» Poradna » Mobily

Sekundární zapojení stb-dvb T2 k primárně satelitní TV

Bude problém se zapojením příslušného stb dvb T2 k TV s primárně satelitním příjmem na kartu, kde TV umožňuje i příjem digitálního vysílání (např. nouzově při špatném počasí-výpadku sat.příjmu) ? Na střeše je parabola+dig. anténa a jedním koax. kabelem je společný příjem sveden do TV, která má v sobě oba stb. Pochopitelně nyní s přechodem na dbv T2 tato možnost končí. Stačí tedy jen dokoupit klasický nový stb dbv T2 s kodekem H.265/HEVC a připojit jej koax. kabelem jen před TV +připojení k TV ? Projde přes tento stb i satelitní příjem či je třeba jiné zapojení ?

Odpovědi na otázku

Proč prostě nedáš 2 kabely (jeden ze satelitu, jeden z antény) do TV a nepřepínáš si vstupy na ní?

Spis bych si polozil otazku jestli ma DVB-T2 vubec cenu, kdyz jedine CT planuje vysilat v HD, komercni stanice toto neplanuji, nebo ne v nesifrovane (neplacene) podobe.

Já bych si i položil otázku, proč mít "záložní" příjem TV. Kolikrát se stane, že vypadne satelit kvůli špatnému počasí?To těch pár hodin nevydržíte bez TV, že na to musíte mít zálohu? Tak tomu říkám závislost. Vůbec když vezmu v potaz ty hovadiny a reklamy, kterých jsou TV plné. Nám jde TV příjem pouze když opadá listí ze stromů, přes jaro, léto až do podzima nám odstíní signál (aktuálně touto dobou začíná příjem opět fungovat). A upřímně, vůbec mi to nechybí. U telky mám malé centrum, kde si pouštím jen to co chci, kdy chci a bez reklam (většinou, třeba stream z Prima Play je s reklamou, ale tam už jsem dlouho nekoukal).

Každý jsme na něčem závislý.A když to se závislostí myslíte vážně, je třeba mít zálohu chápu to a fandím tomu. I když tedy vůbec nerozumím, proč být závislý zrovna na televizi, když máme Youtube, Netflix...Každopádně s tou závislostí; vypněte lidem Internet, televizi, a zavřete jim hospody. Do třetího dne se z toho stane společnost plná zombií s hromadou volného času, který nemá jak zabít...

Bude potřeba rozbočovač UHF+SAT.

Sloučený signál z jednoho koaxiálního kabelu ukonči v satelitní zásuvce TV+SAT+R, která ti jej rozbočí. Ze zásuvky už povedou dva koaxy, jeden do SAT televize a druhý do T2 boxu. Normálním rozbočovačem to rozbočit nelze, lze použít SAT rozbočovač, ale tou zásuvkou je to elegantnější.

To co naznačil už první příspěvek - STB DVB-T2 se k televizi většinou připojuje přes HDMI výstup a předpokládám, že televize se satelitním tunerem nějaký ten HDMI vstup mít bude, takže jde jen o to, jak z toho jednoho koaxu udělat připojení pro SAT televizi a DVB-T2 settobox, což už naznačili předchozí příspěvky

Zdravim, pokial je SAT a DVB-T2 uz korektne zluceny v jednom koax. kabli, staci na jeho konci pouzit tzv. koncovu TV zasuvku, ktora korektne rozdeli SAT a DVB-T2 signal, napriklad: https://www.sortec.sk/koncova-zasuvka-triax-tou... , alebo typ EU 3303 BEN Electronic. TV prijimac sa potom pomocou koax. kabla prepoji so SAT vystupom na zasuvke (F-konektor, samica), DVB-T2 STB sa inym koax. kablom prepoji s TV vystupom na zasuvke (IEC konektor, samec). Kablom HDMI sa potom spracovany signal z STB privedie do volneho HDMI vstupu na TV.

Vůbec jsem netušil, že existují přijímače, které nemají samostatné TV a satelitní tunery, tedy i samostatné anténní vstupy. Pokud takový přijímač s jedním sloučeným vstupem vlastníš, nedodali ti rozbočovač v příslušenství?

za TV dej totohttps://www.mall.cz/spinace-vypinace-zasuvky/... do toho zapoj coax, ktery vede ze strechy, do toho zapoj sat a kabel do TV a TV coax do STB, STB s TV propoj HDMI kabelem. Ale abys mel oba signaly v tom jednom coaxu tak musis pouzithttps://shop.emos.cz/2504200400-rozbocovac-stv... tam to je do frekvence 2300MHz, takze ti to slouci frerkvence anten a SAT. Pozor, musi to byt pruchozi pro napajeni LNB.