Seknutí počítače = smrt SSD?

Ahoj,chystám se koupit své první SSD do notebooku a měl bych pár otázek ohledně smrtí SSD.Je toho plný internet, že vypadne proud a tím pádem je SSD na vyhození a podobně.Jak to s tím je?Když se mi sekne notebook, přežije to SSD v pohodě? A vydrží i výpadek? Chystám se koupit Samsung 850 Evo, který je hodně chválené a není to ani ten z kategorie nejlevnějších křápů a tak doufám, že bude kvalita odpovídat cenně.Nemám se tedy podobných věcí bát?Přijde mi hloupé, aby nosič za několik tisíc odešel kvůli takové hlouposti, když to obyčejné 5x levnější HDD disky přežijí.

Odpovědi na otázku

To je blbost. Kde jsi to viděl?

Slyšel jsem to přímo na kanálu ZiveCZ.Viz Testlab Computeru:https://youtu.be/b4_2R8kPcMg

http://www.extremetech.com/computing/169124-the-myst... Zajímavé. Každopádně cpeš to do notebooku, který má tak nějak z principu integrovanou UPS, takže se nemáš čeho bát (laptop se i při totálním vybití zpravidla normálně vypne)

Než jsem pořídil UPSku, moje SSD párkrát vyhození jističů zažilo a i po více než čtyrech letech je stále v plné kondici.

Never každej blbosti, čo si kde prečítaš, nič z toho nie je pravda. Evo rozhodne nechceš, to má od kvalitného SSD na míle ďaleko. Dobrý pomer výkon/kvalita/cena majú napríklad transcendy https://www.alfa.cz/product.php , nič nepokazíš ani Crucialom alebo Intelom, ak trváš na Samsungu, tak Pro.

Proč doporučuješ zastaralý, pomalý (proto tak levný) transcend a šmahem zavrhuješ novou řadu 850EVO? (Problémy byly u 840EVO, tady jsou úplně jiné paměťové čipy a jiné vlastnosti).

Uz som len cakal ze kedy sa najde nejaky odbornik na disky a vyhlasi ze 850EVO je nekvalitny disk, lebo jedine ta jeho znacka dokaze urobit "KVALITNY" disk lebo rada 840, mala vadny firmware či čo.... Ale to je asi take ako tvrdit o Inteli ze vyraba šmejdove procesory lebo prve Pentia vyhadzovali chybne numericke vysledky. Videl som asi 20 recenzii na tento disk a ani jedna nebola negativna. Sam tento disk mam a nemozem povedat krive slovo. Co sa tyka zapisu a citania je to priblizne na tych hodnotach ako uvadza vyrobca, nie ze nejake vygenerovane marketingove cisla ktore sa v reale nedaju nijako dosiahnut, tak ako uvadzaju ti kvalitni vyrobcovia. Za seba mozem jedine doporucit. (a teraz ma mozte aj zozrat ako sa do toho nevyznam a ze len ten vas disk je super a kvalitny..... JE MI TO UPLNE ALE ZE UPLNE JEDNO )

ja mam 850 Pro 256 a taky bych nemenil, samsung jako vyrobce telefonu a spotrebicu nemusim protoze jako celek nevyrobili nikdy nic poradnyho ale SSD a celkove komponenty maj spickove

Ke cti Samsungu je potřeba napsat, že problém 840EVO řešila opravou firmware a že ještě letos v dubnu vydala další firmware, protože ta původní oprava nebyla dotažená. Ve dvou PC mám tyto SSD a zatím fungují dobře. Problém zpomalení načítání se údajně týkal výrobní technologie 19nm čipů a projevil se i u jiných výrobců.

Naprostá hloupost.

Po přečtení druhé věty jsem odešel. Setrvat by připadalo hloupé (skoro komukoliv).

To by chtělo návod!

Mno, ten kondenzátor by musel mít slušnou kapacitu a tím i slušnou velikost, aby to vydrželo tak dlouho, aby se uložily věci z vyrovnávací paměti. Řekl bych, že ty tantalové kondenzátory, k kterých mluví, jsou běžné filtrační kondy před a za stabilizátorem.

Hahaha, takto ti umře spíš HDD za chodu než SSD. A pokud se bojíš takových hloupostí mám pro tebe řešení.KUP SI POJISTKU PROTI NECHTĚNÉMU ZNIČENÍ VĚCIi Alza to má - styď se.

Podle všeho se na takovou smrt, pokud se to náhodou stane, vztahuje normální reklamace. Ale to všechno řeší následky, důležité je i předejít škodám a zálohovat.

To ale platí pro úplně každé médium. Je fuk, zda je to SSD, HDD, DVD, BR, FDD, děrný štítek, hliněná destička...Každá ta věc se může podělat v mžiku a je po datech. Kdo zálohuje, ten se bát nemusí (respektive ne tolik, v nejhorším případě se může posrat úplně všechno).

Ano, ale riziko tím výrazně snižuješ. A z mého pohledu je 45 litrů (co jsem před lety dal za záchranu pár GB dat) mít nebo nemít 90 litrů rozdíl.

Tak jasné, data vůbec neuvažuji. 1. je SSD nemusí udržet ani tak dlouho jako HDD (fyzika) a za 2. záloha patří k disku, stejně jako k OS. Zajímavé je, jak každý "miloval W7" a ani si nikdy nevšiml co mu říkaly:http://abload.de/img/snap7731lplzd.pngPorucha disku, je porucha HW a data na něm výrobce nezajímají a neručí za ně.

predevsim smrt Iutonskymu acele jeho rodine