» Poradna » Windows (a jiné OS)

Sekání Windows 10 způsobené Windows Defender

Ahoj přátelé, mám na Vás takovou prosbu. Mám PC s Windows 10, který jsem přeinstalovával na podzim 2019 a mám sestavu s i7 4790K, 16GB RAM a SSD. Používám Firefox a občas se mi stane, že se začnou pomaleji načítat stránky, sekne se mi hudba na YT, že to zabzučí a jede dál a tak. Pomůže vymazat cache, cookies a ještě vymažu složku v profiles a funguje to dál. Ale předevčírem mi přišlo, že se zpomalil celý počítač, Edge byl taky pomalý, načítání souborů, pomalý starty, projel jsem to Windows Defenderem a nic nenašel, tak jsem si říkal, že se z toho třeba vyspí. Ale nepomohlo to. Včera to bylo stejně pomalý až to bylo otravný, už jsem zvažoval přeinstalaci. Podíval jsem se do správce úloh, RAMka na 99%, na první místě byl Firefox a hned za ním byl "antimalware secure executable" což souvisí s Defenderem. Protože se mi systém nechtělo přeinstalovávat a i když chodím na bezpečný stránky, rozhodl jsem se, že si stáhnu lepší antivir, kdyby náhodou. Stáhl jsem Bitdefender, který teda taky nic nenašel ale problém zmizel. Všechno šlape jak má. Dokonce i start je zase rychlý. (Jsem zvyklý, že než naběhne monitor, už tam mám přihlašovací obrazovku) Takže chyba skutečně asi byla ve WinDefenderu. BitDefender mám Trial a upřímně se mi nechce platit licenci, takže až skončí, jak vyřešit tuto patálii s Win Defenderem a jeho "antimalware secure executable" bez toho aniž bych třeba celý Windowsácký antivir musel odstavit? Až tak se v tom nevyznám. Díky.

Odpovědi na otázku

Mne na mojich slabých celeronoch, 4GB RAM a starom HDD, funguje W10 s defenderom v pohode, rýchlosť je rovnaká už deväť rokov, takú chybu som s defenderom ešte neobjavil.

Pokud není problém v RAM, tak nejspíše odchází CPU nebo něco na základní desce. Mášprocesor řady K. Nezkoušel jsi jej v minulosti třeba taktovat?

Tvle, co je to za nesmysly tady?

Obávám se, že tohle opravdu bude na čistou instalaci Windows. Takhle se nedá zjistit, co přesně to způsobuje, ale je to nejspíš nějaký ze SW, co tam máš.

Nic takového neprožívám (W10 na i7 4770, Edge) ... že by Firefox ???

První Firefox? No tak to je jasný né? Já ho mám asi desátej. První je ten malware, to je asi normální, pak mám ostatní programy.Ty si nezálohuješ Firefox? Nebo ho snad spouštíš naostro?

Dobrý den, jaký máte důvod, používat 2 antivirové programy? Myslíte jako, že to funguje jako 2 zámky u bytu? Používejte jen jeden a druhý vypněte. Pokud máte vytížení 16GB RAM na 99%, tak bych hledal problém zde, který program tu paměť vytěžuje. Mám puštěné 3 prohlížeče, na 2 jede video (kamery) a na třetím prohlížeči surfuji po internetu, vytížení 32GB je na 26% po 3 hodinách prohlížení.

Ak sa do W10 nainštaluje ďalší AV, Defender sa deaktivuje.

Nevim, jak mate pomaly monitor, ale situace, ze mate prihlasovaci obrazovku drive nez nabehne, mi prijde pomerne neobvykla, pokud PC misto vypinani pouze neuspavate. Ale i pokud standardne nastavena Windows 10 "vypinate", tak se kvuli funkci rychleho spousteni vlastne tak uplne nevypinaji. Nabizi se tedy otazka, zda jste zkusil pocitac restartovat?Defender je pomerne nenarocny antivir a vetsinou nezpusobuje potize, o kterych hovorite. Pokud nejde o nejakou blbost, kterou by treba odstranil ten restart, tak je mozne, ze se sesel s nejakym programem, se kterym si nerozumi nebo to muze indikovat nejaky HW problem, ktery se s Bitdefenderem neprojevuje spise shodou nahod.