» Poradna » Mobily

Sekl se mi tablet při zapínání Lenovo yoga tab

Dobrý den chtěl bych se zeptat co mám dělat sekl se mi při zapínání tablet. Vždy se zapne ale hned se načte logo lenovo a pak už nic. Vypnout jde ale furt to dělá aji když ho resetnu. Tablet sem nechal i vybít upln ě ale stejně byl furt zaplej ale před tím logem se mi ukazuje že se tablet nabíjí. Děkuji za každou pomoc.

Odpovědi na otázku

pokud to dělá i po factory resetu, a wipe cache a dalviku, můžeš ještě přes recovery menu zkusit nahodit novou ROM (nejprve original (stock) od výrobce, potom případně i vyzkoušet nejakou custom z XDA určenou pro toto zařízení) . Pokud ani toto nepomůže pak asi jedině reklamace/servis.

Sorry tak to jsem nepochopil jak to mám udělat.

z tvého dtazu jsem pochopil že jsi prováděl factory reset - pokud ti nenabíhá systém, patrně jsi jej dělal z recovery menu - v tom recovery je i možnost wipenout cache a dalvik - tak do něj znovu vlez, a před novým uděláním facotry resetu udělal i ty wipe a potom znovu factory reset. pokud to nepomůže, pak jde přes toto menu nahrát novou ROM (kterou si předtím stáhneš například v PC na SD kartu) . pokud jsi v recovery menu nebyl, pak moc necháppu jaký "restart" jsi vlastně dělal. Každopádně to recovery je jediná věc co ti pomůže pokud OS normálně nenabíhá. Na kždém zařízení se do něj dostavá jinak, vím že na některých tabletech lenovo to bylo podržení power button + volume up button, ale raději se na netu podívej jak je to přesně pro model který máš ty.

Žádný restart sem nedělal tablet sem měl přes USB v počítači a nabíjel jsem ho pak sem přišel z venku domů a tablet byl vyplej a když jsem ho zapnul tak naskočilo jen to logo a nic a zkoušel jsem mačkat power button a volume button a nic

ok, potom doporučuju jít do toho recovery, a pak z něj normálně naběhnout systém - pokud se to nepovede, provést ty wipe a znovu zkusit naběhnout, pokud stále nepomůže, pak wipe + factory reset (tím přijdeš o všechna data, tablet bude ve stejném stavu jak když jsi ho vyndal po nákupu z krabice). pokud nepomůže toto, pak přes recovery nahrát znovu ROM. to jak se dostat do recovery na tvém konkrétním modelu ti už hledat nebudu, to už by jsi mohl zvládnout sám, je to v manuálu nebo na netu.

Ok díky stejně se mi tam něják furt nejde dostat .

obvykle to není o tom tlčítka zmáčnou, ale držet je - každopádně pokud se tam ani nedokážeš dostat, tak se do raději nepouštěj, vše další už je jen těžší - pokud bych to přirovanal k autu, pokud ani nedokážeš otevřít kapotu, asi těžko budeš opravovat motor :) takže to odnes do servisu nebo na reklamaci pokud je to nové.

Už má po záruční doběAle já to držím ale on se stejně vždy dřív napíše napís lenovo a pak už nic i když furt držím

fakt netuším jaký přesně tablet máš, protože jsi to doposud nenapsal - tady je třeba video kde to s nějakou yogou dělají a používají jakýsi podivný button na tom kulatém stojánku. https://www.youtube.com/watchpodívej se tedy na internetu, znovu opakuji, pokud nejsi schopen ani sám najít jak se dostat do recoveru menu tvého zařízení, přejmeuj se na SL4V3 a opravu nech na někom jiném.

Používá power button a u tohoto tabletu musím zmáčknout power button a volume up a down button a nekde psali ze jen up Díky za help

mám to v japonštině či co...co teď

Hele poradíš ještě kde seženu tu official ROM ?? :D Prosím. Díky

zkusil bych stránky lenova a potom případně google... slušní výrobci je mají k dispozici normálně na webu

Děkuji , super postup . Povedlo se za asi 2min., na první pokus . Ještě jednou moc díky !! Petr

zlobí mně tablet Lenovo..tak že třeba nejdou odesílat fotky...seká se zamrzá a napíši třeba a a je tab a jinak. Díky moc