC neběží a že nefunguje. "Jen" nic nevidíš a vyžaduje to, abys věděl, co máš dělat.Tedy předpokládal jsem, že jsi upgradoval BIOS grafiky. Pokud to byla deska, tak samozřejmě neuděláš nic, protože PC nefunguje.

Manuál desky už jsi otevřel a vyzkoušel postup z kapitoly "4.1.6 ASUS CrashFree BIOS 3 Utility" na straně 4-9? Jak to dopadlo?

Ty sis koupil novou grafickou kartu a hned jsi upgradoval její firmware? Proč, něco nefungovalo?

Nebo jsi upgradoval BIOS základní desky?

ano bios na základní desce

A ono teda něco nefungovalo?

Jen co jsem se zběžně díval.... asus m2n-e: 9 let stará deska, ovladače na W7,W8,W8.1, poslední BIOS z 2010/06/25 ver. 5001(navíc v BETA verzi !!)....jestli desku znovu nerozjede, tak si aspoň něco "vyzkoušel". P.S. Proč do toho montuje novou GPU (dotaz tak trochu zmatečný) a proč to vůbec dělal, mně zůstává záhadou.

Hmmm, tak to bych se taky na nějaký upgrade BIOSu vykašlal a šel i do nové desky.

9? :) Asus M2N-E som mal zatial najdlhsie a len tak ju nieco neprekona. Kupoval som ju 01.2007 a tento rok cez leto jak som bol na dovolenke mi ju (s phenomI 9550) kolegovci vyhodili pri upratovani do srotu. Skoro som ich zabil!

Vycházel jsem z data prodeje na CZC. https://www.czc.cz/asus-m2n-e-nforce-570-ult... Podle data manuálů na ASUS Webu v r. 2006.Na podstatě problému tazatele to ale nic nemění.

Zkoušel jsi vyklírovat CMOS?

Pokud je v pořádku Boot Blok v BIOS čipu, můžeš zkusit oživení pomocí FDD (disketová mechanika). Stačí, když ji připojíš k MB a zapneš PC. Pokud se během startu na chvíli rozsvítí LED na mechanice, tak to znamená, že po ní MB chňape a hledá BIOS. Můžeš postoupit dále a připravit si bootovací disketu s MSDOS. Stačí, když tam budou jen soubory io.sys, msdos.sys, command.com a autoexec.bat. První 3 jsou systémové a nebudou vidět. Jsou skryté. Do autoexec.bat vložíš řádek:awdflash biosfile.bin /cc /py /sn /r biosfile.bin nahraď skutečným názvem BIOSu, který stáhneš ze stránek výrobce.Dále nakopíruješ na disketu soubor awdflash.exePak už stačí jen restartovat PC a sledovat, jestli svítí LED na FDD.Inspirovat se můžeš zde:https://www.svethardware.cz/flashovani-biosu-jak-na-t...

Další z poměrně dlouhé řady "blbů" který zcela zbytečně (vše mu přeci fungovalo) aktualizoval bios a umrtvil si tak desku....

Co má společného nová grafika s upgradem biosu desky?

Zkus: když zapneš PC a měla by tam být přihlašovací stránka do Windows ( není protože máš černou obrazovku ) stiskni Windows+ctrl+Shift+B. Tím se resetne zobrazení grafické karty. Zkus to

A co s tím má BIOS?

Jestli seš blízko Brna, tak zkus www.hwservis.cz . Dýl jim to trvá (třeba 3 týdny), ale na BIOS jsou machři.

Jako že ho třeba i sami naprogramují celý znova?

Pár týdnů zpátky jsem tam měl notebook. Na levným HPčku odešel BIOS. Prostě asi shořel nebo co. Vyměnili, přepájeli, nahráli, zprovoznili. 2000 Kč přesně. Před pár lety to stejné na NTB Acer za 1500 Kč.

Jak popisuje tazatel - taky byla jen tma a problikl Caps Lock. A prostě to rozchodili.

Dobrý vývar. Nová 64Mb SPI Flash za 60,- Kč, programátor za 2 stovky z e-bay. A to se vyplatí. ☺

A o koľko to bude lacnejšie ako nová doska s 2r zárukou a možnosťou mať výkon niekde úplne inde? Plus stará doska nemusí dlho vydržať.

S deskou za 4 stovky? Dnes, když ti má někde něco opravit ručo, tak je to minimálně od 1000 Kč výše.Takže to nemá význam tam ani chodit.

Jestli jsi z Prahy, tak ti to preflashnu zdarma nebo za lepsi cokoladu.Kontaktuj me na biosflash@protonmail.ch

Desku "nemáš" (čas přítomný) - ale "měls" (minulý čas). To pro pořádek. Nyní "máš" kus elektrošrotu.Nejsi první ani poslední - kdo tu desku úspěšně bricknul při aktualizaci biosu.Utěšovat se můžeš tím, že ta deska jako funkční měla zbytkovou cenu tak 400-500 Kč max. Takže moc brečet nemusíš. Mohl sis to taky zkusit s deskou za pár tisícovek. Děkuj bohům, že máš aspoň pádný důvod k upgrade. https://www.computing.net/answers/hardware/asus-m2n...