Seknutí pc i s kurzorem myši a zvukem

Dobrý den, opět mám menší problém.Čas od času se mi stane, že pc totálně zamrzne i s kurzorem myši a zvukem, vždy pomůže až tvrdý restart, po restartu je všechno v pořádku.. Program HD Tune mi neukazuje žádný problém s harddiskem, tak moje otázka zní, čím by to mohlo být?Většinou se to stává, když jsem v prohlížeči a sleduji videa, u hraní her se mi to myslím ještě nestalo, možná jednou.. Ještě přihazuji screen z CrystalDiskInfo, moc nerozumím tomu, co mi to ukazuje..Odkaz: https://imgur.com/a/FxfS0Za všechny rady budu vděčný. Vojta

Odpovědi na otázku

Pokud taktuješ, tak může být nízké napájení na CPU. Mně to dělalo na i5-3470K. Hry se nikdy nesekly, ale jak jsem pracoval na 3 monitorech, tak u blbého stahování se to zaseklo a pomohlo jenom tvrdé vypnutí.Pokud netaktuješ, tak může být problém kdekoliv jinde (zdroj, disk, atd.).

Mám přetaktovaný procesor z 3.5 na 3.8ghz a to s tím napájením je možný, trochu tam přidám a uvidím, díky za radu, to mě nenapadlo :)

disk bude asi dobrej, ale udělej test HD tunehttp://jpeg.cz/obrazek/LwtaFCo máš za počítač ? CPU, GPU, Zdroj, Zákl.deskaJaký máš Win? jednou za rok to chce udělat novou instalci Win.

GPU: Gigabyte GTX 1050Ti (Lehce přetaktovaná)CPU: AMD FX-6300 (Přetaktovaný z 3.5 na 3.8GHz)Základní deska: Giagbyte 970A-DS3PPSU: EVOLVEO Pulse 80+ 450W ATX (To je nejslabší stránka a plánuji ho brzo vyměnit). Reinstalaci winů jsem dělal před necelým měsícem.

Tady to je: https://imgur.com/a/crd1jTen Error test jsem udělal jen narychlo, nedávno jsem to udělal celý a výsledek byl stejný.

Test stability, stahni AMD overdrive / stability test - nech běžet jednu hodinu.Děláš to špatně, GPU vrat zpatky. Napíšu ti napsat návod na taktování CPU.Chladič máš jakej ?Toho zdroje se zbav.

Chladič mám boxovej, ale s teplotama problém nemám, teď jsem tam dával novou pastu a teploty nejdou nad 50°C.

nevěřim, udělej test AMD overdrive / stability test , 20minut ,to už teploty nestoupají. Nech běžet ještě program HWmonitor a sleduj max teploty CPU.

Udělej rychle ten test, zatim ti napíšu návod na OC CPU, taky mi to bude chvíli trvat.

Ještě zbývá 10 minut. PC se při tom testu strašně seká, sekne se třeba na minutu a pak se odsekne, dost se to podobá tomu problému, co už jsem psal..

To se má sekat, to je vpořádku

Tak tady jsou výsledky toho testu. Max teplota 49°C. Větrák na 50%Odkaz: https://imgur.com/a/B3LzG

57°C Omlouvám se. Po zastavení toho testu to nějak vyskočilo.

napětí zatim nezvyšuj

A nebo jo, tim nic nezkazíš. CPU musi být pod 70C idealně pod 60C, aby to nedělalo problémy v létě.

Takže napětí nemám zvyšovat? Nebo ho mám zvýšit jen o tolik, kolik je na tom obrázku?

trošku mu přidej, jako na tom obrázku, kdyby si měl lepší zdroj tak by si napětí nemusel přidávat, ale ten zdroj je mrzáckej, hlavne vypni AMP

Udělal jsem vše podle těch obrázkú, zatím to šlape :D Mám udělat ještě něco?

Jestli ne, tak díky moc :)

jo, hodinovej test stability

jinak taktuješ tak, zvýšíš frekvenci CPU o dalších 100MHz a uděláš test stability hodinovej AMD OverDrive + sledovat teploty HWmonitor. Když padne AMD OverDrive nebo ukáže chybovost, bude psát takový tečky, tak zvýšíš o malinko napětí CPU a uděláš další test stability.https://www.czc.cz/silentiumpc-spartan-3-pro... https://www.czc.cz/silentiumpc-fera-3-he1224... CPU napětí s lepším chladičem max 1.4V, a zvyšuj CPU frekvenci o 100MHz kam tě pustí stability test, aby nebyla chybovost. CPU musí být v zátěži idealně pod 60C. Může být i pod 70C, ale aby to nedělalo problémy v létě. Při 1,4V kontrola napětí v CPU-Z, je lepší chladit napájecí kaskádu ventilátorem, nějak ho tam narafičit, aby na to foukal na napájecí kaskádu.http://jpeg.cz/obrazek/Lw9FS

Dobře, moc díky :)

Tak mám další problém. Po tom, co jsem udělal vše podle těch obrázků se mi pc při zapnutí nezapne, ale zapne se asi až po 5ti vteřinách. Při restartu pc se pc taky vypne a zapne se samo po stejné době.. Nemůže to být velkým napětím? Nebo třeba velkou frekvencí?

Ne, možná to chce ještě přidat napětí, ale to už asi nevychladíš box chladičem.Zkontroluj napětí CPU v programu CPU-Z v zátěži AMD OverDrive

zvyš napětí v biosu +0,075V, neboj nic se nenestane, možná že to nevychladíš CPU půjde nad 70C, nad 70C se CPU v zátěži podtaktuje na 1400MHz, je to jeho ochrana

Anebo tě brzdí ten mrzáckej zdroj, prostě tě to nepustí, dej to v biosu na default load optized default. Dokud nebude chlazení a zdroj.

load optimized defaults

Hádám že v BSOD nic není. O jaký jde PC? Pro jistotu zkus jiný OS, aby vyloučil účast OS. Ale řekl bych že může jít o vadnou kompomonentu (otestovat/vyměnit), nebo špatný spoj na desce,