» Poradna » Windows (a jiné OS)

Seknutí PC

Nevím čím to je, ale vždy když hraju něco náročnějšího tak se mi z ničeho nic sekne PC a musím ho restartovat tím že dlouze držím zapínací tlačítko.U GTA V nebo FiveM se mi to stane tak 1-3 za měsíc ale u FarCry 3 kde mám vše na max, nebo u BeamNG.drive se mi to děje neustále a nevím proč.Zjednodušeně: Když hraju něco na max detaily (nebo prostě náročný) tak se mi PC třeba po 20 minutách hraní sekne.. Což celkem nasere uprostřed mise.Komponenty: Intel Core I5-2320 CPU @3,00GHz (4 jádra) 8Gb ram DDR3 (1067MHz) NVIDIA GeForce GTX460 (2Gb) SSD: ADATA SU650 HDD: WDX WD5000AZRX-00A8LB0Vím že to není moc dobrý PC ale i tak mi stačí.

Odpovědi na otázku

Nepřehřívá se ti PC? Jestli jedeš GTA V na full a máš tuhle sestavu, tak si asi docela mákne ne?

vzhledem ke 2GB grafice asi full ne

Nektere hry davaji zabrat CPU a jine GPU. Tedy jeden z tech komponentu jede na plne koule, proto se prohriva a jako obrana je restart compu.Nebo treba nektere hry vyuzivaji 1 jadro z tech 4 a tedy se procak nikdy neprehriva ale GTA umi vyuzit vsechny 4 cores.i5-2320 ma TDP 95W, hodne k tehle hodnote se priblizi pokad jedou 4 cores na plne koule.Tak pokad mas hodne prachu mezi rebry pasivniho chladice (temer nulovej prutok vzduchu), nebo mas po tech letech prasklivy ve stvrdle teplovodive paste tak to proste hreje tolik, ze dosahnes terminalni teplotu kdy se PC bud restartuje nebo ztuhne.Vycistit, propastit jemnou vrstvou nejake lepsi pasty, alespon Arctic mx-4 a jedes dal.

A nebylo by lepší se nejdříve na ty teploty podívat, než to celé rozebere a pak zjistí, že to bylo k ničemu?

Tak ono je to docela jasny, ne?Tedy pokad tazatel neni Alienuv bracha:)

mno.. byl bych na to opatrný, neříkám, že to je ok, ale seknutí pc nemusí být jen teplotou, dokud to nezměří - neuzavíral byhc to (třeba hw monitor stáhnout a je to do pár vteřin vyřešené). Možnost je taky mrtvej Os a pak by to taky sedělo :Dbtw: to, že má něco 95W TDP neznamená, že se peče (může, nemusí)

Tak jako jo, 2320 ma TDP stejne jako 2500K.Ale i 2320 u default taktu a napajeni pri zatezi na vsechny jadra spotrebuje hodne blizko k TDP (70-80%). A to uz muze byt u BOXu se zasvinenymi rebry docela problem.Pokad se BOX chladic necistil leta tak je prutok vzduchu uplne minimalni a to proste na 4-core CPU z 2011 nestaci.

Ale to já nerozporuju, jen změření teplot je prostě věc co bych udělal o vteřinu dříve...

To me proste prislo tak nejak automaticke, ze jsem to tam nenapsal :)